Slavia – Olomouc 1:2 (kon.) | Jihlava – Vítkovice 3:2 (kon.) | Zlín – Motor ČB 4:5 (po pr.)
Chomutov – Havířov 1:3 (kon.) | Mountfield HK – Liberec 7:6 (2:1 po s.n.) | Pardubice – Mladá Boleslav 3:2 (kon.)
Sparta – K. Vary 4:1 (kon.) | Kometa Brno – Salzburg 3:2 (po pr.) | HC Litvínov – Třinec 1:2 (kon.)
HC Dukla Jihlava
3:2 (2:1, 0:1, 1:0)
HC Vítkovice Ridera
Sobota 15.01.2022, 12:00 • CZ LOKO Aréna, Jihlava • DHL Extraliga juniorů • 32. kolo

Zápas je u konce. Drama v závěru třetiny nakonec zvládla lépe Jihlava, která sice netrefila prázdnou branku, ale dokázala svůj náskok ubránit. Domácí si tak připisují důležité tři body, díky kterým může nadále bojovat o účast v části vítězů. Se čtenáři se loučím a přeji příjemný zbytek dne. (14:04:41)

59:53
    Kotásek měl jednu s posledních šancí zápasu, jenže nikým nehlídaný z předbrankového prostoru trefil jen obránce Dukly.

59:15
    Prudkou ránu z kruhu vykopl Maláč mimo branku.

58:47
    Vítkovice se musí s pukem vrátit až ke své brance.

58:34
    Vyvial mířil bekhendem na prázdnou branku, to se mu ale nedaří a rozhodčí tak píská zakázané uvolnění.

57:59
    Dlouhou ránu Bystroně od modré dokázal chytit Maláč do lapačky. Následně ještě došlo k potyčce brankáře se stínícím hráčem, rozhodčí ovšem konflikt rychle ukončili.

57:30
    Bartošák je opět na střídačce, Vítkovice znovu zkouší hru bez gólmana.

57:30
    Oddechový čas pro hosty.

57:09
    Vhazuje se u Maláče. Bartošák je daleko před brankou připraven v případě úspěšného vhazování jet na střídačku.

56:32
    Dukla se dostává s kotoučem do středního pásma a Bartošák se vrací do branky.

56:06

55:47
    Gebauerovi se nepodařilo překonat ležícího Maláče, trefil pouze tyč.

55:16
    Vítkovice odvolávají brankáře a zkusí hru v šesti.

54:48
    Menšík nevyužil velkou šanci. S pukem si sjel pomalu až k Bartošákovi a zblízka trefil pouze lapačku hostujícího gólmana, trestné střílení zůstane neproměněno.

54:48
    Rauš ujel všem hráčům hostů a byl při úniku faulovaný, Dukla pojede trestné střílení!

54:26
    Kotásek na poslední chvíli zachytil puk na modré a Vítkovice tak zůstávají v útočném pásmu.

54:06
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Čermák – 2 min., podrážení).

53:55
    Hosté budou hrát přesilovou hru, Bartošák míří na střídačku.

53:33
    Šabatkovi lehl Slusarczyk do střely a puk následně letí vysoko až do ochranné sítě.

52:33
    Domácí nevyřešili situaci ve středním pásmu úplně ideálně a Vítkovice se tak dostaly do přečíslení 2 na 1, hostující Kubík ale trefuje od mantinelu pouze boční síť Maláčovy branky.

52:26

51:46
    Vítkovický Prčík dokázal vyjet s kotoučem až do středního pásma, tam ho ale o něj připravili hráči Jihlavy a rychle se s ním vrací do útočného pásma.

51:19
    Čermák místo střely poslal puk po zemi na stínícího Menšíka, ten ale tečuje puk místo do branky až do ochranné sítě.

50:26
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Kubík – 2 min., držení).

49:55
    Sapík svou holí zblokoval střelu Vítkovic a Dukla tak může ven z obranného pásma do útoku.

49:31
    Dukla nemůže pokračovat v přechodu do útočného pásma, rozhodčí píská ofsajd.

48:29
    Hodinář zkusil vystřelit od mantinelu, jeho pokus ale bez větších potíží chytil připravený Maláč.

47:08
    Dukla poslala puk ze středního pásma až za branku Bartošáka a hledala místo, kudy se k němu dostat, narazila ale na připravené hráče Vítkovic, kteří si ve čtyřech pohlídali situaci a udrželi puk.

45:46
    Týmy si navzájem kradly puk ve středním pásmu, až se Vítkovicím nakonec podařilo dostat i s kotoučem do útočného pásma. Kubík vystřelil z kruhu, jenže jeho rána byla tečovaná a končí vysoko v ochranné síti.

