Chabarovsk – Spartak Moskva 3:2 (po pr.) | Vladivostok – Kazaň 4:2 (kon.) | CSKA Moskva – Viťaz 3:4 (po pr.)
Magnitogorsk – Jaroslavl 3:1 (kon.) | Petrohrad – N.Novgorod 3:0 (kon.) | Soči – Nižněkamsk 4:1 (kon.)
Omsk – Minsk 3:0 (kon.) | Riga – Jekatěrinburg 0:0 (odl.)
Admiral Vladivostok
4:2 (1:2, 2:0, 1:0)
Ak Bars Kazaň
Pátek 07.01.2022, 08:00 • Fetisov Arena, Vladivostok • KHL

To je pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a budu se těšit u dalších přenosů napočtenou! (10:37:23)

Bodyčeky: 9– 19.

Je za námi dnešní duel mezi Vladivostokem a Ak Bars Kazaň, který lépe dopadl pro domácí Admiral, který zaskočil favorizované hosty a zvítězil 4:2. Vítězství se však nerodilo vůbec snadno, po první třetině vedli totiž hosté 2:1. Od druhé části se však prosazovali už pouze domácí. Během druhé třetiny skóre otočiili a ve třetí části potvrdil vítězství Sajustov. Pro domácí tak jde o cenný skalp, který je jistě povzbudí do závěrečné fáze základní části.

Na své vítězství bude chtít Admiral navázat hned za dva dny, kdy přivítá Spartak Moskva. Naopak Kazaň bude mít možnost odčinit překvapivou porážku až v úterý, kdy míří na hřiště Petrohradu.

59:55
    I na střelu Galimova vyzrál Lazušin. To je z dnešního duelu vše. Domácí berou tři body!

59:28
    Další zakázané uvolnění domácích vrací hru zpět před Lazušina. Hostům však již moc času nezbývá.

59:10
    Kagarlickij minul zcela odkrytou domácí branku!

58:23
    Pokus Garejeva těsně minul prázdnou hostující branku. Je z toho zakázané uvolnění a hra se stěhuje opět před Lazušina.

58:09
    Další parádní blok domácích, tentokrát se svoji střelou neuspěl Kampfer.

57:38
    Střelu Tarasova dokázali domácí obránci zblokovat. Hosté musí pro kotouč až do středního pásma.

57:25
    Hosté to zkoušení rovnou šesti hráčích!

57:25
    Hosté si před finišem základní hrací doby vybírají oddechový čas!

57:25
    Rozehrávka Rykova nebyla přesná. Zakázané uvolnění Admiralu.

56:31
    Ševčenko ujel hostující obraně. Jeho střelecký pokus byl však z velkého úhlu, a tak neměl moc šancí na úspěch.

55:00
    Pět minut zbývá do konce základní hrací doby. Podaří se hostům utkání ještě zdramatizovat?

54:19
    Hostům se nedaří déle se usadit v útočné třetině, čas jim ubývá dvojnásobně rychle.

53:01
    Hraje se dlouho bez přerušení. Sledujeme řadu nepřesností, a tak se hraje především ve středním pásmu.

Adam Černý

Branky a nahrávky: 10. Šulák (A. Garejev), 23. P. Šen (Chamidullin), 36. A. Ševčenko (Metalnikov), 45. Sajustov (Kestner, Metalnikov) – 11. P. Lindholm (Paňukov, Kagarlickij), 18. Safonov (Tarasov, Kampfer)

Admiral Vladivostok: Lazušin (Serebrjakov) – Šulák (C), Mozík, Rykov, Metalnikov (A), Fazylzjanov, Chamidullin – A. Garejev, Sajustov, Kestner – Indrašis, Vjačeslav Ušenin (A), Vladislav Ušenin – Kaletnik, Obidin, Lugin – V. Lukin, P. Šen, A. Ševčenko – Gutik.
    Ak Bars Kazaň: T. Biljalov (Achtjamov) – Kampfer, Chenkel, Barberio, Demers, Adamčuk, Rukavišnikov, N. Ljamkin – Kovalenko, Arťom Galimov, Fehr – K. Petrov (A), Safonov, Tarasov – Paňukov, P. Lindholm, Kagarlickij – M. Gluchov (A), Katělevskij, Lukojanov (C) – A. Kvartalnov.

Rozhodčí: Bělov, Oskirko – Gordenko, Sysujev