Třebíč – Šumperk 4:3 (2:0 po s.n.) | Litoměřice – Jihlava 5:1 (kon.) | Prostějov – Benátky n/J 3:1 (kon.)
Sokolov – Kolín 5:1 (kon.) | Slavia – Kadaň 5:0 (kont.) | Přerov – Poruba 2011 2:0 (kon.)
LHK Jestřábi Prostějov
3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
HC Benátky nad Jizerou
Středa 24.11.2021, 18:00Chance liga • 23. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Dobrý den, vítám vás u on-line přenosu z hokejového Prostějova. Společně budeme sledovat počínání dvou prvoligových celků, domácích Jestřábů a Benátek nad Jizerou.

Domácí LHK Jestřábi Prostějov mají za sebou prazvláštní návrat po reprezentační pauze. V něm nejprve porazili 5:2 oslabené Ústí nad Labem, následně přetlačili 3:2 Havířov. Po výbuchu v první třetině však tým padl s Frýdkem-Místkem 2:5. Přesto Prostějov drží obstojné šesté místo. A může myslet výš: rozestupy v tabulce jsou malé a hlavně Jestřábi mohou sázet na velmi kvalitní útok i dobré brankáře. Výkladní skříní mužstva je přesilovka, jedna z nejlepších v soutěži. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Petr Mrázek (11+13), který je rovněž nejlepším střelcem a má taky nejlepší statistiku pobytu na ledě (+14). Nejvíce asistencí si připsal Tomáš Jáchym (17), mezi beky září Jiří Klimíček (3+13). Jasnou jedničkou týmu je Ondřej Bláha(17 zápasů, 90,69%), který však teď marodil.

HC Benátky nad Jizerou se nachází až na 15. místě. Na Havířov má celek náskok jen pěti bodů a tak má o motivaci postaráno. Benátky trápí celou sezónu nevyrovnané výsledky i výkony. Z posledních pěti zápasů sebral pět bodů, zvítězil však jen jednou, 3:1 nad Slavií. Naposledy Benátky obraly o bod Sokolov. Z současné situace je však bodík málo. Sestava Benátek pak nabízí průřez generacemi. Tým má mezi sebou veterány Antonína Duška či Lukáše Pabišku. Statistikám ale vládnou jiní. Nejproduktivnější je Sebastian Čederle (9+4), mladík, který si říká o extraligu. Čederle má i nejvíc vstřelených branek, nejvíce asistencí zatím započítal Jakub Rychlovský (7), který má i nejlepší účast na ledě. Pět bodů stačí Danielu Bukačovi na nejproduktivnějšího obránce týmu. V bráně se už protočili tři gólmani. Nejlepší čísla má Jaroslav Pavelka (91,71%).

LHK Jestřábi Prostějov: Bláha (M. Altrichter) – Husák, Klimíček, P. Krejčí, Babka, Vala, Zajíc, M. Jáchym – P. Beránek, T. Jáchym, Mrázek – Martin Novák (C), J. Kloz (A), Rudovský – Š. Jelínek, T. Koblížek, Dubský – Podlaha, Janeček, Štefka.
    Trenér: Aleš Totter

HC Benátky nad Jizerou: D. Král (Žajdlík) – Aubrecht (A), J. Šedivý, Žůrek, Kunst, Hampl, Bukač, Patzelt – Daniel Špaček (A), Dušek, Měchura – Jiruš, Čederle, Pabiška (C) – Wiencek, Jansa, Kalaj – Zajíček, E. Čermák, Křepelka.
    Trenér: Valdemar Jiruš

Rozhodčí: David Čáp, Tomáš Micka – Jan Kleprlík, Henrik Kráľ.

Oba brankáři už přivádějí svá mužstva na ledovou plochu, utkání za malou chvíli začne!

00:01

00:05
    Úvodní buly dopadlo lépe pro Jestřáby, kteří tak mohou založit první útočnou akci.

00:21
    Obrovská šance Rudovského hned zkraje zápasu! Prostějovský útočník se dostal zcela sám před Krále, avšak překonat se mu jej nakonec nepodařilo.

01:06
    Král musel opět zasahovat po ráně Husáka. K dorážce se poté pokoušel dostat Tomáš Jáchym, avšak neúspěšně.

02:00
    Hra se přesunula do středního pásma. Hráči Benátek se pokoušeli o svůj první útok, ten však zavčasu zmařila domácí obrana.

03:01
    Podlaha vybojoval kotouč, načež jej posouval na Štefku. K němu ale tato přihrávka nakonec nedoputovala.