44:05
    Zdarsa hledal Peše před brankou a přihrál, jenže nepřesně a k puku se tak dostaly Vítkovice, které s nám pospíchají k Maláčovi.

43:52
    Zakázané uvolnění Vítkovic.

42:30
    Dukla právě vstřelila branku!
    Jihlava si bere vedení zpět. HYNEK PEŠ byl sice faulovaný, tím se ale nenechal rozhodit a pokračoval v jízdě k brance a z blízkosti přesně zamířil bekhendem do malého prostoru u tyčky, který mu Bartošák nechal. Bez asistence.

41:20
    Hra se v úvodu třetiny přelévá ze strany na stranu, ani jednomu z týmů se nedaří usadit v pásmu a založit útočnou akci.

40:20

40:02
    Po úvodním buly se k puku dostala Jihlava a rychle zavezla puk do útočného pásma.

40:01

Týmy se již vrací na kluziště, třetí třetina bude za chvíli zahájena.

Druhá třetina je u konce. Nabídla řadu brankových příležitostí, ale pouze jeden gól, který vstřelil těsně po konci přesilovky hostů Smolka. V této třetině už týmy nehrály tak disciplinovaně jako v té předchozí a hra nebyla tak plynulá, jako v průběhu první třetiny. Po druhé třetině je tedy stav vyrovaný, stejně jako v prvním vzájemném střetnutí na ledě Vítkovic. Tehdy třetí třetina nabídla hned osm gólů, uvidíme, zda nás něco podobného čeká i dnes. Třetí třetina začne přibližně v 13:30.

40:00

39:46
    Kerber posílá puk až k Bartošákovi a tato třetina již zřejmě další gól nenabídne.

39:15
    Vítkovice chtěly až moc brzo do útočného pásma, rozhodčí píská ofsajd.

38:26
    Domácím se nepodařilo vyhodit puk ven, Bystroň ho u mantinelu stihl zachytit. Až několik vteřin poté poslala Dukla puk ven z pásma.

38:20
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Menšík – 2 min., vysoká hůl).

37:42
    Vítkovice dlouho hledaly vhodné místo pro střelu, až se Bystroň od modré pokusil vystřelit po zemi, Maláč ovšem dokázal puk pokrýt. Domácí hrají v plném počtu.

36:50
    Střelám Prčíka i Maciase od modré chyběla větší přesnost, oba pokusy totiž mířily mimo branku až na zadní plexisklo.

36:09
    Kubík se několikrát pokoušel dorazit puk až za Maláče, ten si ho ale pevně pohlídal a hra se přerušuje.

35:44
    Dukla vyhrála buly a posílá ihned v úvodu oslabení kotouč až do středního pásma.

35:40
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Menšík – 2 min., podrážení).

35:29
    Tentokrát se zakázaného uvolnění dopustila Dukla, vhazovat se bude po levé ruce Maláče.

34:50
    Kerber vyzkoušel střelu z kruhu, tu si Bartošák dokázal pokrýt. Následně se Vítkovice provinily zakázaným uvolněním a hra tak zůstane v útočném pásmu Dukly.

33:58
    Osamocený Jungwirth čekal na přihrávku na modré a příliš brzo vjel do pásma, je odpískán ofsajd.

32:43
    Tvrdý prověřil Maláčovu pozornost z minimálního úhlu, domácí brankář včas připraven u pravé tyčky. Následně se do útoku dostává Dukla.

32:17
    Schauerovu střelu pokryl Maláč svou lapačkou.

31:27
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Společně s návratem Peše na led Vítkovice vyrovnávají stav utkání. Za hosty se z bezprostřední blízkosti prosadil RENÉ SMOLKA. Asistence: Jan Hodinář, Alex Kotásek.

31:23

31:15

29:48
    Dukla vyhrála souboj o puk na mantinelu za Bartošákem, jenže následně se domácím nevydařila přihrávka a Dukla musí pro puk až za Maláčem.

29:23
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Peš – 2 min., hákování).

29:16
    Peš dostává varování, vhazování se bude opakovat.

29:15
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Kotásek – 2 min., sekání).

28:35
    Melovský se na kruhu nedostal do zakončení, Čermák mu totiž vypíchl puk.

28:05
    Zakázané uvolnění domácích.

27:58
    Vhazování se bude opakovat, Vítkovice dostávají varování.

27:49
    Maláč nedokázal ideálně pokrýt puk po střele Vítkovic a obrana Dukly tak musela rychle přispěchat na pomoc. Domácí gólman nakonec zvládl puk přikrýt lapačkou.

27:02
    Nevšímal se pokoušel tečovat puk na kruhu, ten ale letí dále až k mantinelu.

26:29

26:26

25:32
    Osamocený Čermák pálí z vrcholu kruhu mimo branku, Vítkovice se následně dostávají ven z obranného pásma.

