Boston – NY Rangers 2:5 (kon.) | Chicago – St. Louis 3:2 (po pr.) | Philadelphia – Carolina 3:6 (kon.)
Minnesota – Winnipeg 7:1 (kon.) | Anaheim – Ottawa 4:0 (kon.) | Washington – Florida 4:3 (kon.)
Chicago Blackhawks
3:2 (0:2, 1:0, 1:0 - 1:0)
St. Louis Blues
Pátek 26.11.2021, 21:30 • United Center, Chicago • NHL

Hostující celek se dostal do dvoubrankového vedení, které nedokázal udržet, a tak zápasu za stavu 2:2 šel do prodloužení. V něm se po situaci dva na jednoho dokázal prosadit Alex DeBrincat. (00:16:15)

Kdo se postavil do brankoviště?

Kevin Lankinen (CHI) – 25 zákroků, 2 OG, úspěšnost 92,0%, odchytal 61:27
    Jordan Binnington (STL) – 27 zákroků, 3 OG, úspěšnost 88,9%, odchytal 61:27

Česká a slovenská stopa v utkání

Dominik Kubalík (CHI) – 0+0, 0 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 18:48

Chicago právě vstřelilo branku!
    Domácí celek tento zápas vyhraje, po přihrávce spoluhráče se v situaci dva na jendoho prosazuje ALEX DEBRINCAT. Asistence: Patrick Kane a Seth Jones.

61:15
    Blues mají kotouč pod kontrolou.

61:00
    Oba týmy nyní střídají, na výraznější šanci čekáme.

60:41
    Sledujeme opatrnější hokej.

60:01

Stav zápasu je vyrovnaný, a tak uvidíme prodloužení.

60:00

59:31
    Jordan Kyrou minul branku ránou z kruhu.

59:10
    Brandon Saad se dostal do útočného pásma, ale obrana ho nenechala vypálit.

59:00
    Poslední minuta hry ve třetí třetině.

58:36
    Vladimir Tarasenko se natahoval po přihrávce, ale na puk nedosáhl o malý kousek.

58:19
    Patrick Kane pálil, Jordan Binnington si s jeho pokusem dokázal poradit.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.

57:15
    Hra je přerušená, bude se vhazovat před brankou Chicaga.

57:04
    Hosté se nyní usadili v útočném pásmu, kde se pokouší něco vymyslet.

55:18
    Komerční přestávka.
    54:56 Brandon HAGEL - 2:2

54:56
    Je vyrovnáno. Seth Jones vypálil od modré čáry a střelu před brankou šikovně mimo dosah brankáře tečoval BRANDON HAGEL. Asistence: Seth Jones a Jonathan Toews.

54:28
    Jordan Binnington kryje puk po střele od modré čáry. Komerční přestávka.

54:02
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Chicaga. To se nyní nemůže dostat do tempa zápasu.

53:21
    Dlouhou dobu se hraje bez přerušení, sledujeme dramatický zápas.

53:00
    Stále platí těsné vedení hostujícího celku, Jordan Kyrou po chybě soupeře minul branku.

52:13
    Ryan O'Reilly zkoušel založit brejk, ale puk získal obránce, rychlá přihrávka se nepovedla.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

51:48
    Tyler Bozak vybojoval puk, Brandon Saad následně pálil z mezikruží, ale minul branku.

51:25
    Hra se nyní přelévá ze strany na stranu.

50:56
    Velkou šanci měli domácí, ale před brankou jeden z hráčů promáchl, Jordan Binnington zasahovat nemusel.

50:28
    Henrik Borgström to zkoušel individuálně, ale u mantinelu v útočném pásmu se zastavil a dál ho soupeři nepustili.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, domácí rána od modré čáry byla před brankou zblokovaná.

49:06
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme rychlý hokej, který vyhovuje hostujícímu celku.

48:11
    18:23, tak vypadá statistika střel v tomto zápase.

47:27
    Jordan Binnington přerušuje hru, komernčí přestávka.

47:18
    Zakázané uvolnění znamená, že se bude vhazovat před brankou Chicaga. Domácí hokejisté se musí bránit, buly zvládli.

46:41
    Blues měli dvě dobré střelecké pozice, ale v obou případech poslali puk vysoko nad branku.

45:40
    Dominik Kubalík to zkusil individuálně a vypálil. Jeho rána byla zblokovaná nad branku.