03:40
    První střela v podání Benátek měl na starosti Žůrek. Ta však skočila blokem Klimíčka. Vhazovat se bude před Bláhou.

03:53
    Zakázané uvolnění hostí.

04:17
    Čederle se pokusil o průnik do útočného pásma. Byl na to ovšem sám, a tak o kotouč přišel.

04:55
    Jeden z hráčů Prostějova zavezl puk za vlastní branku, a umožnil tak svému týmu vystřídat.

05:32
    Štefka byl tvrdě sražen Křepelkou, načež se z ledu jen ztěžka zvedal. Rozhodčí tento zákrok ocenil dvěma minutami.

05:55
    Rudovský zakončoval kombinaci Prostějova, trefil však jen před ním stojícího obránce.

06:15
    Puk skončil na lavičce Benátek. Vhazovat se bude před Králem.

06:56
    Kloz nahrával na Rudovského, jenž se následně snažil svému parťákovi tuto přihrávku vrátit. Hosté však zareagovali včas, načež se jim povedlo vyhodit.

07:02
    Ofsajd Prostějova.

07:32
    Husák pálil od modré, mezi tři tyče však nezamířil. Benátky jsou v pěti.

08:01
    Král skryl puk před dotírajícím Dubským. Rozhodčí přerušují hru, následuje komerční přestávka.

08:51
    Koblížek se snažil tečovat nahození od modré, nicméně jeho hokejka byla zablokovaná. Král tak nemusel řešit žádný problém.

09:18
    Tentokráte se do větší příležitosti dostal Podlaha, a dokonce trefil síť. Bohužel pro něj ale jen z boku.

10:14
    Krejčí si zahrával při rozehrávce a skoro toho litoval. Vše však zachránil Beránek, který na poslední chvíli odpálil kotouč do bezpečí.

10:35
    Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Petr Mrázek – 2 min., podrážení).

10:54
    Bukač pálil od modré, načež se Pabiška pokoušel dorážet. Bláha byl v obou případech pozorný.

11:29
    Prostějovký brankář kryl i pokus z pravého kruhu a přerušil hru.

11:45
    Domácím se až nyní podařilo vyhodit.

12:05
    Čederle pálil z pravého kruhu, a nebyl to vůbec špatný pokus! Bláha jej vyrazil, přičemž stejný hráč se poté dostal i k dorážce. I v tomto případě však byl domácí gólman pozorný.

12:21
    Prostějov se osvobozuje.

12:35

12:37
    Současně s koncem přesilovky se dostal ke střele Měchura. Bláha proti jeho ráně vytasil svůj beton.

13:13
    Tentokráte měl domácí brankář kliku! Po střele Hampla za jeho zády zazvonila tyč!

13:56
    A další šance Benátek v krátkém sledu. Aubrecht se dostal do samostatného úniku, přičemž se pokusil Bláhu překvapit svižnou střelou zápěstím. Nakonec ale s tímto řešením nepochodil. Bláha jeho pokus vyrazil.

15:00
    Křepelkova rána skončila na Bláhových betonech. Babka následně podržel puk za brankou, oba týmy střídají.

15:25
    Tentokráte domácí strážce svatyně přikryl touš před dotírajícími proihráči. Následuje komerční přestávka.

15:44
    Zakázané uvolnění Jestřábů.

16:21
    Tomáš Jáchym se dostal do útočné třetiny, načež posouval kotouč na Mrázka. K tomu se ale nakonec přihrávka nedostala díky dobré práci hostující obrany.

16:58
    Chyba Hampla mohla přijít Benátky draho. Domácí hokejisté ovšem touto příležitostí pohrdli, jelikož se nedostali ani ke střele.

17:34
    Kloz si vybruslil do mezikruží, odkud přes obránce vypálil směrem na Krále. Ten si ale s tímto pokusem poradil a přerušil hru.

18:24
    Z podobného místa pálil po Mrázkově pasu Tomáš Jáchym. Jeho sttřela ovšem neměla potřebnou razanci, a tak s ní neměl Král větší problém.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

19:18
    Jansa dlouho stál u pravé tyčky Bláhovy branky, nicméně přihrávku dostal pozdě. Přesto se však pokoušel o zakončení, které však nebylo vůbec povedené.

19:56
    V posledních vteřinách se do šance dostával Jelínek. Král však gól do šatny nepřipustil.

20:00

Po dvaceti minutách panuje v Prostějově bezbrankový stav. Oba celky si během úvodní části vypracovaly své šance, avšak brankáři zatím svá čistá konta drží. Uvidíme, kterému z týmů se podaří jako prvnímu jejich kouzlo odčarovat.

