Novosibirsk – Jaroslavl 2:1 (po pr.) | Jekatěrinburg – Barys 0:2 (kon.) | Magnitogorsk – Čerepovec 4:3 (po pr.)
Kazaň – Čeljabinsk 5:1 (kon.) | Omsk – N.Novgorod 3:2 (po pr.) | Dynamo Moskva – Soči 2:3 (po pr.)
Ak Bars Kazaň
5:1 (3:1, 1:0, 1:0)
Traktor Čeljabinsk
Úterý 21.12.2021, 17:00 • Tatněfť Arena, Kazaň • KHL

Děkuji za pozornost a přeji krásný zbytek prosincového večera. (19:30:09)

V oslabení: 1 – 0

Tak i třetí třetina přinesla jeden gól a znovu se prosadil domácí tým, který po pěti minutách zvýšil své vedení na 5:1 a to poté celkem v poklidu bránil. Na Čeljabinsku už byla vidět křeč, přeci jen čtyřgólová ztráta s psychikou mužstva zamává. Možná měl kouč hostů po první části vyměnit brankáře, ale zda by to pomohlo se už nedozvíme. Kazaň tak potvrdila, že se jí na domácí půdě proti Traktoru daří, dnes zvítězila zaslouženě.

59:40
    Sedlák vyrazil do útoku, ale v situaci jeden na jednoho jej odzbrojil jeden z protihráčů.

59:21
    Hosté ve vlastním oslabení zaútočili, Lawrence Pilut střílel z pravého kruhu, ale prostor mezi brankářovými betony nenašel.

58:50
    Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Sergej Tělegin – 2 min., podrážení). Hodně přísné vyloučení, faulovaný Galimov faul hodně přihrál a měl taky dostat dvě minuty za nafilmovaný pád.

58:20
    Timur Biljalov raději schoval volný puk pod lapačku, nechtěl připustit nějaké potíže.

58:02
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny a jistě i celého utkání.

57:26
    Icing Barsu.

57:15
    Střela Teemu Pulkkinena byla zblokována do ochranné sítě.

56:58
    Řada nepřesných přihrávek na obou stranách, u puku nyní hosté.

56:04
    Jordan Weal zakončoval z levé strany bekhendem a trefil boční síť brány Čeljabinsku.

55:46
    Skrumáž před brankářem Kazaně, jeho spoluhráči ale získali puk na své hokejky.

54:26
    Nyní hraje v plném počtu i domácí celek.

54:20
    Hosté jsou kompletní a začíná jejich kratičká výhoda.

53:46
    Dmitrij Judin skrytou střelou nadělal Garipovi nemalé potíže, tomu se ale povedlo zasáhnout včas.

Petr Frömel

Branky a nahrávky: 3. Kampfer (Kagarlickij, P. Lindholm), 8. Zaripov (Safonov, Lukojanov), 15. K. Petrov (Weal, P. Lindholm), 34. Kampfer (Arťom Galimov), 46. Paňukov (P. Lindholm) – 18. V. Abramov (Pilut, V. A. Tkačov)

Ak Bars Kazaň: T. Biljalov (I. Bobkov) – Kampfer, Chenkel, Judin, D. Žuravljov, Adamčuk, N. Ljamkin, Rukavišnikov – Kovalenko, Arťom Galimov, Kagarlickij – K. Petrov (A), Tarasov, Weal – Dyňak, P. Lindholm, Paňukov – Zaripov (C), Safonov, Lukojanov (A) – Katělevskij.
    Trenér: D. Kvartalnov.

Traktor Čeljabinsk: Garipov (Will) – Jarullin (C), Pilut, Bailen (A), S. Tělegin, I. Isajev, Karpuchin, Kulik – Kravcov, V. A. Tkačov, V. Abramov – Hyka, L. Sedlák (A), Těrtyšnyj – Pulkkinen, Stas, Kapustin – Šabanov, Osnovin, Švarjov – Gorjunov-Rolgizer.
    Trenér: A. Gatijatulin.

Rozhodčí: Birin, Bondar – Stroganov, Šišlo