45:22
    Niko Mikkola jen nahodil kotouč do útočného pásma, spoluhráči o něj bojovali, akce hostů pokračovala dál.

45:05
    St. Louis rozehrává od své branky, ale do zakončení se tým nedostal.

44:44
    Sledujeme rychlou hru, která se zbytečně nepřerušuje. Mnoho šancí tato třetina nenabídla.

43:37

43:10
    Blues velmi dobře brání a nedávají soupeři mnoho prostoru na kombinační hru.

42:44
    Přesilovka se domácím nedaří podle představ. Kubalíkova akce byla nepovedená, hosté rychle přenesli hru před branku soupeře.

42:22
    Oskar Sundqvist vyhodil přes všechny čáry.

42:03
    Ryan O'Reilly vyhodil do středního pásma, jeho spoluhráči mohli částečně vystřídat.

41:47
    Seth Jones mohl pálit z první, ale rozhodl se, že v kombinaci v útočném pásmu bude pokračovat.

41:37
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Ivan Barbašev – 2 min., hákování).

41:34
    Jujhar Khaira se dostal do zakončení, ale brankář si celkem snadno poradil.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

40:01

Jednu jedinou branku jsme viděli ve druhé třetině, domácí celek se dokázal prosadit, trefil se Jujhar Khaira. O drama ve třetí třetině bude podle všeho postaráno.

40:00

39:46
    Connor Murphy skvěle zblokoval střelu soupeře.

39:22
    Už se pravděpodobně nic nestane. Pavel Bučněvič neuspěl ze střední vzdálenosti.

38:18
    Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině, Kirby Dach připravil pozici pro spoluhráče, Alex DeBrincat minul.

38:00
    Kubalíkova dobrá rána končí jen malý kousek vedle branky, gólman nyní zasahovat nemusel.

37:33
    Patrick Kane bojoval v útočném pásmu o puk, spoluhráči čekali v dobré pozici, ale kotouč získala obrana Blues.

36:45
    Brandon Hagel byl v dobré střelecké pozici, ale jeho rána byla nepřesná. Puk končí za brankou.

35:34
    Justin Faulk dobře přečetl hru a dokázal si poradit s rodící se šancí soupeře. V této pasáži hry na nějakou výraznější šanci čekáme.

35:28
    15:20, tak vypadá aktuálně statistika střel na branku. Hostující celek je v tomto ohledu aktivnější.

34:00
    Po komerční přestávce pokračuje zápas dál, souboje o kotouč probíhají zejména ve středním pásmu.

33:32
    Blackhawks rozehrávají od své branky.

33:09
    Delší dobu se nepřerušovalo, sledujeme poměrně plynulou pasáž hry.

32:40
    Nyní už sledujeme hru pět na pět. Jujhar Khaira se dostával do brejku, ale obrana Blues se vrátila a nenechala ho vypálit.

32:25

Kirby Dach bojoval o kotouč za brankou, ale přijeli k němu soupeři, tam se hra zastavila.

31:44
    Seth Jones rozehrává od své branky, sledujeme klidnější pasáž hry, ačkoliv mají hosté přesilovku, tak na šanci čekají.

31:16
    Chicago hraje přesilovku, ale nemůže se usadit v útočném pásmu.

30:25
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Pavel Bučněvič – 2 min., podrážení).

30:20
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i zápase.

30:04

29:45
    Pavel Bučněvič bojoval se spoluhráčem o kotouč v útočném pásmu, následná rána od modré končí vedle.

28:51
    Chicago hraje aktivně, před brankou jeden z hráčů tečoval ránu od modré čáry, puk končí vedle.

28:30
    Oskar Sundqvist se dostal do útočného pásma a rychle zakončoval, jeho rána rozduněla mantinel za brankou.

27:00
    Jake McCabe si vybruslil do dobré střelecké pozice, ale k puku se nedostal, na poslední chvíli ho získal obránce.

26:42
    Chicago se dostalo po rychlé akci do útočného pásma, ale pokus o střelu byl zblokovaný.

26:05
    Niko Mikkola měl hodně prostoru pro zakončení, ale jeho rána nebyla přesná.

25:32
    Blackhawks se díky kontaktní brance z kraje třetiny dostali do hry, hrají aktivně, ale nesmí zapomínat na obranu.

