Chicago – St. Louis 3:2 (po pr.) | Philadelphia – Carolina 3:6 (kon.) | Minnesota – Winnipeg 7:1 (kon.)
Anaheim – Ottawa 4:0 (kon.) | Washington – Florida 4:3 (kon.) | Nashville – New Jersey 4:2 (kon.)
Columbus – Vancouver 4:2 (kon.) | Buffalo – Montreal 4:1 (kon.) | Tampa – Seattle 3:0 (kon.)
Dallas – Colorado 3:1 (kon.) | NY Islanders – Pittsburgh 0:1 (kon.) | San Jose – Toronto 1:4 (kon.)
New York Islanders
0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Pittsburgh Penguins
Sobota 27.11.2021, 01:30 • Barclays Center, New York • NHL

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost. Na počtenou! (04:21:58)

3. Danton Heinen (PIT) – 0+0

Islanders svou sérii porážek neprotrhli ani dnes. Pittsburghu totiž na domácím ledě podlehli poměrem 0:1. Výhra hostů je zasloužená, protože po dobu celého utkání byli o ten rozdílový gól lepší. Hrdinou zápasu se tedy stal Kasperi Kapanen, který ve 37. minutě vstřelil rozhodující branku.

59:41
    Sám Barzal to zkusil ze strany, ale Jarry si z brány povyjel a následně i zakročil.

59:16
    Barzal posunul bekhendovou přihrávkou k modré čáře, Mayfield se však ke střele neodhodlal.

58:44
    Domácí celek už hraje bez brankáře. Zatím se však pořádně nedokázal udržet na kotouči.

57:57
    Úplně sám si to na brankáře Sorokina mířil Sidney Crosby. Hvězdný útočník do kličky nešel, zvolil tak střelu. Ruský muž v masce ale vyrážečkou perfektně zakročil. Naděje svého týmu tedy udržel.

56:48
    Barzal byl od kotouče odstaven důrazným Petterssonem. Záhy hosté vyhodili na zakázané uvolnění.

56:06
    Přihrávka Pageaua směrem na brankoviště vůbec nebyla špatná. U zadní tyče se ovšem žádný z hráčů v modrém dresu neobjevil.

55:39
    Třetí třetina se pomalu ale jistě dostává do své závěrečné fáze. Dokáží si domácí vytvořit tlak?

55:03
    Ve velké rychlosti se rozjel na pravém křídle Kasperi Kapanen. Útočník Pens touš dost možná otřel i o brankovou konstrukci!

54:43
    Tvrdý souboj mezi Zuckerem a Dobsonem vyzněl lépe pro zadáka Islanders.

54:12
    Nahození Mathesona bylo tečováno a následně zaplavalo zhruba metr vedle bližší tyče.

52:58
    Parise díky své bojovnosti zneutralizoval zakázané uvolnění. Ostrované toho ale musí směrem dopředu předvést daleko více.

52:13
    Po komerční pauze už znovu můžeme pokračovat ve hře. Na buly v obranném pásmu domácích se sklání Jeff Carter a Jean-Gabriel Pageau.

51:50
    I druhá formace Islanders se ale nadechuje k náporu. Teď se musí mít Jarry hodně na pozoru.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

51:16
    Zach Parise pracoval před gólmanem Jarrym opravdu velmi dobře. Kotouč ale z nepřehledné situace nakonec nevydoloval.

50:54
    Hosté nyní drží útočné pásmo. Přihrávají si okolo mantinelu.

49:04
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Matt Martin – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Cal Clutterbuck – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Kris Letang – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Marcus Pettersson – 2 min., hrubost).

49:04
    Před brankou Pittsburghu jsme nyní viděli hromadnou šarvátku. Rozhodčí budou vylučovat na obou stranách.

48:30

47:41
    Ani tentokrát se domácí neusadili v útočném pásmu. Necelá minuta jim zbývá z této početní výhody.

47:10
    O pár sekund později skvěle zapracoval i Jarry, jenž přistrčil touš Mathesonovi, který mohl vyhodit.

46:43
    Hned na začátku oslabení se hosté osvobodili vyhozením kotouče přes všechny čáry.

46:30
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Brian Dumoulin – 2 min., vysoká hůl).

45:34
    Jeff Carter tvrdě bojoval před svatyní Islanders. Skákavý kotouč ale do ní nezastrčil.

45:08
    Složité chvíle musel řešit Ilja Sorokin, jenž ale nadvakrát dokázal zasáhnout. Pittsburgh se srdnatě žene za druhým gólem.

44:22
    Na pravém kruhu se ocitl úplně volný Sidney Crosby, který střílel z voleje. Rána kapitána Penguins skončila v moci Sorokina, který se dokázal přesunout.

