Třinec – Litvínov 3:1 (kon.) | Zlín – Motor ČB 2:5 (kon.) | K. Vary – Liberec 2:3 (kon.)
Mladá Boleslav – Kometa Brno 3:2 (kon.) | Olomouc – Plzeň 2:5 (kon.) | Kladno – Mountfield HK 2:9 (kon.)
Pardubice – Sparta 3:2 (kon.)
HC Olomouc
2:5 (0:1, 1:1, 1:3)
HC Škoda Plzeň
Úterý 21.12.2021, 18:00 • Zimní stadion Olomouc • Tipsport extraliga • 33. kolo

Skončilo nám utkání mezi Olomoucí a Plzní. Mora dnes na svého soupeře nestačila, podlehla mu 2:5. V první třetině se prosadil Ludwig Blomstrand, na jehož trefu ale ve druhé třetině odpověděl Jan Knotek. Na konci prostřední periody se ještě trefil Jan Schleiss a v početní převaze, už ve třetině třetí, se prosadil Gustaf Thorell. Záhy přidal další branku Filip Přikryl a už to bylo o tři góly. Olomouc sice díky Jakubu Navrátilovi snížila, ale Michal Bulíř zpečetil vítězství hostů gólem do prázdné klece.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (20:26:42)

Nejlepší hráči utkání

Jan Knotek (Olomouc)
    Michal Bulíř (Plzeň)

59:15 Michal BULÍŘ - 2:5

59:15
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Hosté se prosazují ještě jednou, trefili totiž odkrytou bránu. Ze středního pásma se prosadil MICHAL BULÍŘ, který tak korunoval svůj velmi podařený večer. 2:5. Asistence: Filip Suchý.

59:04
    Těsně před Krejčím zapracoval Bulíř. Následně střílel Kolouch, který ale trefil obránce.

58:46
    Petr Kolouch vybídl na modré čáře Tomáše Černého, jehož dělovka skončila mezi betony Miroslava Svobody. Důležitý zákrok gólmana Škody.

58:28
    Petr Strapáč vybojoval nahozením ze střední třetiny útočné pásmo. Zdeněk Moták si teď bere oddechový čas.

57:54
    Blomstrand se jako tank prosmýkl středem kluziště. Na poslední chvíli byl ale vyrušen, takže úspěšná střela z toho nebyla.

57:02
    U vlastní brány podklouzl Kunc. Měl velké štěstí, že ještě kotouč stačil odehrát na hůl spoluhráče.
    56:31 Jakub NAVRÁTIL - 2:4

56:31
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Domácí ještě přece jen snížili! Po nahození Tomáše Černého od modré čáry se úspěšnou tečí připomněl JAKUB NAVRÁTIL, který posunul hrací předmět mimo dosah Miroslava Svobody. 2:4. Asistence: Tomáš Černý.

55:58
    Následné střídání se povedlo Plzni, která vybojovala další buly v útočném pásmu.

55:26
    Klimek zůstal zaparkovaný v předbrankovém prostoru. K teči se ale neprobil.

55:02
    Tomeček nabral rychlost na levém křídle. Trefil však před sebou stojícího Čerešňáka, který odkulhal na střídačku.

54:15
    Od hole Rutara se puk odrazil do ochranné sítě. Vhazovat se bude po komerční pauze před Lukášem.

53:19
    U brány soupeře pořádně zatlačil Burian se Strapáčem. Záhy se ale na opačnou stranu vydal Michal Bulíř, který těsně minul poloprázdnou klec.

52:53

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 25. J. Knotek (Klimek, Kusko), 57. Navrátil (T. Černý) – 13. Blomstrand (Čerešňák, Bulíř), 34. Schleiss (Bulíř, F. Suchý), 41. G. Thorell (Bulíř, Čerešňák), 51. F. Přikryl (M. Lang), 60. Bulíř (F. Suchý)

HC Olomouc: Lukáš (Konrád) – A. Rutar, T. Černý, Švrček (C), Rašner, L. Mareš, Řezníček – V. Tomeček, David Krejčí (A), Michal Kunc – Kusko, J. Knotek (A), Klimek – Navrátil, P. Kolouch, Strapáč – Burian, Nahodil, Bambula.
    Trenér: Zdeněk Moták

HC Škoda Plzeň: Miroslav Svoboda (Pavlát) – Čerešňák (A), L. Kaňák, Budík, Graňák, J. Kindl (C), Kvasnička, Kremláček – J. Dufek, Mertl, Dzierkals – Schleiss, Bulíř, F. Suchý – G. Thorell, Kodýtek (A), Blomstrand – Adamec, F. Přikryl, M. Lang.
    Trenér: Václav Baďouček

Rozhodčí: Pešina, Obadal – Frodl, Komárek

Diváci: 1 000