Chicago – St. Louis 3:2 (po pr.) | Philadelphia – Carolina 3:6 (kon.) | Minnesota – Winnipeg 7:1 (kon.)
Anaheim – Ottawa 4:0 (kon.) | Washington – Florida 4:3 (kon.) | Nashville – New Jersey 4:2 (kon.)
Columbus – Vancouver 4:2 (kon.) | Buffalo – Montreal 4:1 (kon.) | Tampa – Seattle 3:0 (kon.)
Dallas – Colorado 3:1 (kon.) | NY Islanders – Pittsburgh 0:1 (kon.) | San Jose – Toronto 1:4 (kon.)
Nashville Predators
4:2 (1:0, 1:0, 2:2)
New Jersey Devils
Sobota 27.11.2021, 00:00 • Bridgestone Arena, Nashville • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:00.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Nashville Predators a New Jersey Devils.

New Jersey Devils odehrálo 17 zápasů s bilancí 5-3-4-5 a získalo 20 bodů. V tabulce Východní konference je na jedenácté pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrál tým jediný. Poradil si s Tampou Bay 5:3. Tým nestačil na Boston Bruins 2:5, V nájezdech na Rangers 3:4, Floridu Panthers 1:4 a na Minnesotu Wild 2:3 v nájezdech.

Nashville Predators odehrál 19 zápasů s bilancí 7-3-1-8 a ziskem 21 bodů. V tabulce Západní konference je tým na desáté pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrál dva. Poradil si s Arizonou Coyotes 4:1 a Anaheimem Ducks 3:2. Tým nestačil na Toronto Maple Leafs 0:3, Montreal Canadiens 3:6 a na Vegas Golden Knights 2:5.

Nashville Predators: Saros (Rittich) – Josi, Fabbro, Ekholm, A. Carrier, Borowiecki, Benning – F. Forsberg, Mikael Granlund, Duchene – Kunin, Johansen, Tomasino – Trenin, Sissons, Jeannot – Cousins, Novak, Tolvanen.

New Jersey Devils: Blackwood (J. Bernier) – Graves, D. Hamilton, Colton White, Severson, Siegenthaler, P. K. Subban – Zacha, N. Hischier, Tatar – A. Johnsson, Mercer, Bratt – Kuokkanen, Šarangovič, Vesey – De Leo, M. McLeod, Zetterlund..

00:01

00:10
    Utkání začalo, sledujeme klidnější pasáž hry v úvodu zápasu.

00:34
    Domácí rozehrávají od své branky, následně pálil Ryan Johansen z kruhu, ale jeho rána byla zblokovaná.

01:01
    Jonathan Bernier musel zasahovat proti střele soupeře z dobré pozice, ale situaci hostující maskovaný muž zvládl.

01:50
    Jonas Siegenthaler vyslal od modré čáry tvrdou ránu, ale brankář si dokázal snadno poradit.

02:35
    Pavel Zacha vedl zajímavou akci hostů, následně pálil jeho spoluhráč nepřesně.

03:00
    Hraje se rychlý hokej, do šance se dostával Matt Duchene, ale přes obránce vypálit nedokázal.

04:34
    Jakov Trenin se přes dva obránce dostal do zakončení, ale s jeho střelou si celkem snadno poradil brankář.

04:42
    Matt Benning se vracel za svou branku, odkud rozehrával na spoluhráče, sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit.

05:11
    Pavel Zacha kombinoval se spoluhráči v útočném pásmu, následně pálil Colton White. Jeho rána byla zblokovaná.

06:03
    Komerční přestávka.

06:26
    Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Andreas Johnsson – 2 min., nedovolené bránění).

06:38
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (Matt Duchene – 2 min., hákování).

07:31
    Nashville právě vstřelil branku!
    Domácí celek se po rychlé akci dostává do vedení, střelou z bezprostřední blízkost se prosazuje ROMAN JOSI. Jeho pokus propadl brankáři mezi betony. Asistence: Ryan Johansen a Alexandre Carrier.
    07:31 Roman JOSI - 1:0

08:27
    Vyloučení v týmu New Jersey Devils (P. K. Subban – 2 min., sekání).

08:48
    Jonathan Bernier zachránil spoluhráče od další inkasované branky. Matt Duchene dostal skvělou přihrávku před branku v situaci dva na jednoho a brankář skvěle zasáhl.

09:07
    Matt Duchene se dostal k odraženému kotouči, ale nedokázal přesněji vypálit. Puk mířil nad.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

09:32
    Velmi dobře hrají domácí přesilovku, kombinují v útočném pásmu. Následně Devils vyhodili.

10:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině. Domácí vstoupili do zápasu výborně.

10:27

10:30
    Mattias Ekholm rozehrává od své branky, zakázané uvolnění se nepískalo. Jakov Trenin trefil následně beton brankáře.

11:10
    Jeden z hráčů Devils se dostal do střelecké pozice, ale jeho rána byla zblokovaná před brankou.

11:30
    Pavel Zacha to zkoušel individuálně, ale neuspěl.

12:00
    Domácí rozehrávají od své branky, rychle se dostali do útočného pásma, ale vypálit nedokázali.

