Neznámý – Neznámý 2 0:0 (*12:00) | Neznámý – Neznámý 2 0:0 (*16:00) | Neznámý – Neznámý 2 0:0 (*18:00)
Neznámý – Neznámý 2 0:0 (*20:00) | Neznámý – Neznámý 2 0:0 (14:00) | Neznámý – Neznámý 2 0:0 (16:00)
Neznámý – Neznámý 2 0:0 (20:00)
HC RT TORAX Poruba
3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
VHK ROBE Vsetín
Sobota 15.01.2022, 12:15 • RT TORAX ARENA • Extraliga dorostu - o účast v play-off • Skupina E

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:15.

Prozatím pobývá na sestupové, páté, pozici s 20 body. Ale do konce této části sezóny je na programu ještě 14 utkání, takže není nic ztraceno. Přesto to dnes bude první krok za lepším umístěním. A to i přesto, že vsetínští dorostenci neoplývají zabezpečenou obranou. V inkasovaných gólech jsou s počtem 105 gólů nejhorším týmem.

Nicméně v brankovišti mají gólmana, který ve skupině "E" vévodí po dosavadních zápasech hned dvěma statistikám. Martin Konečný kraluje v procentuální úspěšnosti (93.03) a v počtu zásahů, kterým má na kontě 227.

Mezi hráči v poli dominují v produktivitě Adam Raušer (2+3) a Jakub Frolo (1+4) a v +/- statistice je na tom nejlépe Adam Koláček se čtyřmi plusovými body.

Posledních pět zápasů:
    13. ledna Vsetín – Havířov 1:2
    11. ledna Přerov – Vsetín 5:0
    8. ledna Vsetín – Šumperk 2:5
    6. ledna Vsetín – Olomouc 2:3
    9. prosince Vsetín – Poruba 4:2

Před dnešním soupeřem má náskok jen dvou bodů a čtvrté místo zaručuje boje o udržení. Ale jak už jsem zmínila, do konce této části sezóny je ještě 14 utkání a tabulka se zápas od zápasu může v dolních patrech měnit. Navíc Porubané mají jedno utkání odložené, takže bilancování je jen teoretické.

Přesto je o co hrát. Minimálně o dobrou pohodu v týmu, když se zadaří udržet stávající tabulkové postavení proti soupeři, s kterým v posledním vzájemném klání porubští dorostenci prohráli.

8. ledna Poruba – Olomouc 2:5
    6. ledna Poruba – Přerov 3:2 (obrat z 0:2)
    11. prosince Havířov – Poruba 1:2p
    4. prosince Poruba – Šumperk 4:3p

V produktivitě se o lídra týmu dělí se 7 body tři hráči:
    Maxim Vehovský (6+1), jenž vede střeleckou listinu,
    Lev Stasiuk (4+3) a David Moravec (1+6), který je zároveň i elitním nahrávačem a ve statistice +/- má +5 bodů.
    Z obránců má nejvíce asistencí Vincent Glos (0+3).

Utkání začíná patnáct minut po poledni v RT TORAX ARENĚ.

Tabulkovými sousedy budou Poruba a Vsetín i po utkání, je jen otázka, zda RT TORAX navýší bodový odstup nebo si týmy prohodí pořadí.
    Utkání je veledůležité pro obě strany a proto to nebude lehký zápas ani pro rozhodčí, kterými budou Rapák – Bubela, Antony.

Hezké poledne z RT TORAX ARENY!

Vítám Vás u dalšího kola dorostenecké extraligy, konkrétně u zápasu skupiny "E" o Účast v play off.

Trenéři nahlásili tyto sestavy:

HC RT TORAX Poruba: Chylík (Mareček) – Pavlíček, Janeček, Jeřábek, Michalčík, Glos, Kalužík – Vehovský, MOravec, Stasiuk – D. Konečný, Kršík, P. Sobol – Veselý, Šrubař, Wardas
    Trenér: David Moravec

VHK ROBE Vsetín: Čada (M. Konečný) – Stodůlka, Kučný, Šedlbauer, Herman, Rigo, Bartošek, Koláček, Juráň, Vaněk, Škarka, Frolo, Pejchal
    Trenér: Jan Dědek

Rozhodčí: Rapák – Bubela, Antony.