24:29
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Holaník – 2 min., zdržování hry / porušení postupu vhazování).

24:29
    Vhazování se bude opakovat, Vítkovice přijdou o dalšího hráče.

24:26
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Matějíček – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Krejsa – 2 min., sekání).

24:25

23:38
    Dukla se dostala k puku ve svém obranném pásmu a vyváží puk až k Bartošákovi, domácí dokonce stihli i jednu střelu.

23:00
    Bystroňovu prudkou ránu od modré vyrazil Maláč do bezpečí, Vítkovice se vzápětí musí za pukem vrátit do středního pásma.

22:25
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Nevšímal – 2 min., sekání).

22:14
    Souboj o puk v rohu hřiště vyhrála Dukla a pokušela se několikrát dotlačit puk až za Bartošáka, což se jí sice povedlo, ale proti pravidlům a gól tak není uznán a Dukla bude hrát dokonce v oslabení.

21:15
    Hodinář od modré trefuje pouze zadní plexisklo, Vítkovice pokračují v útoku.

20:40
    Domácí přišli v obranném pásmu o puk a Kotásek z nebezpečné pozice zakončoval bekhendem, Maláč si ale akrobatickým zákrokem dokázal se situací poradit.

20:29
    Zakázané uvolnění posouvá hru k Bartošákovi.

20:21
    Ofsajd hostů.

20:01
    Úvodní buly pro Vítkovice.

20:01

Obě mužstva se již pomalu vrací na ledovou plochu, utkání bude za malou chvíli pokračovat.

První třetina je u konce. Fanouškům nabídla vyrovnanou partii plnou zajímavých akcí. Domácí se prosadili dvakrát díky Vyvialovi, v obou případech to bylo po nepodařené přihrávce hostů. Vítkovice také přidali jeden gól, když v 9. minutě překvapil svou střelou Maláče Krejsa. Po první třetině tedy Dukla vede o gól, druhá třetina začne přibližně v 12:40.

20:00

19:51
    Rauš je se ještě v závěru třetiny pokoušel tečovat puk před Bartošákem, jenže to se mu nepodařilo.

18:43
    Na dlouhou přihrávku Smolky vzduchem si počkal domácí Sapík u Maláče a poslal Duklu zpět do útoku. Hosté se následně dostali ke kotouči, jenže se provinili hned dvakrát po sobě zakázaným uvolněním a vhazovat se tak bude opět u Bartošáka.

18:11
    Krejsa z bezprostřední blízkosti mířil k levé tyčce, puk nakonec končí až do ochranné sítě a hra se přerušuje.

17:25
    Maláč se teď musel daleko natahovat se svou holí, aby zabránil osamocenému Tvrdému v zakončení.

15:42
    Vítkovicím se nepodařila přihrávka ve svém obranném pásmu, Čermák vypíchl přihrávku a poslal puk na Menšíka, který v přečíslení 2 na 1 přihrál JOSEFU VYVIALOVI k pravé tyčce a ten poslal puk přesně pod horní tyč. Asistence: Matouš Menšík, Patrik Čermák.

15:06
    Kerbrovi se nepodařila přihrávka podél mantinelu na Peše, Dukle je odpískáno zakázané uvolnění.

14:05
    Slusarczyk doslova prolétl s pukem z obranného pásma až do útoku a z bezprostřední blízkosti z malého úhlu vystřelil, Maláč jeho pokus posílá na druhou stranu kluziště.

12:59
    Menšík sebral obráncům hostů v mezikruží puk a zkusil vystřelit, s tímto pokusem po zemi si ovšem Bartošák bez problémů poradil.

12:31
    Hra se na chvíli přerušuje, po osobním souboji zůstal ležet na ledě jeden z hráčů Vítkovic. Naštěstí ale odjíždí z ledu po svých a doufejme, že se mu nic vážného nestalo.

11:21
    Rauš si dobře počkal na přihrávku na modré lajně a těsně před brankou se dokázal dostat před obránce Vítkovic, jenže ti mu na poslední chvíli svými hokejkami zabránili zakončit.

10:14
    Menšík našel u pravé tyčky svou přihrávkou Vyviala, ten z bezprostřední blízkosti minul branku.

08:43
    Hosté ale vzápětí po přechodu do středního pásma vyrovnávají stav utkání. JOSEF KREJSA se dostal k puku ve středním pásmu a než k němu přijel domácí obránce, stihl poslat bekhendovou střelu z kruhu až na Maláče, který na kotouč nedosáhl svou vyrážečkou. Bez asistence.

08:26
    Raušovu střelu pokryl Bialy, domácí ale mohou pokračovat v útoku.

07:43
    Tvrdý z dobré pozice na kruhu trefuje pouze horní tyč.

