Sparta – Rögle BK 2:5 (kon.) | Tappara – Rouen 3:3 (kon.) | Rauma – Mnichov 2:2 (kon.)
Leksands IF – Frölunda 2:5 (kon.)
HC Sparta Praha
2:5 (1:1, 1:3, 0:1) Stav série: 0:1
Rögle BK
Úterý 07.12.2021, 18:00 • Tipsport arena, Praha 7–Bubeneč • Play-off Hokejové Ligy mistrů • Čtvrtfinále

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Napočtenou příště! (20:17:35)

V Tipsport areně je dohráno! Sparta sice do prvního čtvrtfinálového utkání s Rögle vstoupila dobře a po většinu první části si na ledě držela jasnou převahu, po přestávce ale krok se soupeřem ztratila a nakonec padla o tři zásahy. Rögle mělo ve druhé a třetí třetině na ledě více ze hry a v Praze dnes zvítězilo zaslouženě.

59:50
    Stål Lyrenäs nenasměroval svou přihrávku na modrou úplně přesně, Rögle ztratilo útočné pásmo.

59:03
    Je tu poslední minuta, na jejímž začátku Ängelholm kombinuje před brankovištěm Matěje Machovského.

58:30
    Sparťanský útočník následně nedobrzdil a do Clanga v plné rychlosti vrazil, oba aktéři se ale po kolizi rychle oklepali a utkání dokončí.

58:23
    Buchtele ještě od mantinelu posunul kotouč před brankoviště, kde ale nebyl ani jeden z jeho spoluhráčů.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty utkání!

57:30
    Do konce prvního utkání čtvrtfinále zbývají dvě a půl minuty, Rögle má dění plně pod kontrolou.

56:58
    Domácí se dostali do celkem nadějně vypadajícího přečíslení dva na jednoho, Clang si ale se zakončením Řepíka hravě poradil.

56:17
    Utkání v Holešovicích se už jen dohrává, oba celky zřejmě už šetří síly na další boje.

55:12
    Buchtele obětavě brání puk před dvěma protihráči, kteří se ho za brankou Rögle snaží odzbrojit.

Dnešní utkání sleduje 1 000 diváků.

54:49
    Clang viděl najíždějícího Řepíka a pro jistotu se rozhodl kotouč podržet, znovu se na chvilku přerušuje.

54:15
    Ekeståhl Jonsson sbírá vyhozenou pryž za svým brankovištěm a přesouvá jí zpět dopředu.

53:15
    Hra se přelévá z jedné strany na druhou, dění se v Tipsport areně nese v celkem klidném tempu.

Střely na branku: 24 – 28.

52:41
    Ängelholm hraje přesně to, co potřebuje k zajištění hladkého průběhu zbytku utkání. Sparta si s jeho strategií moc neví rady, hraje se hlavně před Machovským.

Vojtěch Martinek

Branky a nahrávky: 2. Thorell (Horák, Řepík), 37. Jeřábek (Sobotka, Buchtele) – 20. Bristedt (Ekeståhl Jonsson, Tambellini), 26. Sund (Kelleher), 27. Tambellini (Ekeståhl Jonsson), 40. Johannesson (Ferguson, Everberg), 46. Ekeståhl Jonsson (Larsson, Gélinas)

HC Sparta Praha: Machovský (Salák) – Matuškin, Mikliš, Polášek (A), M. Jandus, Jeřábek, Pavelka, Tomov – Buchtele, Sobotka (A), Chlapík – Thorell, Horák, Řepík (C) – T. Jandus, Konečný, Přibyl – Strnad, Vitouch, Dvořáček – Doležal.
    Trenér: Josef Jandač.

Rögle BK: Clang (Rifalk) – Gélinas, Ekeståhl Jonsson, Sund, McKiernan, Jonsson, Wallinder, Johannesson – Everberg (A), Tambellini, Bristedt – Brithen, Fergusson, Bengtsson (A) – Sjödin, Larsson, Stål Lyernäs – Edström, Sjögren (C), Kelleher – Kasper.
    Trenér: Cam Abbott.

Rozhodčí: Ofner, Sternat (AUT) – Hynek, Ondráček (CZE).

Diváci: 1 000.
    Úterý 14.12.2021
    Rögle BK - Sparta 1:3

Branky a nahrávky: 44. Ferguson (Gélinas, Kelleher) – 47. Forman (Thorell, Matuškin), 55. Chlapík (M. Jandus, Pavelka), 59. Chlapík (M. Jandus, Polášek)