Magnitogorsk – Kunlun 6:4 (kon.) | Čeljabinsk – Petrohrad 1:4 (kon.) | Čerepovec – Jokerit 3:4 (po pr.)
Nižněkamsk – Novosibirsk 0:3 (kon.) | Minsk – Viťaz 1:4 (kon.) | Jaroslavl – Omsk 3:2 (kon.)
CSKA Moskva – N.Novgorod 2:5 (kon.) | Dynamo Moskva – Vladivostok 1:2 (1:2 po s.n.) | Riga – Chabarovsk 1:2 (kon.)
Severstal Čerepovec
3:4 (0:2, 1:0, 2:1 - 0:1)
Jokerit Helsinky
Středa 08.12.2021, 17:00 • Ledovyj dvorec, Čerepovec • KHL

Československá stopa v utkání
    Jokerit

David Sklenička – 0+0; 2 minuty trest; čas na ledě: 22:24. (19:44:41)

Celkem střely na branku: 22:32!

Jokerit měl na dosah plný počet bodů. Nakonec musel o další bod zabojovat v prodloužení. V něm měl více ze hry a zaslouženě nakonec vítězí v tomto utkání. Čerepovec měl velmi dobrou koncovku zápasu, kdy svým důrazem do brankoviště dokázal smazat dvou brankový náskok soupeře. V zápase bylo hned dvakrát v akci video, které rozhodovalo o brankách! Jedno ve prospěch Jokeritu na 3:1 a další video odhalilo snižující branku na 3:2 pro Čerepovec.

63:55 Philip HOLM - 3:4

63:55
    Jokerit právě vstřelil branku!
    Jokerit nakonec rozhoduje ještě v prodloužení. PHILIP HOLM dostal dobrý pas od Kossily a dokázal z levé strany poslat puk pod horní tyčku. Asistence: Kalle Kossila a Iiro Pakarinen.

63:05
    Hosté mají o něco více puk na svých čepelích v nastaveném čase. Ovšem šance si nevytváří.

61:34
    Jokerit nyní krouží ve středním pásmu a snaží se rozvážně zakládat svou útočnou akci.

60:43
    Vladislav Podjapolskij si připsal první zákrok v prodloužení, když eliminoval střelu z pravé strany.

60:01

Jokerit dokázal odskočit na dvou brankový rozdíl a už to vypadalo, že si půjde za dalším vítězstvím. Nicméně Čerepovec bravurně zvládl koncovku zápasu a dokázal smazat dvou brankové manko!

60:00
    59:58 Kirill PILIPENKO - 3:3

59:58
    Čerepovec právě vstřelil branku!
    Jokerit už sahal po vítězství, ale tlak Čerepovce zesílený jak přesilovkou a power play slaví úspěch. KIRILL PILIPENKO v těsném závěru dokázal ještě zamést puk za záda Juvonena. Asistence: Ilja Chochlov a Daniil Vovčenko.

59:16
    Oddechový čas pro domácí.

59:16
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (David Sklenička – 2 min., podrážení).

Daniil Vovčenko nyní schytal tvrdý hit od soupeře a Čerepovec bude mít ještě i přesilovou hru! Sklenička jej tvrdě natlačil na mantinel a měl ruky nahoře, což je klasifikováno jako faul!
    58:40 Igor GERASKIN - 2:3

58:40
    Autorem branky je IGOR GERASKIN, který dokázal svou hokejkou natlačit puk za čáru a to i přes snahu soupeřovy hole, která se snažila zastavit puk. Asistence: Jegor Morozov a Ilja Chochlov.

Adam Dořák

Branky a nahrávky: 25. Vovčenko (M. Tichonov, Pilipenko), 59. Geraskin (J. Morozov, Chochlov), 60. Pilipenko (Chochlov, Vovčenko) – 15. P. Holm (Kossila, Björninen), 19. Nicklas Jensen (B. O'Neill, P. Holm), 50. B. O'Neill (Kossila, Nicklas Jensen), 64. P. Holm (Kossila, Pakarinen)

Severstal Čerepovec: Podjapolskij (Šugajev) – Chochlov, Timašov, M. Tichonov, N. Makejev, Čurkin, Rykov, Čmychov – Jemec, J. Morozov (C), A. Alexejev – Geraskin (A), Pilipenko, Kodola – Vovčenko, D. Dumbadze, Abrosimov – Rooba (A), M. Kazakov, Kolmykov – Dmitrij Moisejev.
    Jokerit Helsinky: Juvonen (Katajainen, Lindbäck) – Lindbohm (A), P. Holm, D. Sklenička, A. Grant, O. Leskinen, Friman – Nicklas Jensen, Kossila, B. O'Neill (A) – Junttila, Björninen, Turunen – Joensuu, Pakarinen, H. Ikonen – Hännikäinen, Savinainen, M. Anttila (C).

Diváci: 2 198