Sparta – Olomouc 3:4 (1:2 po s.n.) | Třinec – Plzeň 2:3 (kon.) | Litvínov – Liberec 2:0 (kon.)
Vítkovice – K. Vary 6:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Pardubice 2:4 (kon.) | Kometa Brno – Zlín 2:1 (po pr.)
Motor ČB – Kladno 3:2 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
6:1 (1:1, 4:0, 1:0)
HC Energie Karlovy Vary
Neděle 12.12.2021, 16:00 • Ostravar aréna • Tipsport extraliga • 32. kolo

Vítkovičtí potvrzují svou vzrůstající formu a připisují si další výhru v řadě. Po první třetině, kdy měli v úvodu mírně navrch hosté, se domácí rozehráli a ve druhé třetině si vypracovali čtyřgólový náskok, čímž vyhnali z branky Novotného. Ve třetí třetině se hosté snažili s výsledkem něco udělat, ale na pohodově hrající Vítkovice, které hrály to, co potřebovaly, dnes prostě neměli. Tři body zůstávají zaslouženě v Ostravě a já se budu těšit znovu brzy na počtenou. (18:26:32)

59:58
    Bukarts z obranného pásma posílá obloučkem puk do bezpečnějších vod.

59:42
    Energie v útočném pásmu.

59:21
    Maroszova nahrávka na Deje neprošla přes bránící brusle.

59:01
    Dej krouží i s pukem středním pásmem.

58:29
    Koblasa sprintoval do pásma, ale puk mu sebral bránící vítkovický hráč.

58:13
    Nápor hostů ukončuje domácí gólman schováním puku pod lapačku.

57:46
    Lakatošova střela od kruhu za Habala nepropadla.

57:14
    Výborný zákrok Stezky, který se roztáhl po celé šířce brankové čáry a nedal Beránkovi ani napodruhé šanci.

56:45
    Hosté sebrali domácím puk a uklidňují hru rozehrávkou pod své klece.

56:25
    Od kruhu nastřelil gólmana Bukarts.

56:13
    Karlovarští poslali puk na zakázané uvolnění.

55:52
    Polák se může zapojit do hry.

55:49
    Nebezpečná situace u domácí branky, ale skóre se nakonec nemění.

55:36
    Domácí vyhazují puk k Habalovi.

55:17
    Kotouč ve Stezkově lapačce, Redlichův pokus neprošel.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 19. Flick (Lakatoš, Roberts Bukarts), 21. Roberts Bukarts (L. Krenželok, Lakatoš), 29. Lindberg (Jakub Stehlík), 30. L. Krenželok (R. Polák, Lakatoš), 33. Lakatoš (Flick), 49. M. Kalus (Lindberg) – 3. Kohout (Černoch)

HC Vítkovice Ridera: Stezka (Dolejš) – Plášil, R. Polák (C), Gewiese, Jakub Stehlík, P. Koch, L. Kovář – L. Krenželok (A), J. Hruška (A), Lakatoš – R. Bondra, Lindberg, M. Kalus – Dej, Marosz, Roberts Bukarts – Chlán, Flick, Fridrich – Bernovský.
    Trenér: Miloš Holaň

HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný (33. Habal) – Martin Rohan, Plutnar, Parkkonen, Dlapa, T. Havlín, Pulpán (A), L. Doudera – T. Rachůnek (A), Hladonik, Flek – T. Mikúš, Kulich, O. Beránek – Koblasa, Černoch, Kohout – Redlich, Osmík, Vondráček (C).
    Trenér: Martin Pešout

Rozhodčí: V. Pešina, T. Veselý – T. Brejcha, M. Axman

Diváci: 1 000