25:16
    Tyler Bozak chtěl vypálit z první, ale jeho rána byla zblokovaná.

25:11
    Seth Jones stál na konci krásné domácí akce, kombinace do prázdné branky byla zakončená, ale Jordan Binnington se vyznamenal.

24:52
    Jonathan Toews kombinoval se spoluhráči v útočném pásmu, ale nedokázal se dostat do zakončení.

23:55
    Dominik Kubalík se pokoušel něco vymyslet v útočném pásmu, následně pálil Seth Jones, ale minul branku.

23:30
    David Perron už je pro zbytek zápasu ze hry venku po tvrdém střetu se soupeřem.
    20:34 Jujhar KHAIRA - 1:2

20:34
    Domácí celek se prosazuje, z brankoviště dostal snadno puk za brankovou čáru JUJHAR KHAIRA. Čekal tak dlouho, než k němu puk spadl, aby nehrál vysokou hokejkou. Asistence: Mike Hardman a Reese Johnson.

20:28
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Brayden Schenn – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Jake McCabe – 5 min., bitka).

20:01

Blues byli v první třetině výrazně aktivnější, a tak po první třetině vedou v Chicago 2:0. Domácí Jonathan Toews sice po chybě brankáře vstřelil první gól sezony, ale Blues uspěli s trenérskou výzvou – zakončení předcházel ofsajd.

20:00

19:40
    Pavel Bučněvič postupoval do útočného pásma, ale v rozhodující chvíli mu puk utekl.

19:00
    Oznámena byla poslední minuta hry v první třetině.

18:08
    Ryan O'Reilly po individuální akci vypálil, jeho rána byla vytěsněná brankářem do ochranné sítě nad.

18:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině.

17:35
    Seth Jones pálil z dobré pozice na kruhu, jeho pokus dobrým zákrokem vykopl brankář.

17:16
    Po rychlé akci to zkoušeli domácí, ale rána končí na mantinelu za brankou.
    16:39 Ivan BARBAŠEV - 0:2

16:39
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Hostující celek navyšuje své vedení, v přesilovce se po nepřehledné situaci před brankou prosazuje obranou neobsazený IVAN BARBAŠEV. Asistence: Robert Thomas a Pavel Bučněvič.

16:01
    Blues hrají přesilovku dobře, snaží se něco vymyslet před brankou soupeře.

15:35
    Alex DeBrincat se při vlastním oslabení dostal do střelecké pozice, tvrdou ránou z bezprostřední blízkosti minul prostor u vzdálenější tyče.

15:01
    Přesilovku si nyní zahraje také hostující celek, který se usadil v útočném pásmu. Kevin Lankinen tak tak zastavil puk na brankové čáře, následně jeho spoluhráči vyhodili.

14:54
    Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Kirby Dach – 2 min., držení).

14:41
    Robert Thomas měl na hokejce druhou branku, ale ránou z první minul branku, možná gólman zasáhl.

14:13
    Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, hosté jsou střelecky aktivnější 9:6 a stále vedou o jednu branku.

13:21
    Colton Parayko čeká za svou brankou na dostřídání spoluhráčů, společně pak zkoušeli něco vymyslet v útočné třetině, ale o puk rychle přišli.

12:40
    Henrik Borgström neuspěl v souboji o puk za svou brankou, a tak mohou hrát hosté. Jejich rána od modré čáry nebyla přesná.

12:12
    Ivan Barbašev to zkoušel individuálně, ale do zakončení se přes domácí obranu nedostal.

11:54
    Vhazovat se nyní bude ve středním pásmu.

11:54
    Hra se hodně kouskuje a je vyhrocená. Hráči jsou dost agilní.

11:32
    Jonathan Toews dostal hru do útočného pásma, k zakončení se však nepropracoval.

10:38
    Kevin Lankinen byl na brankovišti atakovaný soupeřem, brankář upadl, ale sudí nechává hru plynout.

10:01
    Hra je přerušena po zásahu vysokou hokejkou.

09:30
    Sledujeme rychlý hokej, který se musí fanouškům zde v Chicagu líbit.

08:40
    Justin Faulk kombinoval se spoluhráči v útočném pásmu, ale nedokázal přesněji vypálit na branku.

08:10
    Chicago hraje aktivně, neproměnilo dvě velké šance. A proto stále prohrává.

