Tampa – Minnesota 5:4 (1:0 po s.n.) | NY Rangers – Buffalo 5:4 (kon.) | Boston – Calgary 0:4 (kon.)
NY Islanders – Toronto 0:3 (kon.) | Vancouver – Chicago 0:1 (kon.) | Seattle – Washington 5:2 (kon.)
Los Angeles – Arizona 1:2 (po pr.)
Los Angeles Kings
1:2 (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)
Arizona Coyotes
Pondělí 22.11.2021, 04:00 • Staples Center, Los Angeles • NHL

Karel Vejmelka se raduje ze svého prvního vítězství v NHL! Dosud doplácel na špatnou formu Kojotů v tomto ročníku. S tímto konstatováním se s vámi loučím a přeji úspěšný start do nového pracovního týdne! (06:51:16)

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 38:27 (12:8, 16:7, 8:10 – 2:2)
    Zblokované střely – 8:15
    Vyhraná vhazování – 27:18
    Trestné minuty – 8:10
    Hity – 15:8

Hokejisté Arizony vítězí na ledě Los Angeles Kings 2:1 v prodloužení! Skvělým výkonem k tomu přispěl český brankář Karel Vejmelka, jenž Kojoty držel zejména v prvních dvou třetinách, v níž byli Králové lepší. Skórovat však dokázali pouze jednou zásluhou Brendana Lemieuxe. V závěrečné dvacetiminutovce přišel zlepšený herní projev Yotes, který korunoval Travis Boyd, jenž usměrnil za Quickova záda puk po nahrávce Gostisbeherea. Za stavu 1:1 se tak muselo prodlužovat. Vítězství Arizoně trefil Kyle Capobianco, jehož gólovou střelu rozhodčí na první dobrou nepostřehli a ještě nechali hru nějakou dobu pokračovat. Nakonec však přišel signál od boxů časoměřičů, který trefu hostujícího zadáka potvrdil.

63:26 Kyle CAPOBIANCO - 1:2

63:26
    Arizona právě vstřelila branku!
    Tak tohle byla hodně kuriózní situace! KYLE CAPOBIANCO střílel z pravého kruhu. Trefil tyčku, od níž se kotouč odrazil do brankové síťky a rychle zamířil ven. Rozhodčí tak gól nepostřehli, byť se hráči Arizony radovali a hra ještě pokračovala. Anže Kopitar tak mohl na druhé straně najíždět sám na Vejmelku, který ho vychytal. Pak už se ale ozvala siréna, která sudím signalizovala, že Kojoti opravdu skórovali. Je tedy konec! Asistence: Clayton Keller a Travis Boyd.

63:02
    Prodloužení utíká a stále není rozhodnuto. Že bychom viděli nájezdy?

61:50
    Na druhé straně jeli dva domácí hráči sami na Vejmelku, ale gólem to neskončilo! Český brankář chytá skvěle!

61:37
    Nádhernou akci předvedl hostující obránce Shayne Gostisbehere. Ten si prohodil protihráče mezi bruslemi a směřoval sám na Quicka. Domácí brankář však vyšel ze souboje vítězně!

60:56
    Alex Iafallo nabral rychlost na levé straně, přebruslil protihráče, ovšem jeho ránu vyrazil Vejmelka!

60:25
    Adrian Kempe vhodil do útočného pásma Kellera a chytře vystavil hosty do ofsajdu.

60:19
    Kempe nahrál na osu Kopitarovi, který z mezikruží minul branku Yotes.

60:01

Ve třetí třetině se hostům podařilo vyrovnat zásluhou Travise Boyda. Za stavu 1:1 se bude prodlužovat.

Střely na branku – 36:25 (12:8, 16:7, 8:10)

60:00

60:00
    Ještě závěrečný nápor hostů. Loui Eriksson zakončoval do Quicka, k Lawsonovi Crousemu pak propadl puk už pozdě. I kdyby se trefil, gól by padl až po čase.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 26. B. Lemieux (B. Lizotte) – 45. T. Boyd (Gostisbehere, Keller), 64. Capobianco (Keller, T. Boyd)

Los Angeles Kings: Quick (C. Petersen) – M. Roy, Edler, Clague, O. Määttä, M. Anderson, Björnfot – A. Kempe, Kopitar (C), Arvidsson – Athanasiou, Danault, Iafallo (A) – D. Brown (A), Kupari, T. Moore – Kaliyev, B. Lizotte, B. Lemieux.
    Arizona Coyotes: K. Vejmelka (Wedgewood) – Mayo, Gostisbehere, Ljubuškin, Chychrun (A), Dineen, Capobianco – Keller, T. Boyd, Crouse – Kessel, Hayton, Galchenyuk – L. Eriksson, Beagle (A), Roussel – L. O'Brien, Dzingel, Fasching.

Rozhodčí: Skilliter, Pollock – O’Quinn, Gibbons

Diváci: 13 474