Sparta – Rögle BK 2:5 (kon.) | Tappara – Rouen 3:3 (kon.) | Rauma – Mnichov 2:2 (kon.)
Leksands IF – Frölunda 2:5 (kon.)
Lukko Rauma
2:2 (0:0, 2:0, 0:2) Stav série: 0:0
EHC Red Bull Mnichov
Úterý 07.12.2021, 18:00 • Kivikylän Areena, Rauma (Finsko) • Play-off Hokejové Ligy mistrů • Čtvrtfinále

To je ode mě vše. U dalších zápasu Hokejové Ligy mistrů se těším na počtenou! (20:24:56)

Statistické okénko:

Střely na branku: 22:27
    Zblokované střely: 6:10
    Přesilovky: 4:3
    Využití: 0:0
    Vhazování: 25:32

Ve třetí třetině hosté skutečně zabrali, díky čemuž se jim podařilo vyrovnat. Oba góly přitom padly díky výbornému důrazu v předbrankovém prostoru. Nejprve dorazil střelu od modré čáry nejlepší střelec mnichovského týmu, Frederik Tiffels, načež se o nerozhodný výsledek postaral taktéž díky úspěšné dorážce Trevor Parkes. Do odvety, která se odehraje v Bavorsku, tak půjdou oba týmy ve stejné pozici.

59:52
    Na poslední zteč se ještě vydal Ylitalo. K nebezpečnější střele se ovšem nedostal.

59:31
    Otočit výsledek ve prospěch Mnichova mohl v poslední minutě Street. Jeho ránu z pravého kruhu však Zagidulin pokryl svojí lapačkou.

58:36
    Vynikajíci bodyček nyní předvedl Hager. Tímto zákrokem zastavil rodící se nebezpečnou kombinaci finského celku.

58:00
    Běží poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:55
    Aus den Birken zastavil nahození ze středního pásma a před dotírajícími protihráči raději přerušil hru.

57:00
    Nyní domácí pouze nahodili puk do rohu, kde o něj následně bojovali. Mnichovští však byli úspěšnější a dostali kotouč do bezpečí.

55:57
    Lindroos se snažil proniknout do útočné třetiny, byl však sám proti čtyřnásobné přesile. O kotouč tak poměrně snadno přišel.

55:18
    Kotouč se po zásahu Ilomäkiho ocitl na domácí sttřídačce. Vhazovat se bude před Zagidulinem.

54:59
    Ofsajd Mnichova.

54:05
    Po přerušení hry následuje komerční přestávka.
    53:50 PARKES - 2:2

53:50
    Mnichov právě vstřelil branku!
    Je vyrovnáno! Ve skrumáži před Zagidulinem se nejlépe zorientoval TREVOR PARKES, který umístil volně ležící kotouč, jenž domácímu brankáři vypadl z výstroje, za jeho záda. Bez asistence.

52:28
    Aus den Birken pouze vyrazil střelu Lindroose, jenž se poté pokoušel i o dorážku. Ta však nakonec nepřišla, jelikož hostující obrana byla u odraženého kotouče dříve.

51:48
    Nepovedená rozehrávka Abta končí zakázaným uvolněním.

Lukáš Losleben

Branky a nahrávky: 25. Nyman (Ilomäki, Pooley), 40. Piipponen (Haga, Saarijävi) – 44. Tiffles (Blum), 54. Parkes

Lukko Rauma: Zagidulin (Lehtinen) – Piipponen, Saarijärvi, Slováček, Laavainen, Abt, Laitinen, Pietilä, Ervasti – Haga, Mattila, Ylitalo – Poorley, Ilomäki, Nyman – Tammela, Markkula, Hämäläinen – Mäkäräinen, Pukkila, Lindroos
    Trenér: Marko Virtanen

EHC Red Bull Mnichov: aus den Birken (Fiessinger) – Abeltshauser, Boyle, Daubner, Blum, Seidenberg, Redmond, Szuber – Varejcka, Kastner, Schütz – Ehliz, Hager, Ortega – Gogulla, Smith, Mauer – Heigl, Tiffels, Street – Parkes
    Trenér: Don Jackson

Rozhodčí: Mark Lemelin, Daniel Stricker – Markus Hagerström, Lauri Nikulainen
    Úterý 14.12.2021
    Mnichov - Rauma 2:1

Branky a nahrávky: 39. Tiffels (Boyle), 63. Schütz (Parkes) – 33. Repo (Säkkinen)