00:01

00:15
    Vsetínský icing.

00:41
    Martin Konečný zachytil kotouč po střele Vehovského.

01:35
    Hosté jsou v útočné třetině, ale ke střelbě nejsou pouštěni. Domácí obrana drží hru na mantinelu.

02:26
    ROBE začíná rozehrávat útočnou akci od vlastní brány. Forčeking Vehovského a ve středním pásmu Moravce nedovoluje hostům zdárné přkročení střední třetiny. Navíc RT TORAX se dostává na kotouč a střelou Stasiuka prověřuje pozornost vsetínského Konečného.

03:40
    Glos vjel do pásma když se z něj vracel Wardas. Porubský obránce počkal na kontakt hokejky s pukem než spoluhráč projede přes modrou a rázem se ocitl za vsetínskou obranou. Střela minula pravou tyč Konečného brány.

05:05
    Po krátké vsetínské návštěvě před Chylíkem se do útoku dostávají domácí.

05:46
    Po neúspěšné střele se hra přesouvá před Chylíka. Porubská obrana získává puk pod kontrolu a při snaze vyjet s toušem z pásma, Glos jej dostává na trestnou lavici.

06:37
    Vsetínské zastavuje ofsajd.

07:01
    Střední pásmo zhušťuje i ROBE a tak se Moravec ani Janeček neprobili přes modrou.

07:42
    Koláček střílel z úhlu a trefuje jen boční síť. Druhý pokus pak blokuje Michalčík.

08:23
    Vsetín odevzdal puk soupeři a v klidu střídá. Domácí rozehrávají Kalužíkem, jenže Wardas s Veselým se daleko nedostali.

09:02
    M. Konečný měl štěstí, že se Šrubař nedostal dříve k dorážce letícího puku brankovištěm.

10:15
    Stasiuk vykličkoval Stodůlku a zakončil k pravé tyči. Konečný vyrazil betonem a i dorážku Moravce na poslední chvíli vykryl pravou nohou.

11:20
    První porubský icing.

11:39
    Sobol dojel letící puk až v útočné třetině kde našel na modré volného Kalužíka. Jeho střelu vykryl Koláček a Šrubař na pozici druhého obránce nestačil odražený puk dojet ještě před modrou. Domácí tak budou zakládat útok nanovo.

12:45
    Rigo zkusil prokličkovat až k bráně. Janeček jej ale zatlačil do rohu a se spoluhráči puk získali na své hokejky.

13:10
    Vehovský nastřelil horní tyč.

13:33
    Chylík kryje střelu Pejchala.

13:59
    Pejchal si teď nerozuměl s Vaňklem, který nechal v útočné třetině puk úmyslně za sebou v domnění, že jej Pejchal následuje. Ten ovšem jel na druhou stranu a tak se do útoku dostává Stasiuk.

14:56
    Za obranu se dostal už ve střením pásmu Rigo. Tváří v tvář Chylíkovi neuspěl.

15:22
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Michalčík – 2 min., držení).

15:57
    Domácí vytáhli hru do středního pásma, takže až nyní se Vsetínští dostali k první přesilové střele. Puk ale letěl mimo tři tyče.

16:47
    Druhá minuta přesilovky se hostům daří hrát před Chylíkem. Ovšem střelecky nemají štěstí. Bloky porubských hráčů a lehání do střel nedávají Chylíkovi možnost započítat si zákroky.

17:22

17:51
    Hosté vyhazují přes všechny čáry. Dlouhou nahrávku nezachytil Vaněk a tak Poruba získává pásmo celkem lehce.

18:00
    Druhý icing Vsetína.

18:25
    Škarka s Koláčkem neudrželi puk na hokejkách a tak se do šance přes obránce dostává Stasiuk. Martin Konečný na poslední chvíli vytěsňuje puk ramenem.

