Nizozemsko – Rumunsko 31:30 (kon.) | Rusko – Slovinsko 26:26 (kon.) | Norsko – Portoriko 43:7 (kon.)
Č. Hora – Srbsko 25:27 (kon.) | Francie – Polsko 26:16 (kon.) | Kazachstán – Švédsko 20:55 (kon.)
Nizozemsko
31:30 (17:14)
Rumunsko
Čtvrtek 09.12.2021, 15:30 • Ciutat de Castello, Castello (Španělsko) • Mistrovství světa žen • Skupina 1

Druhý poločas a hlavně jeho závěr nabídl opravdu velké drama. Přitom Nizozemky do poločasu vstoupily mnohem lépe a dlouho držely i šestibrankový náskok. Rumunky ale skvěle zvládaly poslední minuty a podařilo se jim dokonce srovnat. Nakonec tak rozhodla branka Angley Antje Malesteinové čtyřicet sekund před koncem. (17:00:42)

Nizozemsko – Rumunsko 31:30 (17:14)
    Nejvíce branek: van Weteringová 7, van der Heijdenová 4, Dulferová 4 – Pinteaová 7, Laslová 6/4, Ostaseová 5. Rozhodčí: Alpaidze – Berezkina. Sedmimetrové hody: 3/1 – 5/4. Vyloučení: 2:3.

Konec zápasu. (31:30)
    60. Angela Antje Malesteinová - 31:30
    60
    Angela Antje Malesteinová dostala míč od spoluhráčky na pravém křídle, parádně si s ním popošla dva kroky a následně z výskoku otřela míč o vzdálenější tyčku. (31:30)
    57
    Třicet, třicet, opět srovnáno! Nicoleta-Elena Dincäová se dnes prosadila poprvé, ale ve velkém stylu. Brankářku na levém křídle nalákala k sobě a obhodila ji neskutečným technickým obloučkem. (30:30)
    57
    Nizozemky vstřelily třicet branek! Estavana Polmanová napřáhla a i přes tvrdý zákrok soupeřky poslala míč do protipohybu gólmanky. (30:29)
    56
    Cristina Laslová se postavila na čtvrtou sedmičku v zápase. A opět byla úspěšná, míč poslala do pravé strany k tyči. (29:29)
    55
    Laura Moisäová inkasovala pas na pravou stranu, kde napřáhla a propálila gólmanku oranžového týmu podruhé v dnešním zápase. (29:28)
    54
    Parádička Danicky Snelderové! Ta obdržela míč za obranu, ale místo tvrdé střely přes gólmanku zvolila technický oblouček pod víko. (29:27)
    54
    Dana Andreea Rotaruová unikla po pravé straně do samostatného brejku. Následně poslal míč na vzdálenější tyčku a dotáhla svůj tým na dostřel. (28:27)
    53
    Lorena Gabriela Ostaseová v posledních chvílích táhne svůj tým skoro sama. Nyní se parádně prosadila střelou z předbrankového prostoru do pravého vinglu. (28:26)
    53
    Angela Antje Malesteinová dostala míč na pravou stranu a tam si s ním poradila perfektně. Poslala ho na bližší tyčku. (28:25)
    51. Lorena Gabriela Ostaseová - 27:25
    51
    Skvěle sehraná akce v podání Rumunek! Lorena Gabriela Ostaseová se prosadila po dlouhé přihrávce před brankoviště, kde byla úplně sama. (27:25)
    51
    Dana Andreea Rotaruová ke svým dvěma brankám přidává třetí, tentokrát z parádního podstřelu, který div že neroztrhnul síť. (27:24)
    50
    Inger Smitsová se prodrala skrze soupeřky a z blízka zakončila. Navýšila tak na rozdíl čtyř branek svým dnešním třetím přesným zásahem. (27:23)
    50
    Gól vstřelil tým Rumunsko (Dana Andreea Rotaruová). (26:23)

50
    Larissa Nusserová neuspěla na sedmimetrovém hodu! Míč poslala tvrdou ránou do břevna! (26:22)