Poruba 2011 – Vrchlabí 4:5 (po pr.) | Vsetín – Litoměřice 4:5 (1:3 po s.n.) | Kadaň – Třebíč 0:5 (kont.)
Šumperk – Sokolov 3:5 (kon.) | Kolín – Prostějov 4:2 (kon.) | Benátky n/J – Ústí n/L 1:2 (kon.)
Frýdek-M. – Havířov 4:0 (kon.) | Jihlava – Slavia 4:5 (kon.)
HC RT TORAX Poruba 2011
4:5 (2:1, 1:2, 1:1 - 0:1)
HC Stadion Vrchlabí
Sobota 27.11.2021, 16:00 • RT TORAX ARENA, Ostrava • Chance liga • 24. kolo

Vrchlabí přečkalo v prodloužení oslabení a po něm se nakonec dokázal prosadit Matýs a ten rozhodl o konečném vítězství. Hosté pokračují v dobré bilanci vzájemných zápasů s Porubou a i nyní se jim podařilo zvítězit, byť celkem třikrát muselo Vrchlabí dotahovat skóre! (18:26:17)

63:54 Ondřej MATÝS - 4:5

63:54
    Vrchlabí vstřelilo branku!
    Už to vypadalo na samostatné nájezdy. Nicméně situaci tří na dva dokázali hosté využít na výbornou a ONDŘEJ MATÝS rozhodl o plusovém bodu pro jeho celek. Asistence: Ondřej Vála a Patrik Urban.

63:02
    V koncovce přesilové hry se Vrchlabí dokázalo osvobodit a přečkalo krizovou situaci v daném prodloužení.

62:36
    Porubě však chybí nějaká střelba a Vrchlabí zatím zvládá snahu svého soupeře.

61:54
    Porubě se podařilo rozestavit v obranném pásmu Vrchlabí a jejich přesilová hra začíná až nyní.

61:33
    Hostům se podařilo nyní dvakrát v krátké době za sebou vyhodit puk přes všechny čáry.

61:11
    Vyloučení v týmu HC Stadion Vrchlabí (Jan Zdráhal – 2 min., sekání).

61:03
    Vrchlabí se snaží dostat na puk, ale porubský hráč si pokryl puk svým tělem.

60:26
    Chrtek se dostal do úniku, který nepřekonal Muštukovse!

60:01

Ve třetí třetině dokázalo Vrchlabí vstřelit svou čtvrtou branku, kdy se prosadil hezkým průnikem Ondřej Rohlík. Vrchlabí následně hrálo velmi poctivě dozadu a drželo svůj nadějný stav. Poruba však dokázala nejprve ubránit oslabení a následně udeřila v přesilové hře, kdy našel mezeru v brance Michal Houdek.

60:00

58:06
    Poslední dvě minuty zápasu a vypadá to, že se dočkáme i přídavku v podobě prodloužení!

57:39
    Kapitán Vachovec mohl dát hattrick. Sám před Soukupem, ovšem tuto vyloženou šanci nedokázal proměnit!

57:08
    Stloukal hledal Markuse Korkiakoskiho, ovšem ten byl řádně pokryt a puk nenašel jeho čepel.
    55:44 Michal HOUDEK - 4:4

55:44
    Poruba právě vstřelila branku!
    A nakonec přichází radost na straně Poruby. MICHAL HOUDEK vystřelil z pravé strany a jeho střela nakonec šla mezi tělo brankáře a pravou tyč. Asistence: Michal Vachovec a Pavel Jenyš.

54:57
    Teď však přišla špatná přihrávka a Vrchlabí se dostalo k vyhození puku z obranného pásma.

54:42
    Poruba se usadila v pásmu a hledá cestu do branky Soukupa!

54:17
    Skrumáž přes Soukupem, ve které se držením provinil Jelínek a domácí celek má nejlepší příležitost k vyrovnání.

53:51
    Soukup si pohlídal střelu Šimona Szathmáryho a našel puk ve své lapačce. Vrchlabí hraje ve třetí třetině zatím svou nejlepší hru v dnešním utkání.