06:38
    Hosté hledají cestu ze středního pásma k brance, domácí ale velmi dobře brání modrou čáru a nepouští hosty do pásma.

04:57
    Jihlava otevírá skóre dnešního utkání. JOSEF VYVIAL dobře přečetl úmysl hostů přihrávat, sebral puk a přihrál na Čermáka, který mu ho vrátil před Bartošáka a domácí útočník přesně trefil horní roh branky. Asistence: Patrik Čermák, Martin Matějíček.

04:42
    Puk po tečované střele končí v ochranné sítí, vhazuje se po pravé ruce Maláče.

04:11
    Pokus Tvrdého od mantinelu posílá Maláč svou vyrážečkou až za svou branku.

02:55
    Krejsa zkusil střelu z minimálního úhlu až od mantinelu, trefuje ale jen tyč Maláčovy branky.

02:32
    Po ofsajdu Dukly se bude vhazovat ve středním pásmu.

01:33
    Holaník hledal přihrávkou Kubíka před Maláčem, jenže tomu stihl jeden z domácích obránců přizvednout hokejku a hosté tak nemohli zakončovat.

00:46
    Matějíček hned dvakrát zakončoval na Bartošáka z pravého kruhu, s oběma akcemi si dokázal brankář Bartošák poradit.

00:01
    Po úvodním vhazování se ke kotouči dostává domácí Dukla.

00:01

Ještě jednou zdravím všechny čtenáře z CZ LOKO Arény. Týmy již nastupují na led a utkání bude za pár minut zahájeno.

HC Dukla Jihlava: Maláč (Krejčí) – Chvátal, Šabatka, Matějíček, Kerber, Sapík (A), Vovsík, Zeman – Jungwirth, Melenovský, Rauš – Peš, Nevšímal, Zdarsa – Čermák, Vyvial (C), Menšík – Straka
    Trenér: Michal Broš

HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Irgl) – Bystroň (A), Puchala, Prčík, Bialy, Hodinář, Smolka, Havlík – Tvrdý (A), Gebauer, Krejsa (C) – Slusarczyk, Melovský, Kotásek – Kubík, Holaník, Macias – Schauer
    Trenér: Pavel Trnka

Rozhodčí: Úlehla, Ondráček – Nechvátal, Gregar.

Dobrý den, vítejte u dalšího utkání Extraligy juniorů, ve kterém se střetne třináctá Jihlava s jedenáctými Vítkovicemi. Utkání začíná v 12:00.

Duklu dost možná čeká klíčové utkání dosavadní sezony. Po soubojích s nejlepšími týmy, ve kterých nebodovala, se utkala s týmy z nižších pater tabulky a dvakrát v řadě zvítězila. Včerejší domácí výhra 6:0 s Olomoucí vrátila Jihlavu do souboje o část vítězů a play-off. K postupu tabulkou vzhůru by ale potřebovala v tomto utkání zvítězit, v opačném případě mohou týmy na vyšších příčkách v tabulce odskočit Dukle. Nesmíme zapomenout ani na čtrnáctý Litvínov, který na Duklu ztrácí sedm bodů a mohl by ji ještě v tabulce přeskočit.

Ostravané vstupují do zápasu z lepší výchozí pozice než jejich soupeř. Aktuálně mají sice na třinácté místo, které pošle tým do souboje o udržení v extralize, náskok pouhých tří bodů, jenže zároveň mají odehráno nejméně utkání z celé extraligy a vůči třinácté Dukle mají tři zápasy k dobru. Vítkovice ale kromě zápasů s týmy ze spodních pater čekají také zápasy s těmi nejlepšími, tudíž by bylo dobré v tomto utkání pro hosty bodovat a vstupovat z dobré pozice do závěru základní části. Další motivací může být pro hosty zlepšení reputace po včerejší překvapivé porážce 2:0 od šestnácté Slavie.

Poslední vzájemné utkání

Týmy se již jednou v průběhu sezony střetly v říjnu v Ostravě. Po prvních dvou třetinách odcházely týmy do kabin za stavu 2:2 a někdo by si mohl myslet, že bude následovat vyrovnaná třetí třetina. Jenže to se nestalo a do třetí třetiny domácí doslova vlétli a strhli utkání na svou stranu. Během úvodních osmi minut třetiny Vítkovice vstřelily čtyři góly a nakonec ovládly utkání 8:4. Kotásek, Macias a Machů tehdy všichni vstřelili dva góly.
    GSA

Daniel Lhotský

Branky a nahrávky: 5. Vyvial (Čermák, Matějíček), 16. Vyvial (Menšík, Čermák), 43. Peš – 9. Krejsa, 32. Smolka (Hodinář, Kotásek)

Rozhodčí: Úlehla, Ondráček – Nechvátal, Gregar