12:17
    Roman Josi pálil, jeho pokus končí vedle, následně byl puk zblokovaný. Směr hry se otáčí.

13:03

13:03
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (Filip Forsberg – 2 min., sekání).

14:05
    Přesilovku hrají hosté, nastěhovali se do útočného pásma. Následně domácí vyhodili.

14:32
    Tanner Jeannot dobře při oslabení napadal rozehrávku soupeře, ale do šance se nedostal.

15:03

15:28
    Devils se usadili v útočném pásmu, kde kombinují a pokouší se něco vymyslet. Zatím ale čekají na výraznější šanci.

16:00
    Andreas Johnsson nahodil kotouč do útočného pásma, a pak šel střídat.

-11:20
    Jegor Šarangovič hledal před brankou spoluhráče, ale akce postrádala přesnější finální přihrávku.

16:44
    Nick Cousins to zkoušel individuálně, ale nedokázal se propracovat do střelecké pozice.

17:20
    Roman Josi nahodil kotouč do útočného pásma tak, aby z toho nebyl icing. Následně Dante Fabbro minul branku.

18:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině.

18:45
    9:1, tak aktuálně vypadá statistika střel na branku. V tomto ohledu jsou domácí jednoznačně lepší.

19:00
    Oznámena byla poslední minuta hry v první třetině.

19:50
    Damon Severson minul od modré čáry branku. Následně je hra přerušena pro ofsajd. Uvidíme ještě jedno buly v této třetině.

20:00

Roman Josi je zatím jediným střelcem v tomto zápase. Po první třetině, která patřila domácím, vede Nashville 1:0.

20:01

20:01
    Úvodní buly druhé třetiny pro domácí.

20:39
    Zakázané uvolnění, vhazovat se bude před brankou Predators. Domácí se tak musí bránit.

21:22
    Thomas Novak vedl zajímavou domácí akci, ale do střelecké pozice se dostat nedokázal.

21:51
    Na nějakou výraznější šanci v této třetině čekáme.

22:18
    Ryan Johansen z bezprostřední blízkosti nedokázal překonat brankáře soupeře. Jonathan Bernier dobře natáhl beton.

22:47
    Jonathan Bernier musel znovu zasahovat, ale dokázal si poradit.

23:05
    Dawson Mercer pálil, Juuse Saros puk neudržel, vypadl mu, ale obránci jej dostali do bezpečí.

23:30
    Domácí celek navyšuje své vedení, po dobré spoluhráčově přihrávce se prosazuje před brankou nedostatečně obsazený PHILIP TOMASINO. Asistence: Nick Cousins a Roman Josi.
    23:30 Philip TOMASINO - 2:0

25:40
    15:3, tak vypadá statistika střel v tomto zápase, domácí jasně dominují.

26:05

26:07
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, sledujeme aktivní hru Predators, kteří mají převahu a hrají aktivně.

26:28
    Hostující hráč se dostal do zakončení, ale s jeho pokusem si dokázal brankář poradit. Vhazovat se bude v útočném pásmu Devils.

27:29
    Thomas Novak rozehrává od své branky, následně se dostal do útočného pásma, ale tam o kotouč přišel.

28:12
    Jonathan Bernier musel zasahovat proti další střele soupeře, domácí mají na svém kontě už 15 střel.

28:55
    Domácí mají ponechanou výhodu.

29:01
    Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Dougie Hamilton – 2 min., faul kolenem).

29:11
    Přesilovku nyní bude hrát domácí celek, který může navýšit své vedení.

29:32
    Matt Duchene protečoval do útočného pásma, následně ale Devils dokázali vyhodit přes všechny čáry.

30:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetině.

30:15
    Roman Josi ani Matt Duchene nedokázali výrazněji ohrozit branku soupeře.

30:45
    Predators v této početní výhodě na nějakou svou výraznější šanci čekají, obrana New Jersey se dobře brání.

31:11
    Janne Kuokkanen při vlastním oslabení zakončoval, jeho pokus kryje Juuse Saros. Komerční přestávka.

31:26
    Jakov Trenin vybojoval kotouč v obranném pásmu, následně se jeho spoluhráči dostali do situace dva na jednoho, ale finální přihrávka nebyla přesná.

32:00
    Ozývají se domácí fanoušci a ženou své oblíbence v cestě za vstřelením další branky.

32:32
    Akci domácích zastavil ofsajd, vhazovat se bude ve středním pásmu.

34:06
    Philip Tomasino se dostal do střelecké pozice, střelou přes obránce minul branku. Nebyla to špatná pozice, ale rána ano.

34:35
    Momentálně sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže stabilněji usadit v útočném pásmu. Následně se píská ofsajd.

34:49

35:11
    Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině, sledujeme aktivní hru domácích, ti vedou střelecky 18:8.

36:00
    New Jersey rozehrávalo od své branky, po rychlé akci byl puk v útočném pásmu zblokovaný do ochranné sítě.

37:00
    Damon Severson se jako obránce dostal do zakončení, ale neuspěl. Na druhé straně neproměnil svou šanci Mattias Ekholm.

