Slavia – Havířov 4:2 (kon.) | Poruba 2011 – Šumperk 6:4 (kon.) | Vsetín – Kadaň 5:0 (kont.)
Přerov – Kolín 1:2 (kon.) | Vrchlabí – Benátky n/J 3:1 (kon.) | Litoměřice – Frýdek-M. 5:2 (kon.)
Sokolov – Prostějov 5:4 (kon.) | Třebíč – Ústí n/L 2:3 (kon.)
AZ Havířov
1:5 (1:3, 0:1, 0:1)
HC ZUBR Přerov
Sobota 08.01.2022, 12:00 • GASCONTROL Aréna Havířov • Extraliga dorostu - o účast v play-off • Skupina E

Přerov dnes v GASCONTROL Aréně porazil Havířov poměrem 1:5. AZ sice dal první branku v zápase, ale pak už na ledě dominovali přerovští Zubři. Havířov dnes po celou dobu utkání tahal za kratčí konec provazu. Zubři byli bruslivější, agresivnější a nechyběl jim klid v zakončení. To je dnes z mé strany vše, nashledanou u dalších onlajn přenosů. (13:54:34)

59:18
    Přerov přesilovku nevyužil, utkání se už jenom dohrává.

58:01
    Zubr uzamkl AZ v jeho třetině, ale Maňásek prozatím v oslabení nezasahoval.

57:16
    Vyloučení v týmu AZ Heimstaden Havířov (Jung – 2 min., sekání).

56:03
    AZ ztratil puk v třetině hostů. Do úniku se dostal Dobš, ale ten už nejel ani přímo na branku, raději tahal čas u kratšího mantinelu.

55:11
    Jung se dostal na levém kruhu ke střele příklepem, Vojtek jeho pokus vyrazil do rohu betonem.

54:39
    Svozil se dostal do třetiny Zubra, před dva hráče prošel, ale třetí byl nad jeho síly.

53:30
    Havířov se osvobodil z tlaku Přerova, který půlminuty pobyl v jejich třetině bez střely. Jenže po deseti vteřinách o puk opět přišel.

52:18
    David Svozil vyhrál závod o puk a dostal AZ na deset vteřin do pásma hostů.

51:12
    Přerov se drží v pásmu a utkání už jen dohrává. Když Zubři neví co s pukem, tak si jeho hráči pomohou přihrávkou do středního pásma.

50:01
    Galnor rychle s křídly pronikl do třetiny AZetu, puk se dostal na kratší mantinel a Přerov se půlminuty držel v pásmi domácích.

49:25
    Ofsajd Přerova, vhazuje se před modrou AZetu.

48:42
    Autor havířovského gólu Loza prošel do pásma, ale tam ho hned obránci připravili o kotouč.

48:12
    Zubr pokračuje v tlaku na branku Maňáska, AZ nemůže proniknout do pásma Přerova.

46:44
    Přerov právě vstřelil branku!
    Už je to o čtyri góly. VOJTĚCH ŠINDLER se prosadil po přihrávce Tomana. Asistence: Toman.

46:27
    Havířovští hráči krouží okolo ppásma Zubra jako supi, ale dostat se do něj nemohou

45:33
    Ani tuto přesilovou hru AZ nevyužil.

45:05
    Ungr se snažil vystřelit na Vojtka od mantinelu, ale puk mu sjel.

Vít Káňa

Branky a nahrávky: 2. Loza (Zielenski) – 7. Paska (Svozil, Puta), 7. Galnor (J., M.), 17. Kolařík (Svozil), 25. Kolařík (Svozil), 47. Šindler (Toman)

AZ Havířov: Maňásek (Přecechtěl) – Lička, Valouch, Hansel, Zielinski, Maršálek, Jurček, Pilíšek, Vadovič – Karas, Ungr, Kubečka, Middleton, Jelének, Jung, Svozil, Loza, Toma.
    Trenér: David Svozil

HC ZUBR Přerov: Vojtek (Ryšavý) – Škňouřil, Svozil, Janek, Harásek, Našel – Galnor, Hanák M., Hanák J., Paska, Kolařík, Toman, Dobša, Kuchta Šindler, Svoboda.
    Trenér: David Kudělka

Rozhodčí: Rimmel – Návrat, Veselý