43:42
    Casey Cizikas se připomněl v oslabení. Jeho pohotový projektil ale Tristan Jarry ukryl v lapačce.

43:09
    Tvrdá střela Kapanena od modré čáry byla sražená. Následně si poradil Salo tak, že touš dostal do neutrálního území.

42:22
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Scott Mayfield – 2 min., krosček).

42:04
    Skvělou práci odvedl na levém křídle Crosby. Posléze se kotouč dostal k modré čáře. Z tohoto prostoru přišla střela, se kterou si Ilja Sorokin poradil.

41:16
    Stále se hokejisté v bílých dresech drží poblíž branky Ostrovanů. Hraje se jen okolo mantinelu.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

40:46
    První útočnou akci ve třetí třetině podnikl Pittsburgh.

40:01

O veškerý vzruch ve druhé třetině se staral Pittsburgh, který se nakonec zaslouženě ujal vedení ve 37. minutě, kdy se po Crosbyho přihrávce prosadil Kasperi Kapanen. Ilja Sorokin zatím drží svůj tým nad vodou, celkově už dnes kryl 22 střel soupeře.

Střely na branku po 2. třetině: 14 – 23

40:00

39:32
    Brock McGinn si krásně obhodil beka a poté se dostal k zakončení forehandem. Ilja Sorokin svůj tým zachránil vyrážečkou.

38:56
    První formace Tučňáků pořádně zatlačila. Crosbyho přihrávka směrem na brankoviště ale Guentzela nenašla.

38:25
    Hosté jsou po vstřeleném gólu aktivnější. Musíme říct, že vedou zaslouženě, neboť po celý průběh utkání jsou lepší.
    36:41 Kasperi KAPANEN - 0:1

36:41
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Na konci prostředního dějství se Pittsburgh dočkal. Kapitán Sidney Crosby ve střední třetině nastartoval KASPERIHO KAPANENA, který ze svého repertoáru vytasil prudkou střelu zápěstím k zadní tyči. Sorokin lapačkou promáchl. 0:1. Asistence: Sidney Crosby a Jake Guentzel.

36:05
    Po skončení trestu se Pittsburgh usadil před Sorokinem. Ruského brankáře donutil hned ke dvěma zásahům.

35:22
    Teď už hokejisté v modrých dresech marně dobývají útočnou třetinu. Vypadá to, že s největší pravděpodobností přesilovku nevyužijí.

34:41
    Od modré čáry to zkoušel Barzal, jenže jeho rána zápěstím zapadla jen na brusli bránícího hráče.

33:42
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Jake Guentzel – 2 min., podrážení).

31:19
    Náznak velké šance hostů! Úplně volný vyplaval u zadní tyče Guentzel, jenž však prudkou pobídku Rodriguese nenasměroval přesně.

30:49
    Salo si poradil s Rodriguesem, který si to jako tank mířil do prostoru před brankou.

30:29
    Hra trochu ztratila tempo. Před chvílí byla k vidění komerční pauza a nyní naopak zakázané uvolnění Penguins.

29:37
    Heinen přihrál k modré čáře, kde však Pettersson zlomil hokejku. Rychle se musel vracet směrem dozadu.

29:08
    Domácí se provinili ofsajdem. Máme za sebou téměř polovinu základní hrací doby a na gól stále čekáme.

28:40
    Na druhé straně rychle pálil zápěstím Kyle Palmieri, jehož pumelici ale Tristan Jarry lapačkou zastavil.

28:12
    Šikovná zadovka Zuckera hledala před brankovištěm hokejku Kasperiho Kapanena. Finský hokejista pohotově zakončil, avšak z těsné blízkosti neuspěl. Byla to jedna z největších šancí v dosavadním průběhu klání.

26:57
    McGinn si najel mezi kruhy, odkud i střílel. Zadní tyč ovšem netrefil.

26:02
    Útočník Rodrigues hraje ve druhém dějství skvěle. Celkem snadno se dostal ke střele na levém kruhu, avšak brankový prostor těsně minul.

24:56
    Je pískán icing. Carterova přihrávka se s přesností nepotkala.

23:55
    Pravý beton gólmana Sorokina pořádně vyprášil obránce Pettersson. Ani z této situace ale první gól utkání nepadl.

23:16
    Parise našel přes celou šíři útočné třetiny Pánika, jemuž se ale zakončení vůbec nepovedlo. Slovenský útočník trefil před sebou stojícího obránce.

22:37
    První lajna Pittsburghu už za sebou měla poměrně dlouhé střídání. Rodrigues tak puk jen posunul do útočné zóny.

21:34
    Marino se snažil probít pravým křídlem, ale od obránce Hickeyho nedostal ani kousek prostoru. Ke střele se tedy prvně jmenovaný hokejista neprobil.

