Vítkovice – Třinec 2:5 (kon.) | Havířov – Zlín 3:4 (kon.) | Přerov – Olomouc 1:3 (kon.)
Hvězda Praha – Plzeň 2:4 (kon.) | Chomutov – K. Vary 4:3 (po pr.) | Kometa Brno – Poruba 1:2 (kon.)
HK MD Šumperk – Vsetín 2:1 (kon.) | Mladá Boleslav – HC Litvínov 6:5 (kon.) | Jihlava – Havlíčkův Brod 4:3 (kon.)
Pardubice – Tábor 6:5 (3:2 po s.n.) | Motor ČB – Technika Brno 4:2 (kon.) | Kladno – Třemošná 6:0 (kon.)
Liberec – PZ Kladno 5:2 (kon.) | Mountfield HK – Sparta 7:3 (kon.) | Slavia – Kobra 12:1 (kon.)
HC Slavia Praha
12:1 (2:0, 3:0, 7:1)
HC Kobra Praha
Sobota 27.11.2021, 17:45 • Zimní stadion Eden • Extraliga dorostu • Skupina Střed

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:45.

Sportu zdar a hokeji zvlášť! Vítám vás u zápasu 18. kola Extraligy dorostu, skupiny Střed mezi hokejisty HC Slavia Praha a HC Kobra Praha. Úvodní vhazování je naplánováno na 17:45 na led pražského Edenu.

HC SLAVIA PRAHA

Slávističtí dorostenci jsou ve formě. Do posledního zápasu před nadstavbou jdou s bilancí šesti výher v řadě, kterou prodloužili ve čtvrtečním pražském derby. Proti Spartě dvě minuty před koncem třetí třetiny prohrávali, ale nakonec vyrovnali a v prodloužení získali bonusový bod. Svého rivala tak připravili o možnost triumfu ve skupině Střed dorostenecké extraligy. Sami už mají jistotu, že se umístí na třetím místě.

HC KOBRA PRAHA

To Kobra, která se s 11 body nachází na osmém místě, prohrála čtyřikrát v řadě, naposledy v Jihlavě poměrem 2:6. Oba týmy se poprvé střetly v úvodním zápase sezóny na ledě Kobry, která se sice dostala ve 13. minutě do vedení, ale nakonec na svého rivala nestačila 2:4.

HC Slavia Praha: Vedral (Vavřena) – Kříženecký, Tichý, Málek, Hubinka, Švec, Kubánek, Ciolek – Curran, Nemes, Havlíček, Krejčí, Sander, Chludil, Filip, Skalský, Tomas, Vosmík.
    Trenér: Slížek

HC Kobra Praha: Bašta (Simon) – Mack, Mráz, Nácovský, Seidler, Sůsa, Stanko – Jáchym, Leinweber, Holec, Palaščák, Fáber, Routa, Smrž, Příhoda, Uhlík, Judiak, Štěpánek.
    Trenér: Doležal

Rozhodčí: Müller – Zedníková, Stanko.

00:01

00:04
    Vyloučení v týmu HC Kobra Praha (Štěpánek – 2 min., nedovolené bránění).

00:30
    První střelu ve slávistické přesilovce zaznamenal hostující útočník Mráz, jehož dalekonosný pokus Vedral raději podržel.

02:04

02:30
    Krejčí přistrčil puk na střed kluzišti Chludilovi, ale jeho střela k Baštovi už přes bránícího hráče nedoputovala.

02:45
    Tomas se uvolnil na pravém křídle, jenže prostor pro střelu mu výrazně omezil Bašta, který si povyjel z branky a jeho střelu zastavil.

04:54
    Sešívaný útočník Nikolas Filip se dostal k puku ve středu kluziště, tváří v tvář Baštovi pak trefil z mezikruží tyčku!

06:33
    Slavia dál dobývá branku Kobry. K dorážce u pravé tyčky se dostal Sander, který ale puk po teči poslal jen na brankovou síťku.

06:49
    Bašta byl znovu ve střehu, tentokrát proti střele Tomase, který se dostal k odraženému puku v prostoru mezi kruhy.

07:33
    Dvakrát v rozmezí deseti sekund tečoval Filip střely svých spoluhráčů od modré, ani jedna ale nedoputovala na Baštu.

09:45
    Sůsa zkoušel obstřelit slávistického obránce, což mu podařilo, a překvapit Vedrala, což se mu podařilo už méně, protože branku netrefil.

11:32
    Slavia právě vstřelila branku!
    Slávisté otevírají skóre dnešního zápasu. Curran ještě se svojí dorážkou neuspěl, ale puk, který přehodil přes Baštův beton, dorazil do sítě DANNY CHLUDIL. Asistence: Maxmilian Curran a Alex Kubánek.