Druhá třetina začne přibližně v 18:50.
    .

20:01

20:17
    Úvodní buly prostřední části vyhrály Benátky. Následně se pokusil o střelu Dušek, nicméně branku netrefil.

21:14
    Rudovský přihrál Babkovi na modrou čáru. Druhý jmenovaný pálil z první, avšak trefil pouze připraveného Krále. Ten poté přerušil hru.

21:58
    Kloz vystřelil přes čtyři bránící hráče, Král však puk schoval do lapačky, načež ihned rozehrál.

22:35
    Prostějovští se nyní usadili v útočném pásmu, kde si vytvořili mírný tlak. Vše skončilo střelou Zajíce, která díky teči skončila až v ochranné síti. Vhazovat se bude před brankářem Benátek.

22:54
    Štefka se v mezikruží dostal k odraženému kotouči, načež pálil do břevna. Štěstí teď tedy stálo i při Královi.

23:38
    Jáchym vystihl rozehrávku Čermáka, načež přihrál Mrázkovi. Jeho pokus ale vykryl opět připravený Král.

23:55
    Tentokráte hostující gólman přikryl puk před dotírajícími protihráči a přerušil hru.

24:24
    Ve druhé třetině se hostům rozehrávky vůbec nedaří. Ani tentokráte se jim nepovedlo dostat puk do středního pásma, a tak mohou domácí pokračovat v tlaku.

24:56
    Až teď se to hráčům Benátek podařilo. Mohou tak vystřídat.

25:55
    Kloz nevyzrál na Hampla, nicméně domácí se i přesto drží v útočném pásmu.

26:29
    V předbrankovém prostoru číhal Špaček, k němuž se přihrávka ale nakonec nedostala. Poté ovšem střílel Klimíček, jenž ovšem trefil pouze Královu výstroj.

27:19
    Podlaha pálil z pravého kruhu. Stejně jako v prvním případě ale trefil pouze boční síť.

27:49
    Po delší době musel zakročit i Bláha. Do útočného pásma si nabruslil Kalaj, přičemž se pokusil svoji rychlost přetavit v údernou střelu. To se mu sice podařilo, nicméně domácí brankář proti němu povyjel a pokus zlikvidoval. Následuje komerční přestávka.

27:49
    Rozhodčí povolávají technickou četu, jelikož pravděpodobně objevili menší díru v ledu. Chvíli si tak ještě počkáme.

27:49
    Nyní už se dá být vše v pořádku. Hra může pokračovat.

28:05
    Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Petr Wiencek – 2 min., nedovolené bránění).

28:23
    Krátce po buly pálil Kloz, Král předvedl úspěšný zákrok.

28:40
    Tomáš Jáchym ztratil puk, načež Špaček vyhodil.

29:01
    Jestřábi kombinují a hledají vhodnou příležitost ke střele.

29:32
    Přihrávka na Klimíčka ovšem nebyla vůbec dobrá. Domácí se sami zahnali do vlastního obranného pásma.

30:05

30:39
    Opětovná nepovedená rozehrávka Benátek znamená, že Jestřábi jsou usazeni v útočném pásmu.

30:57
    Rozhodčí po zásahu Krále přerušují hru. Vhazovat se bude po levici hostujícího brankáře.

31:06

31:42
    Zajímavý střelecký pokus Kunsta skončil na zadním mantinelu. Na druhou stranu se pak vydali Tomáš Jáchym s Mrázkem, avšak zakončit se ani jednomu z nich nepodařilo.

31:50
    A přečíslení i na druhé straně. Kalaj předložil kotouč do parádní pozice Jansovi, avšak Bláha proti jeho střele vytáhl výborný zákrok.

32:34
    Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Daniel Bukač – 2 min., držení).

32:40
    Jestřábi sice vyhráli buly, nicméně nyní oba celky bojují u mantinelu.

33:02
    Hostům se povedlo osvobodit, a dokonce se jim podařilo vybojovat vhazování v útočném pásmu.

33:34
    Jestřábi právě vstřelili branku!
    Máme tady první gól dnešního utkání! TOMÁŠ JÁCHYM si převzal puk ve středním pásmu, rychle projel do toho útočného, a střelou zápěstím z levého kruhu odčaroval kouzlo Daniela Krále. Asistence: Jan Kloz a Jan Rudovský.
    33:34 Tomáš JÁCHYM - 1:0

34:32
    Král nyní nadvakrát zkrotil střelecké pokusy Jestřábů a přerušil hru. Následuje komerční přestávka.