52:54
    Vrchlabí nevyužilo přesilovou hru k navýšení skóre a čeká nás nyní zajímavá koncovka dnešního utkání!

52:10
    Matýs nyní pálil hodně mimo branku a puk vyletěl až do středního pásma. Poruba se tak mohla osvobodit a vystřídat již unavenou čtveřici hráčů.

51:38
    Následné zakončení už musel gólman Poruby likvidovat sám.

51:27
    Kozák se nyní obětavě vrhnul do šance Pochobradského, který tak zamezil střele na Muštukovse.

50:54
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Michal Barinka – 2 min., podrážení).

50:38
    Guman se jako jediný nyní dostal přes modrou čáru a zkusil střelu na branku. Ta byla sražená do ochranné sítě.

48:38
    Hosté nyní hrají v defenzívě velmi dobře a zahušťují prostor, kde se hráči Poruby jen ztěžka prosazují.

48:31
    Zničehonic se Vrchlabí dostalo do dobrého zakončení. Heřman dostal puk na Muštukovse, který snad ramenem pokryl prostor u své vzdálenější tyčky!

47:02
    Stloukal objel branku Soukupa a směřoval následně puk před něho. Tam však Vrchlabí mělo dostatek svých hráčů, kteří pokryli prostor.

46:08
    Jenyš se nedostal do zakončení. Byl dobře pokryt soupeřem. Přesto oslovil Barinku na modré čáře, jehož nahození brankář srazil do rohu.

45:40
    A opět brankář Poruby dokázal najít střelu z dálky a skryl puk ve své lapačce.

45:33
    Ervins Muštukovs nadvakrát dokázal nyní utlumit puk ve své výstroji.

45:15
    Hosté nyní zastavili soupeře hned na své modré čáře a míří směrem k brance Poruby.

43:48
    Vrchlabí je však nyní očividně na koni a nepouští Porubu v této třetině příliš do zakončení.

43:16
    Poruba dnes potřebuje zvítězit, aby se svému soupeři bodově v tabulce mohla trochu dotáhnout.
    41:30 Ondřej ROHLÍK - 3:4

41:30
    Tak to byla hezká paráda v podání ONDŘEJE ROHLÍKA, který se hezkými kličkami dostal do střely a posílá svůj celek poprvé do vedení! Asistence: Jan Zdráhal a Ondřej Vála.

41:03
    Začala závěrečná třetina a uvidíme, který z týmů se nakonec bude radovat z bodů.

40:01

I ve druhé třetině byly k vidění tři branky! Vrchlabí hned na začátku druhé třetiny dokázalo vyrovnat, kdy premiérovou brankou v sezóně David Chalupa rozvířil síť za Muštukovsem. Ovšem Poruba i potřetí dokázala překlopit zápas na svou stranu a to po zásluze Petra Stloukala a jeho hezké střele o horní tyčku. Nicméně Vrchlabí i na potřetí dokázalo včas reagovat, když vyrovnal Michal Pochobradský.

40:00

39:13
    Soukup nyní čelil dvěma dobrým střelám v krátké době za sebou. Soukup dvakrát úspěšný a drží remízový stav.

38:48
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Lukáš Kozák – 2 min., držení).

38:24
    Kozákova pumelice zamířila mimo branku Soukupa. Vrchlabí se následně dostalo do čtyř a to nejhorší zatím přežilo.

38:12
    16 vteřin nyní bude hrát Poruba přesilovku pět na tři. Válas se dopustil sekáním.

37:33
    Vachovec, Barinka a Jenyš nyní hledali cestu k brance soupeře. Nakonec poslední jmenovaný zkoušel střelu, ale ta byla včas zablokovaná.

36:46
    Přesilovky Poruby jsou o něco lepší. Důkazem je jejich rychlé usazení v pásmu, po kterém následovalo zakončení. Nyní však bez brankového efektu.

36:28
    Chrtek ve středním pásmu podrazil Voráčka. Ten pádu i trochu přidal, ale ono podražení tam bylo.