12:24
    Vyloučení v týmu HC Kobra Praha (Mráz – 2 min., nesportovní chování).

13:04
    Rychlá kombinace sešívaných v útočném pásmu končí až brankou v síti Bašty. Tomasovu nabídku tečoval před brankou projíždějící DANIEL KŘÍŽENECKÝ, na jehož teč už brankář Kobry nedokázal zareagovat. Asistence: Radek Tomas a Martin Švec.

13:17
    Leinweber se snažil dostat k dorážce před Vedralovou brankou, ale slávističtí obránci ho ke střele pořádně nepustili.

15:03
    Slávističtí dorostenci dál dobývají Baštovu branku. Tomasale se svojí střelou neuspěl.

16:50
    Akci domácích v útočné třetině zkazilo postavení Krejčího v brankovišti. Rozhodčí vykázal hru do středního pásma.

17:42
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Tomas – 2 min., podrážení).

18:44
    Kobře se zatím nedaří usadit se v útočném pásmu, sešívaní rychle vyhazují puk.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

19:03
    Mackovu střelu, která sice mířila do středu branky, ale byla poměrně prudká, Vedral raději přikryl.

19:36
    Vosmík se Sanderem se vydali po pravém křídle na útočný výlet, který skončil bekhendovou střelou druhého jmenovaného. Bašta si s ní poradil.

19:42

20:00

Slávističtí dorostenci můžou být po první třetině spokojenější, protože v Edenu vedou 2:0. V úvodních dvaceti minutách byli aktivnějším týmem a dvakrát se gólově prosadili. Skóre otevřel ve 12. minutě Danny Chludil, o dvě minuty později pak tečí Tomasovy střely využil přesilovou hru Daniel Kříženecký.

Druhá třetina začne přibližně v 18:32.

20:01

20:19
    Štěpánek se dostal k puku na středu útočného pásma a prudkou střelou prověřil Vedrala.

21:12
    Chludilovi se uvolnil prostor na levém křídle, jeho střílenou nahrávku však Curran tečoval přímo do výstroje připraveného Bašty.

21:35
    Další rychlá akce slávistů, na jejímž konci byl tentokrát Chludil. V době své bekhendové střely ale byl už příliš blízko Bašty, který tak neměl problém zasáhnout.

24:06
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Ciolek – 2 min., podrážení).

25:54
    První střelu v této přesilovce zaznamenali hosté zásluhou Judiaka, mířila ale zdaleka.

26:06

29:18
    Smrž se už už chystal s pukem do úniku mezi dvěma slávistickými obránci, ti ale měli větší rychlost a zastavili ho.

31:01
    Jeden z nejaktivnějších hostujících hráčů Sůsa si nabruslil na levém křídle a prudkou střelou trefil horní tyč Vedralovy branky!

32:11
    Puk se ze souboje zpoza branky nečekaně odrazil přímo před branku k volnému Holcovi, ale útočník Kobry velkou šanci nevyužil a minul. Možná byl sám trochu překvapený.

32:58
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Sander – 2 min., krosček).
    Vyloučení v týmu HC Kobra Praha (Mráz – 2 min., hrubost).

33:40
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Vosmík – 2 min., sekání).

33:40
    Kobry si zahraje minutu a osmnáct sekund přesilovou hru 4 na 3.

34:22
    Po gólu v přesilovce se slávisté prosazují i v oslabení a přidávají třetí branku. Obraně hostů ujel RADEK TOMAS a forhendovým blafákem překonal Baštu. Asistence: Martin Švec.

34:58

34:58
    Pokračuje krátká početní výhody Kobry 5 na 4.

35:26
    Velkou šanci hostů zlikvidoval výborný Vedral, který nadvakrát zastavil dorážky jednoho z hostujících útočníků přímo před brankovištěm.

35:40

37:38
    Další gól sešívaných, kteří odskakují už na rozdíl čtyř gólů. Baštu překonal podruhé v zápase útočník DANNY CHLUDIL. Asistence: Alex Kubánek a Denis Ciolek.

37:56
    Vyloučení v týmu HC Kobra Praha (Stanko – 2 min., krosček).

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

39:32
    Dlouhý tlak domácích v přesilovce nakonec vede ke gólu, o který se postaral útočník MÁRTON NEMES. Slávisté tak podruhé v zápase využívají početní výhodu. Asistence: Denis Ciolek a Albert Skalský.

39:57
    Přidat mohli sešívaní ještě šestou branku, ale střela v přečíslení skončila jen na tyčce.

39:58
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Krejčí – 2 min., hrubost).