35:01
    Štefka se snažil prosadit po levé straně, stopku mu však vystavil Bukač. Hosté následně dostali puk až k Bláhovi.

35:48
    Souboj u mantinelu vyšel lépe pro Jestřáby. Od modré následně pálil Klimíček, Král byl ale pozorný.

36:18
    Z mezikruží pálil Jiruš, branku ale přestřelil.

36:45
    Jansa poslal puk pouze na hokejku Valy. Následně se domácí drali do útoku, obrana Benátek byla však ve správný čas na správném místě.

37:27

37:48
    Bláha raději před dotírajícími Křepelkou a Čermákem přerušil hru. Následně se v domácím brankovišti strhla mela, kterou ovšem rozhodčí rychle uklidnili.

38:17

38:33
    Střela Petra Krejčího byla sražena do ochranné sítě. Vhazovat se bude před Králem.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

39:20
    Kalaj pálil z pravého kruhu. Bláha vyrazil jeho pokus svými betony.

39:49
    Benátky nad Jizerou právě vstřelily branku!
    Obrovská chyba Klimíčka při rozehrávce vyústila ve vyrovnávající gól! DANIEL ŠPAČEK byl důrazný v předbrankovém prostoru a dostal puk za Ondřeje Bláhu. Asistence: Antonín Dušek.
    39:49 Daniel ŠPAČEK - 1:1

40:00

Druhá třetina nabídla dvě branky – po jedné na každé straně. Nejprve využil přesilovou hru domácích svižnou střelou zápěstím Tomáš Jáchym. Těsně před druhou sirénou pak vyrovnal po chybě Jiřího Klimíčka Daniel Špaček. Před třetí dvacetiminutovkou je tedy stav nadále vyrovnaný. Zvládne jeden z celků zvrátit výsledek zápasu na svoji stranu nebo se dočkáme nastavení?

Třetí třetina začne přibližně v 19:45.

40:01

40:05
    Úvodní buly třetí třetiny vyhráli Jestřábi.

40:25
    Puk skončil mimo hřiště, vhazovat se bude před Bláhou.

40:43
    Hráčům Benátek se nepodařila rozehrávka, rozhodčí pískají zakázané uvolnění.

41:24
    Od modré pálil Hampl, jelikož viděl, že má Bláha zakrytý výhled. Domácí brankář i přesto puk zachytil do výstroje a přerušil hru.

41:38
    Prostějov si své vedení zpět. ŠIMON JELÍNEK předvedl parádní individuální akci, obešel Aubrechta, načež bekhendovou střelou vyzrál i na Daniela Krále. Asistence: David Vala a Martin Dubský.
    41:38 Šimon JELÍNEK - 2:1

42:36
    Hosté mohou ale rychle srovnat. Na trestnou lavici míří za držení Petr Krejčí.

42:40
    Jestřábům se ale daří okamžitě vyhodit.

43:35
    Bláha vyrazil nebezpečnou střelu z pravé strany. Následný souboj u mantinelu dopadl lépe pro domácí hráče, kterým se poté podařilo vyhodit.

44:14
    Benátkám se zatím nedaří vytvořit přesilovkový tlak. Na druhé straně naopak měl velkou šanci Zajíc, jehož parádně vychytal Král.

44:36

45:19
    Kloz přihrával Rudovskému, jenž mohl zakončovat do prázdné branky. Kotouč se mu ovšem na holi svezl, a tak jeho zakončení bylo opožděné. Král se tak stačil přesunout.

45:31
    Dubský se pokusil využít chyby v rozehrávce hostí. Ačkoliv se snažil rameny Krále rozhýbat, překonat se mu jej nepodařilo.

46:11
    Tečovaná střela Bukače skončila nakonec pouze na zadním mantinelu.

47:00
    Podlaha našel před brankou Babku, avšak jeho ránu ztížil jeden z hostujících obránců. Král tak neměl s jeho pokusem moc práce.

47:11
    Nyní hostující gólman skryl puk pod lapačkou a přerušil hru. Následuje komerční přestávka.

47:19
    Zakázané uvolnění Benátek.

47:25
    Kotouč nyní skončil na hostující střídačce. Čeká nás tedy třetí vhazování před Králem v rozmezí dvaceti vteřin.

47:35
    Špaček se dostal do útočného pásma, načež svižně vypálil. Bláha jeho pokus vyrazil.

47:45
    Po dalším úspěšném zákroku přerušil domácí brankář hru. Vhazovat se bude po jeho levici.