19:17
    Domácí jsou pořád v útočné třetině, ale k zakončení se moc nedostávají.

19:23
    Chylík likviduje samostatnou akci Koláčka.

19:50
    Pavlíček vyváží puk a nabíjí najíždějícímu Moravcovi, který pálí hodně nad bránu.

20:00

Prvních dvacet minut hry gól nepřineslo a to i přesto, že měli hosté v závěru třetiny přesilovku. Více práce měl ovšem hostující gólman. Martin Konečný čelil střelám všech tří útočných formací Poruby. Jednou jej zachránila tyč, podruhé svižnost betonů a skrytou střelu Stasiuka vykryl se štěstím ramenem.
    Další třetina začne přibližně v 14:01.

20:01

20:29
    Stodůlka se na modré elegantně zbavil Stasiuka, ale před Moravce už nepřešel. Nahrávku za záda Vehovský neviděl takže se do útoku přeci jen dostávají hosté. Chylík posouvá puk na rozjetého Moravce. Akce končí ofsajdem.

21:28
    Po vhazování ve středním pásmu blíže M. Konečnému se do střely opřel Kršík. Konečný puk zachytává hokejkou a před dojíždějícím Petrem Sobolem jej přikrývá.

21:39
    Dlouhá rozehrávka Šrubaře končí zakázaným uvolněním.

22:38
    Nahrávku Stasiuka na Vehovského na druhé straně zachycuje Koláček. S pukem zajíždí za bránu, aby se formace srovnala a v klidu mohla rozjet útočnou akci.

22:51
    V pravém rohu obranné třetiny Poruby zůstal ležet Janeček. Sudí přerušuje hru.

23:00
    Vsetínští se provinili přihrávkou rukou.

23:26
    Vehovský pálí zblízka, z dálky, doráží, ale stále trefuje buď protihráče, brankáře nebo puk nasměruje do ochranné sítě. Konečný pak raději puk přikrývá před Moravcem.

24:27
    Souboj Konečných vyhrál gólman. Dominik nabral rychlost ještě na území obranného pásma. Nestíhal jej ani obránce Šedlbauer. Porubský Konečný zakončil jen do betonů.

25:10
    Podobný počin se zadařil Juráňovi. I on gólmana nenachytal v nedbalkách. Bude se vhazovat po Chylíkově levici.

25:44
    Moravec se řítil z ničeho nic na bránu. Kličkou rozhýbal Konečného, ale ten mu nakonec do střely na poslední chvíli strčil lapačku. Vhazovat se bude po pravici hostujícího brankáře.

26:20
    Sobol na ose hřiště zaměstnal hned dva hráče. Proto se do útoku dostává Kršík. Gólově se ovšem neprosazuje.

26:22
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Kršík – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

28:15
    Konečný má dokonale vyprášeny betony. Postaral se o to Wardas s Moravcem.

28:24
    Vsetín dává své pásmo zadarmo. Píská se icing.

28:49
    Ve snaze rychle dostat kotouč z pásma trefuje Glos Šedlbauera.

29:23
    Ofenzivní tlak hostů ukončuje střela Pejchala.

29:35
    Stasiuk nestihl dohonit kotouč a tak se píská zakázané uvolnění.

29:50
    Poruba teď hraje ve čtyřech, protože Vehovský po bloku puku jede z obranné třetiny na střídačku po jedné noze.

30:18
    Gólově se neprosadil Moravec a na druhé straně Chylík zastavil střelu Juráně.

30:50
    Konečný dosprintoval puk za vsetínskou brankou, ale Sobol byl na přihrávku před bránu krátký. na modré hodlal puk udržet Janeček, ale nestalo se tak. Sobol rychle vyklidil pásmo a Porubané zahájili novou akci.

31:20
    Souboj na mantinelu neustál Frolo. Hra pokračuje.

31:27
    Poruba právě vstřelila branku!
    Konečný dělal v brankovišti co mohl, ovšem na dorážení nekrytého ADAMA ŠRUBAŘE u levé tyče nemohl už reagovat. Asistence: Petr Sobol a maxim Michalčík.