20:23
    Na začátku druhé třetiny se uvolnil před brankou domácích Rodrigues. V rozhodující fázi ale proti němu vystoupili obránci.

20:01

V první třetině duelu mezi Islanders a Pittsburghem jsme žádnou výraznější šanci na jedné či druhé straně neviděli. Lehce navrch měl Pittsburgh, ale gólman Sorokin zatím úspěšně odolává. Jak se bude vyvíjet druhá dvacetiminutovka?

Střely na branku po 1. třetině: 6 – 12

20:00

19:32
    V plném proudu už probíhá poslední minuta první periody. Cizikas byl s kotoučem na holi zahnán do rohu hrací plochy.

18:01
    Domácí se málem dostali do přečíslení, ale ve chvíli, kdy přišla finální přihrávka, dorazila také nepřesnost.

17:31
    Hned po buly se snažil něco vymyslet Wahlstrom, ale lapačka Jarryho byla v daný okamžik rychlejší.

16:58
    Před brankou Jarryho byla k vidění lehká potyčka. Zdá se však, že se vylučovat nebude.

16:32
    Tentokrát se naprosto precizně do vlastního pásma vrátil Beauvillier, jenž přečetl rychlou přihrávku hostů.

15:58
    Kvalitní pozici před bránou Islanders si hledal Jason Zucker, jenž ale přihrávku spoluhráče Cartera promáchl.

15:14
    Pittsburgh měl začátek utkání jednoznačně lepší, ale teď už pomalu ale jistě přebírají iniciativu svěřenci kouče Barryho Trotze.

14:34
    Zach Parise si stáhl puk a hned následně to zkoušel zápěstím. Jeho ránu ale zablokoval Ruhwedel.

13:01
    Kasperi Kapanen střílel ve velké rychlosti z levého kruhu. Kotouč tlačil k zadní tyči, ale tu o kousek minul. Dobrá příležitost pro Pittsburgh.

12:39
    Blueger sice dostal kotouč do jízdy, avšak okolo bránících hráčů se nedostal. Následně si musel pomoct s McGinnem.

11:49
    Domácí se snažili něco vymyslet v útočném pásmu, ale defenzíva Tučňáků si poradila poměrně slušně. Kotouč okamžitě z vlastní třetiny dostala.

11:20
    Až nyní přichází na řadu první komerční pauza zápasu. Po ní se bude vhazovat ve středním pásmu.

10:38
    Dlouhá přihrávka Mathesona našla Dominika Simona. Pokus českého útočníka Ilja Sorokin vyrážečkou posunul nad bránu.

10:02
    Nahození z otočky zapadlo těsně vedle branky Islanders. Posléze se ke kotouči dostal Jeff Carter.

09:11
    V úvodních minutách se hraje téměř bez přerušení. Oba celky se však celkem trápí v rozehrávce, a tak dochází ke snadným ztrátám.

07:06
    Nahození Mayfielda zapadlo pár čísel vedle zadní tyče. Nyní tahají za delší konec provazu domácí.

06:32
    Přihrávku na útočnou modrou čáru dostal Carter, který byl však dovoleným způsobem zastaven pozorným Dobsonem.

05:56
    Ostrované si měnili pozice v útočném pásmu. Barzal vybídl Pariseho, který to ale na střelu z kruhu neměl.

05:03
    Guentzelova další pobídka hledala Rodriguese, jenž se ale v mezikruží neprosadil.

03:50
    Aho si u mantinelu poradil s Guentzelem. Následně šel ale kotouč na modrou čáru, ze které přišla střela. Sorokin puk vyrazil levým betonem.

02:12
    Hosté začali utkání aktivně. Zhruba devadesát sekund soupeře motali před svatyní Sorokina, avšak úvodní branka zatím nepadla.

00:22
    Hned na začátku utkání se Pittsburgh dostal do útočného pásma. Dumoulin ale neuspěl.

00:01

New York Islanders: I. Sorokin (Varlamov) – Mayfield (A), Salo, Dobson, T. Hickey, G. Hutton, Aho – Parise, Barzal, Pánik – Palmieri, Pageau (A), Beauvillier – Wahlstrom, Koivula, Andreoff – Clutterbuck (A), Cizikas, M. Martin.

Pittsburgh Penguins: Jarry (DeSmith) – Letang (A), Dumoulin (A), Marino, M. Pettersson, Ruhwedel, Matheson – Rodrigues, Crosby (C), Guentzel – Kasperi Kapanen, J. Carter, Zucker – D. Heinen, Boyle, D. Simon – B. McGinn, Blueger, Aston-Reese.

Rozhodčí: McIsaac, Meier – Berg, Shewchyk.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.