Tampa – Philadelphia 4:0 (kon.) | Dallas – Edmonton 4:1 (kon.) | Calgary – Chicago 5:2 (kon.)
Calgary Flames
5:2 (2:1, 0:1, 3:0)
Chicago Blackhawks
Středa 24.11.2021, 03:10 • Scotiabank Saddledome, Calgary • NHL

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezké ráno a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (05:53:27)

Utkání sledovalo 15 464 diváků.

Česká a slovenská stopa

Daniel Vladař (CGY) – nechytal
    Diminik Kubalík (CHI) – 0+0, -2 účast, 0 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 14:35

Trestné minuty: 7:5

Utkání je u konce a domácí si připisují výhru a dva body. I ve třetí třetině byl kanadský celek aktivnější, měl více střel, ale dlouho se nemohl prosadit a už to vypadalo, že by zápas mohl dojít do prodloužení. Jenže v 55. minutě přišla pro hosty smolná akce, kdy Seth Jones srazil za Fleuryho záda nahození Matthewa Tkachuka a Calgary dnes potřetí vedlo. Chicago pak v závěru odvolalo gólmana, jenže hra v šesti vyrovnání nepřinesla, naopak se do prázdné branky trefili Trevor Lewis a Johnny Gaudreau a Calgary tak vyhrálo 5:2. To je tak po tomto úspěchu první v Pacifické divizi se ziskem 29 bodů, Chicago je v Centrální divizi sedmé se 14 body.

59:34 Johnny GAUDREAU - 5:2

59:34
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Tak ještě jedna branka domácích. Chicago pokračovalo ve hře bez brankáře, jenže bylo pod důrazným forčekinkem, takže přišla ztráta puku a před brankou zcela nekrytý JOHNNY GAUDREAU hravě doklepával – 5:2. Asistence: Elias Lindholm.
    58:39 Trevor LEWIS - 4:2

58:39
    A je patrně rozhodnuto. Hosté se nedostali do útočného pásma, navíc přišli o puk a byli potrestáni. Pokus TREVORA LEWISE z dálky mohl doklepnutím jistit Lucic, ten však pouze odstavil dotírajícího Kubalíka a střela doklouzala do prázdné branky – 4:2 Bez asistence.

57:55
    Fleury je na střídačce, je tu power-play Chicaga!

57:44
    Kane byl v dobré pozici zablokován Mangiapanem, hosté zůstávají v útočném pásmu.

57:01
    Tkachuk dostal trochu prostoru na levé straně a ihned vystřelil. Jeho ránu Fleury vyrazil levým ramenem.

56:45
    Seth Jones se sice dokázal probít do útočného pásma, ale zase to bylo bez zakončení.

55:16
    Chicago se okamžitě pouští do snahy o srovnání skóre, zatím ale vše končí na pozorně hrající obraně.
    54:25 Matthew TKACHUK - 3:2

54:25
    Domácí tým jde dnes už potřetí do vedení! Po nahození do útočného pásma se puk dostal za branku, odkud chtěl MATTHEW TKACHUK přihrávat na lépe postaveného spoluhráče, jenže jeho pas se odrazil od brusle Setha Jonese a skončil za Fleurym – 3:2. Asistence: Rasmus Andersson, Elias Lindholm

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 2. D. Dubé (R. Andersson, Hanifin), 14. Lucic (B. Richardson), 55. M. Tkachuk (R. Andersson, E. Lindholm), 59. T. Lewis, 60. J. Gaudreau (E. Lindholm) – 9. Hagel (R. Carpenter, Reese Johnson), 24. Reese Johnson

Calgary Flames: Markström (Vladař) – Ch. Tanev, Kylington, R. Andersson, Hanifin, Gudbranson, Zadorov – M. Tkachuk (A), E. Lindholm, J. Gaudreau – Mangiapane, Backlund (A), Coleman – T. Pitlick, Monahan (A), D. Dubé – T. Lewis, B. Richardson, Lucic.
    Trenér: Darryl Suter

Chicago Blackhawks: M.-A. Fleury (Lankinen) – S. Jones, de Haan, C. Murphy (A), McCabe, E. Gustafsson, C. Jones – P. Kane (A), Dach, DeBrincat – D. Strome, J. Toews (C), Hagel – Hardman, Borgström, D. Kubalík – Khaira, R. Carpenter, Reese Johnson.
    Trenér: Derek King

Rozhodčí: Morton, Schlenker – Alphonso, Baker

Diváci: 15 464