31:27
    Frolo je na ledě ošetřován lékařem a s velkou pomocí spoluhráčů je dopraven na střídačku. Vypadá to na zranění nohy.

32:25
    Dominik Konečný prohrává i druhý souboj s Martinem Konečným, který počkal s uzavřením betonů na poslední chvíli a sklidil ovace střídačky.

32:56
    Teď ale pochvalu vsetínský brankář nesklidí. Úmysl byl dobrý, vyjetím z brankoviště mezi kruhy zamezit samostatnému nájezdu LVA STASIUKA, ten ale kličkou brankáře objel a poslal kotouč do prázdné brány. Asistence: Daniel Janeček.

33:17
    Střela Riga letěla do brány, kde před Chylíkem ještě tečoval Vaněk. Puk nakonec letěl těsně kolem pravé Chylíkovy tyče.

35:22
    Frolo je v pořádku, právě jede na vhazování před Chylíkem, který likvidoval střelu Škarky.

35:46
    Kousek od domácí střídačky leží pod mantinelem Moravec. Úder do krku byl nepříjemný, ale nakonec na střídačku odjíždí sám.

36:05
    Střela Janečka prošla až ke Konečnému. Ten nic neviděl a puk jej trefil do hrudi. Dorážky si už s přehledem vsetínský gólman pohlídal.

37:02
    Vhazování před Konečným Moravec vyhrává na Jeřábka, který okamžitě pálí. Puk končí v brankářově lapačce přestože měl před sebou několik hráčů. Skvělý zákrok!

37:46
    Vsetínští jsou pod těžkou ofenzívou. Puky se ale odráží od hráčů a nakonec dostávají hosté hru před Chylíka. V obranném zákroku láme Pavlíček hůl a jeho počínání je kvalifikováno jako faul.

38:16
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Pavlíček – 2 min., sekání).

39:05
    Glos vyhazuje přes všechny čáry. Čtveřice jde rychle střídat.

39:42
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Vaněk – 2 min., držení).
    Faul v útočné třetině v rohu hřiště ukončuje početní výhodu Vsetína.

40:00

Druhé dějství bylo již radostnější. Hlavně na straně RT TORAX. Po přehoupnutí utkání do druhé poloviny, tedy i druhé třetiny, byli Porubané v brankovišti tak důrazní a drzí, že puk přepasírovali mezi tyčí a beton Martina Konečného. Úvodní branku utkání si připsal Adam Šrubař, aby na něj po minutě navázal Lev Stasiuk samostatnou akcí a navýšení vedení do prázdné brány, když brankář vyjel až mezi kruhy. V závěru třetiny se dařilo střílet na bránu i Vsetínu, ovšem Jakub Chylík drží čisté konto i po druhých dvaceti minutách.

Třetí dějství začne přibližně v 13:56.

40:01

40:16

40:21
    Dlouhá nahrávka na Petra Sobola je nakonec zakázané uvolnění.

40:46
    Po buly před Chylíkem se Poruba rychle dostává do přesilového postavení.

41:30
    Moravec nabíjí Stasiukovi, který nastavuje hůl puku moc razantně, takže ten letí na tribunu.

41:42

42:27
    Zakázané uvolnění Poruby.

42:37
    Cyhlík teď po střele Koláčka děkuje horní tyči.

43:16
    Domácí se vytěsnili z pásma. Ale stále jsou na kotouči a odstřelují bránu.

44:01
    Akce Vsetína končí na zadním mantinelu. Střelu tam namířil Figo.

45:22
    Frolo s Koláčkem zahrozili ve velkém tempu. I tak uhájil Chylík čisté konto.

46:05
    Veselému sjel puk ve finální fázi střely.

46:56
    Puk je mimo hřiště. Konečného zastavil Škarka.

47:12
    Martin Konečný střelu Janečka viděl, takže neměl problém puk schovat v lapačce.

47:43
    Kršík udělal na modré kličku atak se dostal Wardas do ofsajdu.