48:02

48:26
    Čederle mohl využít chyby Valy. Nedokázal se však s pukem obtočit kolem Bláhovy branky.

48:54
    Bláha opět kryje kotouč před dotírajícími protihráči a přerušuje hru.

49:04
    Wiencek se snažil tečovat puk do poloodkryté branky, to se mu však nakonec díky včasnému zásahu jednoho z domácích obránců nepodařilo.

49:32
    Ofsajd Benátek.

50:00
    Do konce třetí třetiny zbývá deset minut. Podaří se Benátkám ještě vyrovnat?

50:40
    Janeček pálil z levého kruhu pouze do Královy lapačky. Hostující brankář následně ihned rozehrál.

51:14
    Kotouči se asi na lavičce Benátek líbí. Už poněkolikáté v tomto zápase skončil právě na tomto místě. Vhazovat se bude před Králem.

52:29
    Zajímavý pokus Hampla nadělal Bláhovy pořádné problémy. Domácí brankář jen tak tak vyrazil puk mimo.

52:44
    Po dalším zákroku domácího brankáře se před brankou opět strhla mela. Tentokráte už rozhodčí vylučovat budou. Následuje komerční přestávka.

52:44
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Josef Zajíc – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Vojtěch Jiruš – 2 min., hrubost).

52:50
    Hraje se tedy ve čtyřech na obou stranách, u puku jsou domácí.

53:19
    Mrázek nabízel kotouč Valovi před branku, před ním však odvrátil nebezpečí jeden z hostujících obránců.

53:25
    Na druhé straně střílel Jansa, Bláha byl ale taktéž připraven.

53:32
    Šedivý se po zásahu Mrázka hokejkou do obličeje ocitl na zemi. Rozhodčí si ovšem zákroku nevšimli, a tak se bude i nadále pokračovat ve čtyřech hráčích na obou stranách.

-1:57
    Zajímavá střela od modré čáry byla sice tečována domácím Novákem, Bláhovi však problémy neudělala. Prostějovský brankář zachytil puk do své výstroje a přerušil hru.

54:44
    Oba celky jsou v plném počtu.

54:58
    Král se nyní zaskvěl proti úniku Beránka, a zabránil tak navýšení vedení Jestříbů.

55:57
    Pabiška protečoval puk do útočného pásma, kde si jej převzal Čederle. Vystřelit se mu ale nepodařilo.

56:35
    Dubský prošel přes Kalaje, načež vystřelil z mezikruží. Král jeho pokus vyrazil betony.

57:15
    Kalaj pálil přes dva bránící hráče a Bláha musel být na pozoru. Svůj zákrok ovšem zvládl s přehledem.

57:53
    Hráči bojovali o kotouč u mantinelu. Rozhodčí ovšem následně přerušilli hru, jelikož se jim hrací předmět ztratil z dohledu.

57:53
    Valdemar Jiruš na lavičce Benátek si vzal oddechový čas. Zkusí hosté hru v šesti?

57:53
    Ano, Král zůstává na střádačce, Benátky hrají se šesti bruslaři v útočném pásmu.

58:00
    Poslední dvě minuty třtí třetiny.

58:35
    Hosté jsou v tlaku. Na Bláhu pálil Čederle, avšak ten předvedl další přesný zákrok.

58:51
    Nyní se Benátky samy vyhnaly do středního pásma.

59:12
    Domácí potvrzují dnešní vítězství! Rudovský se dostal ke kotouči, načež nesobecky předložil přihrávku JANU KLOZOVI, který už měl jednoduchou práci. Asistence: Jan Rudovský a Martin Novák.
    59:12 Jan KLOZ - 3:1

59:49
    Štefka mohl přidat čtvrtý gól poté, co se dostal ke střele na pravém kruhu. Branku ale přestřelil.

Ve třetí třetině vrátil Prostějovu vedení po velmi dobré individuální akci Šimon Jelínek. Benátky poté předvedly srdnatý závěr, ve hře bez brankáře si vytvořily tlak. Místo vyrovnání přišel ovšem pojišťující gól Jana Kloze. Jestřábi si tak z dnešního duelu odnášejí tři body.

To je ode mě vše. U dalších zápasů Chance ligy se těším na počtenou! (20:21:18)

Lukáš Losleben

Branky a nahrávky: 34. T. Jáchym (J. Kloz, Rudovský), 42. Š. Jelínek (Vala, Dubský), 60. J. Kloz (Rudovský, Martin Novák) – 40. Daniel Špaček (Dušek)

Rozhodčí: David Čáp, Tomáš Micka – Jan Kleprlík, Henrik Kráľ