Montreal – Colorado 1:4 (kon.) | Tampa – St. Louis 4:2 (kon.) | Washington – Chicago 3:4 (0:1 po s.n.)
Carolina – Ottawa 2:3 (kon.) | Florida – Buffalo 7:4 (kon.) | NY Islanders – San Jose 1:2 (po pr.)
Minnesota – New Jersey 5:2 (kon.) | Nashville – Boston 0:2 (kon.) | Dallas – Columbus 3:2 (kon.)
Los Angeles – Calgary 2:3 (kon.)
po s.n. (0:1)
Washington Capitals
3:4 (0:1, 2:1, 1:1 - 0:0)
Chicago Blackhawks
Pátek 03.12.2021, 01:00 • Capital One Arena, Washington • NHL

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (03:59:55)

– 25 zákroků, 3 OG, úspěšnost 89,3%, odchytal 65:00
    Martin Fehérváry (WSH) – 0+0, +2 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 19:33
    Dominik Kubalík (CHI) – 1+0, -2 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 17:32.

Kdo se postavil do brankoviště?
    Marc-Andre Fleury (CHI) – 25 zákroků, 3 OG, úspěšnost 89,3%, odchytal 65:00.

Statistiky
    Střely na branku: 28 – 28 (8:9, 10:9, 7:8, 3:2)
    Zablokované střely soupeře: 15 – 14
    Trestné minuty: 4 – 2
    Využité přesilové hry: 0/1 – 1/2
    Vyhraná vhazování: 50 % – 50 %
    Bodyčky: 32 – 22.

Od první do poslední minuty šlo o vzácně vyrovnanou bitvu, která dospěla až do prodloužení, protože ani jeden z týmů se nedokázal od toho druhého odpoutat na rozdíl dvou gólů. Díky trefám DeBrincata a Kubalíka to hned dvakrát vypadalo lépe s Chicagem. Za Washington ale vyrovnávali Dowd s Kuzněcovem a díky Hathawayovi se zkraje třetí třetiny poprvé dostal do vedení. S přispěním nahrávky debutujícího Josiaha Slavina každopádně srovnal Seth Jones a tříkolové nájezdy později rozhodla jediná trefa Patricka Kanea.

Patrick KANE - 3:4

V samostatných nájezdech zvítězil tým Chicago Blackhawks.
    Autorem vítězné branky je PATRICK KANE.

3. série
    0:1
    Alexandr Ovečkin netrefil tyč, ale Fleuryho beton. Sympaťák v brance Blackhawks může slavit vítězství! Před spoluhráči si nejprve ťukl s tyčkami, které mu v rozstřelu dost pomohly.

2. série
    0:1
    Patrick Kane si přibrzdil v mezikruží. Zamíchal si s kotoučem a rychlým švihem jej poslal za Vaněčka.

2. série
    0:0
    Tak to se moc často nevidí. Druhý domácí nájezd a druhá tyčka! Smůlu tentokrát měl Daniel Sprong.

1. série
    0:0
    Jonathan Toews také nedal. Vaněček mu ucpal mezeru mezi betony.

1. série
    0:0
    Nájezdovou loterii odstartoval Jevgenij Kuzněcov střelou do tyče. Fleury okamžitě sundal lapačku a jal se brankovou konstrukci vřele pohladit.

Samostatné nájezdy začínají.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:41
    Chicago si vzalo oddechový čas. Padl ale vniveč, protože po prohraném vhazování si Caps hlídají puk na vlastní půlce.

64:28
    První vážnější práce pro Vaněčka v tomto prodloužení! Patrick Kane čekal na vhodný moment pro přihrávku na DeBrincata. Ten chtěl puk z jedničky zvednout, ale Vaněček ho vychytal.

64:02
    Wilson vystihl Dachovu přihrávku za obrannou linii. Už poněkolikáté byl tento tvrďák platný směrem dozadu.

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 22. N. Dowd (Hagelin, Hathaway), 38. Kuzněcov (Ovečkin), 41. Hathaway (N. Dowd) – 19. DeBrincat (P. Kane, S. Jones), 33. D. Kubalík (DeBrincat, Dach), 52. S. Jones (Jo. Slavin, McCabe), rozh. náj. P. Kane