35:52
    Po svém ubráněném oslabení se Poruba usadila v pásmu Vrchlabí a dokázala si vytvořit další nebezpečnější situaci.

34:45
    Na druhé straně ujel Hrníčko, který nedokázal u pravé tyčky zasunout puk za záda brankáře. Následně se ještě pokoušel zpoza branky něco vymyslet, ale nakonec defenzíva eliminovala situaci.

34:32
    Rohlík místo střely přihrával, ale nejspíše měl zkusit střelu, neboť měl před sebou dostatek volného prostoru.

33:58
    Minuta přesilovky je pryč a Poruba se nyní dokázala osvobodit. Muštukovs zatím nemusel zasahovat.

33:03
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Michal Barinka – 2 min., nedovolený zásah do hlavy nebo krku).

32:56
    Barinka nyní zachyboval v obranném pásmu. Zeman srazil jeho přihrávku, nakonec se však Vrchlabí nedostalo do následné šance.

32:24
    Nyní se oba celky soustředí na defenzívu a hra je poměrně vyrovnaná.

31:18
    Ondřej Matýs se několikrát dostal do šance. Poté poslední vznikla skrumáž a Muštukovs dokázal udržet puk někde pod svým tělem.
    29:57 Michal POCHOBRADSKÝ - 3:3

29:57
    Téměř v polovině utkání je opět srovnáno! MICHAL POCHOBRADSKÝ vyslal přesnou střelu ze střední vzdálenosti, kterou nejspíše Muštukovs ideálně neviděl a nemohl zasáhnout. Asistence: Martin Heřman a Ondřej Chrtek.

29:49
    Pochobradský se dostal před obránce, ten nakonec dokázal přece jen vložit čepel do střely a puk skončil v ochranné síti.

29:30
    Hrníčko si odvážně nabruslil až před Soukupa. K zakončení se nedostal. Následně si Toman poklepal na led a dostal puk před branku a z dobré pozice nedokázal lépe zamířit!

28:35
    Pro Stloukala jde o devátou branku v sezóně a výrazně se bodově přibližuje nejlepšímu hráči Poruby, Jenyšovi.
    28:04 Petr STLOUKAL - 3:2

28:04
    Poruba se potřetí v dnešním zápase dostává do vedení! PETR STLOUKAL dostal puk a pěknou přesnou ranou dostal puk o horní břevno do branky. Asistence: Markus Korkiakoski.

27:39
    Hosté nyní čelili presinku za svou brankou. Nakonec se Vrchlabí po usilovném boji osvobodilo jen za cenu zakázaného uvolnění.

27:15
    Spolupráce Vachovce a Jenyše nyní přinesla další nebezpečí pro Soukupa. Jenyš se dostal do slibného zakončení, ale trefil připraveného gólmana Vrchlabí.

26:56
    Gřeš si najížděl do pásma a Jenyš jej chtěl oslovit. Nicméně čároví rozhodčí signalizoval ofsajd.

26:12
    Stloukal už se skoro dostal sám do zakončení, ale Soukup vyjel z branky a hokejkou mu vypíchl puk!

25:23
    Poruba je v plném počtu a dokázala si ve svém oslabení poradit. Nicméně Vrchlabí pokračuje ve své kombinaci v jejich pásmu.

24:56
    Vrchlabí se zatím v této přesilovce dostalo k jedné nebezpečné střely. Jinak se Poruba brání na výbornou.

23:21
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Radim Toman – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu).
    23:01 David CHALUPA - 2:2

23:01
    Vrchlabí nyní dokázalo dostat hru rychle do pásma soupeře a v situaci dva na nikoho dokázalo opětovně vyrovnat. O svou první trefu v sezóně se mohl radovat DAVID CHALUPA. Asistence: Ondřej Rohlík a Filip Koffer.

22:32
    Chrtek nahodil puk na betony Muštukovse, který si připsal lehčí zákrok.

21:35
    Nyní Zdráhal oslovil Zemana, který se svým zakončením netrefil branku Poruby.