48:33
    Juráň s Pejchalem se nedostali přes střední pásmo.

48:51
    Konečný drží puk před brankovou čarou navzdory Šrubařovi a Sobolovi. Vhazování vyhrává ROBE a zkusí se aspoň jednou prosadit.

49:50
    Chylík ukrývá puk před Stodůlkou. Toho fauluje Glos.

50:10
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Glos – 2 min., hákování).

50:40
    Herman střílí od modré neúspěšně.

51:14
    Hosté drží Porubu v talku, jenže bez zakončení.

52:10

53:20
    Chylík odpaluje puk až do středního pásma a přestože jej zachytil soupeř, domácí jdou do útoku.

53:25
    ADAM ŠRUBAŘ si vyjel na výlet a z pravého kruhu nachytal Martina Konečného, když puk namířil k druhé tyči. Asistence: Lev Stasiuk a Petr Sobol.

53:50
    Maxim Vehovský oplácel sekání a protože má zřejmě vážnější následky po seknutí od soupeře, na trestnou lavici šel jeho spoluhráč.

55:20
    Domácí vyhazují puky z pásma při každé příležitosti jeho získání. Vsetín tak přichází o cenný čas zaskórovat.

55:50

56:18
    Boční síť trefuje Kršík.

56:34
    Koláček posílá puk přímo Chylíkovi do lapačky.

56:49
    ROBE je dravé v brankovišti. Chylík se přesouvá od tyče k tyči a Frolo nebo Vaněk kroutí jen hlavami. Dnes Vsetínu nebude zřejmě přáno vsítit gól.

57:51
    Koláček to zkusil hned z buly. Nakonec se do útoku řítí Poruba, kde naráží na sice unavenou, ale pořád zformovanou obranu.

58:08
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Koláček – 2 min., hrubost).

Zbytečný faul v útočné třetině při boji u mantinelu.

59:00
    Moravec nenachytal Konečného a ve 48 vteřině ani Kršík.

Po druhé výměně stran se hrála přetahovaná. Vsetín měl chvilky, kdy ukázal ofenzivní zbraně, ale Chylík si hodlal čisté konto uhájit stůj, co stůj. ROBE držel posty i v obraně do 54. minuty, kdy na 3:0 navýšil vedení svým druhým gólem Adam Šrubař. Vsetín se nevzdával a chtěl aspoň čestnou trefu, což mu nebylo umožněno. Jakub Chylík si tak připisuje v sezóně vůbec první čisté konto.

RT TORAX Poruba v druhém vzájemném zápase části "O účast v play off" poráží Vsetín 3:0 a odskakuje tak na rozdíl pěti bodů. Výhra má pro porubské dorostence i mentální podtext. Zvedli si sebevědomí o další schod a teď je třeba jen stoupat vzhůru.

Z dnešního dorosteneckého utkání je to vše. Děkuji za pozornost a ve čtvrtek u dalšího kola na počtenou.

Příznivcům porubského hokeje nabízím sledování utkání Chance ligy. V RT TORAX ARENĚ se představí Dukla Jihlava a domácí RT TORAX Poruba 2011 se chce blýsknout skvělým hokejem a výhrou. Utkání začíná v 16 hodin

Přeji příjemný zbytek soboty i víkendu. (14:36:50)

Gabriela Juříková

Branky a nahrávky: 32. Šrubař (P. Sobol, Michalčík), 33. Stasiuk (Janeček), 54. Šrubař (Stasiuk, P. Sobol)

HC RT TORAX Poruba: Chylík (Mareček) – Pavlíček, Janeček, Jeřábek, Michalčík, Glos, Kalužík – Vehovský, Moravec, Stasiuk – D. Konečný, Kršík, P. Sobol – Veselý, Šrubař, Wardas

VHK ROBE Vsetín: M. Konečný (Čada) – Stodůlka, Kučný, Šedlbauer, Herman, Rigo, Bartošek, Koláček, Juráň, Vaněk, Škarka, Frolo, Pejchal

Rozhodčí: Rapák – Bubela, Antony