J. Korea – Německo 28:37 (kon.) | Argentina – Brazílie 19:24 (kon.) | Maďarsko – Kongo 30:22 (kon.)
Japonsko – Rakousko 32:30 (kon.) | Česko – Dánsko 14:29 (kon.) | Chorvatsko – Španělsko 23:27 (kon.)
Japonsko
32:30 (15:19)
Rakousko
Pátek 10.12.2021, 18:00 • Palacio de los Deportes de Torrevieja, Torrevieja • Mistrovství světa žen • Skupina 4

Z mé strany vše, u dalších on-line přenosů brzy na shledanou. (19:28:35)

Japonsko – Rakousko 32:30 (15:19)
    Nejvíce branek: Kondoová 7, Macumotová 6, Hattoriová 6 – I. Ivancoková 8, Kovácsová 6/2, Dedicová 5. Rozhodčí: Jovandič, Sekulič (oba SRB). Sedmimetrové hody: 3/2 – 3/3. Vyloučení: 2:1. ČK: Babaová (JPN).

Možná že Japonsko nečekalo tak těžkou práci. Rakousko nakonec jakožto favorit udolalo, ale opravdu s notnými potížemi. Evropský výběr neodvedl vůbec špatnou práci, hlavně v prvním poločase působil moc dobře, asijský celek ale nakonec dokázal vývoj utkání otočit ve svůj prospěch.

Konec zápasu. (32:30)
    60
    Ještě se o kosmetické upravení skóre postarala svou trefou Schindlerová zhruba deset vteřin před koncem. (32:30)
    60
    A o vítězí tohoto klání je definitivně rozhodnuto. Zcela volná Kondoová zpoza brankoviště pohotově zacílila. (32:29)

60
    Oddechový čas pro Japonsko. (31:29)

59
    Marně se Rakušanky v oslabení snaží o snížení stavu. Japonská obrana je nyní více než urputná. Čas přitom evropskému výběru utíká a utíká. (31:29)
    58
    Že by klíčová branka tohoto utkání? Postarala se o ní Kondoová. Klíčová možná právě proto, že Rakousko nyní aktuálně čelí oslabení. A prohrává již o dva góly. (31:29)

58
    Vyloučení v týmu Rakousko (Patricia Kovácsová). (30:29)
    57
    Aizawaová zužitkovala tuhle sedmičku. Třicátá branka Japonek, bezpochyby pro ně v pravou chvíli, je tak na světě. (30:29)
    56
    I. Ivancoková možná ve druhém dějství nepůsobí tak aktivně, teď každopádně ukázala, že je pro Rakousko důležitou hráčkou. Zhruba čtyři minuty před koncem je zase srovnáno. (29:29)
    55
    Hattoriová, to je zatím strůjce japonských úspěchů. Jestliže v první půli neskórovala ani jednou, v té druhé se vážně rozjela. Její další gól z křídla je na světě. (29:28)
    54
    Schindlerová udeřila z pravé strany. Srovnáno. (28:28)
    54
    Po opravdu dlouhé době se Japonsko ujímá vedení! Rakouskou možná jako by trochu docházely síly. Teď inkasovaly od Saharaové. (28:27)
    53
    Japonsko znovu bleskově zaúřadovalo. Přetahovaná pokračuje, nezaujatí fanoušci si zápasu musejí užívat. Střelecky nyní úřadovala Hattoriová, hladová a těžko udržitelná Japonka. (27:27)
    52
    Chytrý obloučkem z křídla nyní zacílila povedeným způsobem Dedicová. (26:27)
    51
    A je znovu srovnáno! Drama zkrátka pokračuje i nadále. Po rychlém protiútoku pohotově skórovala stále neudržitelná Hattoriová. (26:26)
    50
    Další přesný zásah Japonek přišel na řadu z pravého křídla. Z něho se úspěšně prosadila Hattoriová. (25:26)