21:10
    Poruba i v začátku druhé třetiny tlačí na svého soka, který nyní čelí tvrdému presinku.

20:01

V první třetině byli domácí o něco lepší. Dokázali jako první skórovat, kdy se prosadil kapitán Michal Vachovec, který využil dobrý pas od spoluhráče. Následně jsme mohli vidět vyrovnanou hru, kdy se Vrchlabí snažilo o vyrovnání. Toho se dočkalo v závěru první třetiny, kdy Martin Heřman dorazil vyražený puk od Muštukovse. Ovšem krátce poté si Poruba vrátila vedení rychle zpět, kdy se opětovně prosadil po rychlém útoku Michal Vachovec.

20:00
    19:05 Michal VACHOVEC - 2:1

19:05
    Vyrovnaný stav netrval dlouho. Jenyš se rozjel po pravé straně a před branku adresoval prudkou přihrávku, kterou dokázal do branky v tísni dorazit MICHAL VACHOVEC. Asistence: Pavel Jenyš a Tomáš Gřeš.
    18:30 Martin HEŘMAN - 1:1

18:30
    Vrchlabí krátce před koncem první třetiny dokázalo vyrovnat. MARTIN HEŘMAN dokázal dorazit puk záda Muštukovse, který jej vyrazil jen před sebe. Asistence: David Kajínek a Tomáš Kaut.

17:45
    Muštukovs chtěl rychle rozehrát, ale přihrál přímo na soupeře. Defenzíva dokázala rychle zatáhnout za ruční brzdu.

16:56
    Vrchlabí nyní za brankou soupeře bojovalo o puk, kde jej sice nedostalo. Následně už ano, ale Vrchlabí si nedokázalo vytvořit nic nebezpečného.

16:16
    Houdek vyslal tvrdý projektil a Soukup vyrážel puk svým ramenem.

15:20
    Martin Réway měl nabito, ale ze své pozice nedokázal ideálně ohrozit branku Vrchlabí.

14:34
    Těsný ofsajd Vrchlabí a hosté jsou vykázáni před svou branku.

13:56
    Stadion se nyní dostal do pásma, ale neměl natolik puk pod svou kontrolou, aby vytvořil nějakou nebezpečnou kombinaci.

13:34
    První třicet minut se hostům nedaří a hledají cestu do útočného pásma.

13:03
    Svou první přesilovku si zahraje i Vrchlabí, kdy je vyloučen Gřeš za podrážení.

12:42
    Barinka vyslal dobrou ránu od modré čáry. Soukup toho moc neviděl. Přesto dokázal vyrazit puk před sebe.

12:08
    Zatím přesilovce Poruby chybí nějaká střelba. Vrchlabí se následně dokázalo osvobodit.

11:29
    Kozák zkusil překvapivou střelu z pravé strany. Soukup byl však pozorný.

10:43
    Vyloučení v týmu HC Stadion Vrchlabí (Tomáš Zeman – 2 min., držení).

09:38
    Nedbal hezkým obloučkem oslovil svého spoluhráče, ale ten se následně nedokázal prosadit až před branku Poruby.

09:18
    Vrchlabí se s přibývajícími minutami dostává více do zakončení. Muštukovs byl opět připraven a stále drží čisté konto.

08:25
    Hrníčko se dostal až před Soukupa, ale neměl dostatek prostoru ke svému zakončení.

07:26
    Nebezpečné nahození puku před branku domácích. Vše pro Porubu dobře dopadlo. Následně musel opět Ervins Muštukovs zasahovat a nyní udržel puk ve své výstroji.

06:53
    Guman předal na Tomana, nicméně obránce Vrchlabí si pohlídal soupeře u mantinelu.

06:13
    Rázem se probudilo i Vrchlabí, které v krátké době dokázala vyslat dvě nebezpečné střely na brankáře Poruby. Nyní Heřman zkoušel své štěstí.
    05:13 Michal VACHOVEC - 1:0

05:13
    A aktivita Poruby se vyplácí. Dlouhá přihrávka od vlastního pásma šla přímo na modrou, kde si sjel MICHAL VACHOVEC a ten se dostal sám na brankáře a dokázal si kličkou položit Soukupa a Poruba se ujímá vedení. Asistence: Michal Houdek.