40:00

Slávističtí dorostenci přidali v prostřední třetině další tři branky a po 40 minutách vedou už 5:0. Postupně se prosadili Radek Tomas, Danny Chludil a Márton Nemes.

Třetí třetina začne přibližně v 19:22.

40:01

41:07
    Curran zahrozil ve vlastním oslabení, jeho střelu ale Bašta vyrazil.

41:58

43:02
    Zřejmě asi nejhezčí gól slávistických dorostenců teď přidává DANNY CHLUDIL, který doklepl puk ze vzduchu za Baštu a završuje tak hattrick. Asistence: Daniel Kříženecký a Jakub Málek.

43:17
    Přesně po patnácti sekundách přidávají sešívaní už sedmou branku! Dobrý důraz prokázal RADEK TOMAS, který překonává Baštu podruhé v zápase. Asistence: Jakub Málek a Daniel Kříženecký.

43:17
    Střídání v týmu HC Kobra Praha: ze hřiště odchází Bašta, přichází Simon.

43:44
    Nový brankář Kobry se ještě nestihl ani pořádně ohřát a už přichází o čisté konto. Na konci přesné kombinace zakončoval do odkryté branky MÁRTON NEMES. Asistence: Maxmilian Curran a Albert Skalský.

44:19
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Krejčí – 5 min., naražení zezadu + osobní trest do konce utkání, naražení zezadu). Trest odpyká Ciolek.

45:27
    Vyloučení v týmu HC Kobra Praha (Mráz – 2 min., napadení).

45:54
    Brankostroj sešívaných se pořád nezastavuje. Brankář Simon si nepohlídal bližší tyč, na níž ho prudkou střelou z pravého křídla překonal MAXMILIAN CURRAN. Asistence: Márton Nemes a Matyáš Tichý.

47:27

48:51
    Po delší době se k zákroku dostal také Vedral, se střelou od modré ale neměl problém.

49:19

50:23
    Kobra právě vstřelila branku!
    Poprvé v zápase se prosazují hokejisté Kobry a prolamují tak neprůstřelnost Vedrala. Rychlou akci po pravém křídle zakončoval přesnou střelou TADEÁŠ LEINWEBER. Asistence: Vojtěch Příhoda a Robin Palaščák.

51:39
    Desítku slávistických gólů završuje střelou od levého mantinelu obránce ONDŘEJ HUBINKA. Asistence: Maxmilian Curran a Márton Nemes.

53:41
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Tomas – 2 min., krosček).
    Vyloučení v týmu HC Kobra Praha (Seidler – 2 min., hrubost).

54:15
    Tak jedenáctý gól slávistů byl asi nejhezčí. Skalský podstrčil puk MAXMILIANU CURRANOVI, který střelou s holí mezi vlastníma nohama vyzrál na bezmocného Simona. Asistence: Albert Skalský a Jakub Málek.

55:41
    Oba týmy hrají v plném počtu.

56:04
    Sešívaní hrají aktivně až do samého konce. Nejprve Tomas, poté Filip se snaží přidat další gól.

57:43
    Tenhle rozjetý vlak už nejspíš zastaví až siréna. Dvanáctou branku v síti Kobry přidává svým třetím gólem v zápase MÁRTON NEMES. Asistence: Albert Skalský a Martin Švec.

Slávistický dorost si ve třetí třetině otevřel střelnici a sedmi brankami definitivně stanovil skóre na 12:1. Hattricky se na vysoké výhře sešívaných v posledním zápase první části sezóny podíleli Danny Chludil a Márton Nemes.

Já vám děkuji za pozornost a budu se těšit zase někdy u hokeje na počtenou! (19:56:33)

Šimon Rogner

Branky a nahrávky: 12. Chludil (Curran, Kubánek), 14. Kříženecký (Tomas, Švec), 35. Tomas (Švec), 38. Chludil (Kubánek, Ciolek), 40. Nemes (Ciolek, Skalský), 44. Chludil (Kříženecký, Málek), 44. Tomas (Kříženecký, Málek), 44. Nemes (Curran, Skalský), 46. Curran (Nemes, Tichý), 52. Hubinka (Curran, Nemes), 55. Curran (Skalský, Málek), 58. Nemes (Skalský, Švec) – 51. Leinweber (Příhoda, Palaščák)

HC Kobra Praha: Bašta (44. Simon) – Mack, Mráz, Nácovský, Seidler, Sůsa, Stanko – Jáchym, Leinweber, Holec, Palaščák, Fáber, Routa, Smrž, Příhoda, Uhlík, Judiak, Štěpánek.

Rozhodčí: Müller – Zedníková, Stanko