07:39
    Henrik Borgström byl hodně blízko vyrovnání, sám stál před brankou, dostal přihrávku, ale jeho pokus zastavila branková konstrukce.

07:22
    Seth Jones pálil od modré čáry, jeho tvrdá rána byla zblokovaná, následuje komerční přestávka.

07:01

06:45
    Domácí hrají aktivně přesilovku, usadili se v útočném pásmu, kde se pokouší něco vymyslet.

06:16
    Philipp Kurashev dostal kotouč do útočného pásma, ale obrana Blues hraje aktivně.

05:47
    Seth Jones čekal na modré na přihrávku, nezískali ji. Následovaly dvě domácí nepřesné střely.

05:23
    Chicago hraje přesilovku, usadilo se v útočném pásmu, kde se pokouší něco vymyslet.

05:03
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Vladimir Tarasenko – 2 min., podrážení).
    04:30 Neuznaný gól.

04:30
    Jonathan Toews po obrovské chybě brankáře dostal kotouč do branky, ale gól pro ofsajd platit nemůže.

04:30
    Hosté si vzali výzvu – ofsajd.

03:50
    Ryan O'Reilly vybojoval puk v útočném pásmu, následně pálil Colton Parayko od modré čáry, ale minul branku Chicaga.

03:05
    Robert Bortuzzo dostal puk do útočného pásma, jeho spoluhráči však zakončit nedokázali.

02:36
    Blues rozehrávají od své branky. Jordan Kyrou vedl zajímavou akci, ale nedokázal zakončit.

02:09
    Dominik Kubalík nahodil kotouč do útočného pásma, ale neměl dost prostoru na výraznější šanci.
    00:59 Pavel BUČNĚVIČ - 0:1

00:59
    Hostující celek se hned z kraje třetiny dostává do vedení, prosazuje se PAVEL BUČNĚVIČ. Asistence: Jordan Kyrou a Justin Faulk.

00:01

Chicago Blackhawks: Lankinen (M.-A. Fleury) – de Haan, S. Jones, McCabe, C. Murphy, Kalynuk, E. Gustafsson – Hagel, J. Toews, P. Kane – DeBrincat, Dach, D. Kubalík – Kurashev, Borgström, R. Carpenter – Hardman, Reese Johnson, Khaira.

St. Louis Blues: Binnington (Husso) – Krug, Faulk, M. Scandella, Parayko, Mikkola, Perunovich – I. Barbašev, R. O'Reilly, Perron – Saad, B. Schenn, Kyrou – Bučněvič, R. Thomas, Tarasenko – K. Kostin, Bozak, Sundqvist..

Utkání začne o něco později. Kvůli vysílacím právům se čeká na dohrání zápasu Boston – Rangers.

Chicago Blackhawks odehrálo 19 zápasů s bilancí 4-2-2-11 a získalo 147 bodů. V tabulce Západní konference je na třinácté pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrálo tři. Poradilo si s Arizonou Coyotes 2:1, Seattlem 4:2 a Vancouverem Canucks 1:0. Tým nestačil na Edmonton Oilers 2:5 a na Calgary Flames 2:5.

St Louis Blues odehrálo 19 zápasů s bilancí 9-1-2-7 a získalo 22 bodů. V tabulce Západní konference je na šesté pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrálo dva. Poradilo si se San Jose Sharks 4:1 a Vegas Golden Knights 5:2. Tým nestačil na Arizonu Coyotes 2:3, Dallas Stars 1:4 a na Detroit Red Wings 2:4.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Chicago Blackhawks a St Louis Blues.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:30.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 21. Khaira (Hardman, Reese Johnson), 55. Hagel (S. Jones, J. Toews), 62. DeBrincat (P. Kane, S. Jones) – 1. Bučněvič (Kyrou, Faulk), 17. I. Barbašev (R. Thomas, Bučněvič)

St. Louis Blues: Binnington (Husso) – Krug, Faulk, Parayko, Mikkola, Perunovich, Bortuzzo – I. Barbašev, R. O'Reilly, Perron – Saad, B. Schenn, Kyrou – Bučněvič, R. Thomas, Tarasenko – K. Kostin, Bozak, Sundqvist.

Rozhodčí: Pochmara, McCauley – Cormier, Murchison

Diváci: 19 681