04:23
    Guman už byl dlouho na ledě a dokázal se dostat přes dva obránce a dostat se před Soukupa, ten si pohlídal jeho snažení!

03:45
    Vála nyní dobře ubránil situaci soupeře, zejména Guman se pokoušel zakončovat.

03:29
    Špatná dlouhá přihrávka, která nemířila na žádného dalšího hráče Poruby a domácí se nyní poměrně zbytečně provinili zakázaným uvolněním.

02:29
    Poruba nyní hýřila pohybem v pásmu soupeře. Ten nakonec vyhazuje jen na zakázané uvolnění a domácí celek má větší aktivitu v úvodních minutách zápasu.

01:16
    Nahození Barinky, které raději Soukup přidržel a Poruba získala vhazování v pásmu soupeře.

00:51
    Guman nahazoval z pravého úhlu, jeho nahození zamířilo za branku Vrchlabí.

00:01

HC RT TORAX Poruba 2011: Muštukovs (Brízgala) – Szathmáry, Lukáš Kozák, T. Voráček, Žovinec, M. Houdek, Michal Barinka (A), Urbanec – Stloukal, Réway, Korkiakoski – Guman, R. Toman, Hrníčko – Jenyš, Vachovec (C), Gřeš – Kanko (A), Häring, Brodek.
    Trenér: Režnar

HC Stadion Vrchlabí: J. Soukup (O. Štěpánek) – Kajínek, T. Jelínek, O. Vála, J. Zdráhal, T. Kynčl, Nedbal, M. Voženílek – Pochobradský, Chrtek, Heřman (A) – M. Machač, T. Kaut (C), T. Zeman – Matýs, P. Urban (A), Mrňa – Koffer, O. Rohlík, D. Chalupa.
    Trenér: Jirků

Rozhodčí: J. Koziol, D. Čáp – R. Zídek, R. Komínek.

Poruba zatím nenaplňuje před sezónní ambice. Tým se chtěl pohybovat v první šestce a tím mířit do čtvrtfinále play off. Realita je však po 22 kolech zcela opačná. Poruba okupuje až třináctou pozici s celkovým počtem 31 bodů. Zdá se, že ostravský celek bude spíše bojovat o střed tabulky a o případné osmifinále play off!
    V minulém zápase prohrála 2:0 na ledě Přerova. Poruba zkrátka nedokáže udržet nějakou sérii výher a střídá úspěchy s neúspěchy.

Vrchlabí je na tom o něco lépe a nyní drží devátou příčku, která znamená ještě účast v play off. Vrchlabí mělo nedávno dobrou sérii výher, kdy neprohrálo pět zápasů v řadě za sebou (z toho dva se rozhodovaly po základní hrací době). Následně však přišla trochu nečekaná prohra se Šumperkem (5:1) a následně vysoká prohra s Jihlavou (9:2). Vrchlabí v letošní sezóně už jednou Porubu porazilo (4:3) a uvidíme, zda se jim podaří porazit svého soka i na jejich ledě. Navíc Vrchlabí má dobrou vzájemnou bilanci s Porubou – celkem sedm utkání v řadě dokázalo Vrchlabí zvítězit.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Adam Dořák

Branky a nahrávky: 6. Vachovec (M. Houdek), 20. Vachovec (Jenyš, Gřeš), 29. Stloukal (Korkiakoski), 56. M. Houdek (Vachovec, Jenyš) – 19. Heřman (Kajínek, T. Kaut), 24. D. Chalupa (O. Rohlík, Koffer), 30. Pochobradský (Heřman, Chrtek), 42. O. Rohlík (J. Zdráhal, O. Vála), 64. Matýs (O. Vála, P. Urban)

Rozhodčí: J. Koziol, D. Čáp – R. Zídek, R. Komínek