37:28
    Jonathan Bernier kryje puk, bude se vhazovat.

37:49
    Domácí akci zastavilo postavení mimo hru, buse se vhazovat ve středním pásmu.

38:56
    Matt Benning pálil bekhendovou stranou hokejky, ale puk poslal vedle branky.

39:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve druhé třetině.

39:36
    Zdá se, že se už nic nestane.

40:00

Jednu branku jsme viděli ve druhé třetině, znovu se dokázal prosadit domácí celek. Nashville na svém ledě vede 2:0 a míří za výhrou v tomto zápase.

40:01

40:10
    Nico Hischier se jako první dostal ve třetí třetině do zakončení, ale obrana si dokázala poradit.

40:40
    Hra je přerušena pro postavení útočícího hráče v brankovišti, vhazovat se bude ve středním pásmu.

41:16
    Juuse Saros kryje střelu hostujícího hráče, vhazovat se tak bude před jeho brankou. Jesper Bratt byl tím, kdo zakončoval.

42:00
    Devils vstoupili do třetí třetiny aktivně, tlačí se do zakončení a domácí obrana má plné ruce práce.

43:48
    Momentálně sledujeme klidnější pasáž hry a na nějakou výraznější příležitost čekáme.

44:51
    Dante Fabbro přišel v souboji o hokejku. Následně pálil hosutjící Ryan Graves a s jeho pokusem si snadno poradil brankář domácích.

45:46
    Devils to zkoušeli středem, ale do výraznější střelecké pozice se nyní hostující celek nedostal.

46:06
    Mattias Ekholm zakončoval, jeho rána byla zblokovaná. Fanoušci se baví, arenou obíhá mexická vlna.

46:30
    Nico Hischier neuspěl, brankář Juuse Saros kryje puk. Komerční přestávka.

46:45
    Krásně sehráno a domácí celek navyšuje své vedení. Duchene šikovně poslal puk před branku, kde byl MIKAEL GRANLUND. Ačkoliv kolem něho byli obránci, tak dokázal vypálit a poslal puk přímo do horní části branky. Asistence: Matt Duchene a Filip Forsberg.
    46:45 Mikael GRANLUND - 3:0

48:46
    Ryan Johansen hledal spoluhráče před brankou, ale obrana v čele s brankářem si dokázala poradit.

49:08
    Predators kontrolují hru, diktují tempo. Devils se nemohou propracovat stabilněji do útočného pásma.

50:12

51:58
    Devils právě vstřelili branku!
    Chybu domácí obrany dokázali hosté velmi rychle potrestat. Před brankou byl zcela volný ANDREAS JOHNSSON. Dostal přihrávku a rychle dokázal zakončit. Domácí brankář se nestačil přesunout proti střele. Asistence: Dawson Mercer a Jesper Bratt.
    51:58 Andreas JOHNSSON - 3:1

54:20
    Sledujeme klidnou pasáž hry, ani jeden celek se nemůže stabilněji usadit v útočném pásmu.

54:38
    Devils rozehrávají od své branky, Tomáš Tatar dostal puk do útočného pásma, ale nedokázal přesněji vypálit.

55:09

55:50
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, hosté se nastěhovali do útočného pásma, kde kombinují.

56:12
    Predators situaci zvládli a rychle otáčejí směr hry.

57:36
    Hosté byli sice v útočném pásmu, ale do střelecké pozice se neprobojovali.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině, domácí drží dvoubrankové vedení.

58:08
    Jonathan Bernier byl připravený, vhazovat se bude před jeho brankou. Se střelou soupeře si poradil.

58:19
    Hosté hrají bez brankáře.

58:29
    Jegor Šarangovič dostal puk do útočného pásma, kde se pokoušeli jeho spoluhráč usadit.

58:45
    Damon Severson zakončoval, Juuse Saros kryje jeho pokus. Bude se vhazovat.

58:50
    Domácí celek tento zápas vyhraje, kotouč do branky poslal přes celé kluziště ALEXANDRE CARRIER. Asistence: Ryan Johansen.
    58:50 Alexandre CARRIER - 4:1

59:33
    Tak poslední slovu budou mít hosté, po rychlé akci se blafákem prosazuje TOMÁŠ TATAR. Puk poslal mezi betony brankáře. Asistence: Andreas Johnsson.
    59:33 Tomáš TATAR - 4:2

Domácí hokejisté tento zápas kontrolovali v podstatě od první do poslední minuty a zaslouženě vyhrávají 4:2. Po špatném výkonu proti Vegas se Predators zvedli.

2. Juuse Saros (NSH) – 23 zákroků
    3. Philip Tomasino (NSH) – 1+0 (02:43:49)

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 8. Josi (Johansen, A. Carrier), 24. Tomasino (Cousins, Josi), 47. Mikael Granlund (Duchene, F. Forsberg), 59. A. Carrier (Johansen) – 52. A. Johnsson (Mercer, Bratt), 60. Tatar (A. Johnsson)

Rozhodčí: L'Ecuyer, Schlenker – Baker, Murray

Diváci: 17 1559