Havířov – Prostějov 2:5 (kon.) | Kolín – Slavia 5:1 (kon.) | Kadaň – Vrchlabí 0:5 (kont.)
SC Marimex Kolín
5:1 (1:0, 1:0, 3:1)
HC Slavia Praha
Pondělí 17.01.2022, 18:00 • Zimní stadion Kolín. • Chance liga • 38. kolo

Zatímco si Kolínští vychutnávají děkovačku, tak já se s vámi loučím. Z Kolína zase někdy na počtenou! (20:26:31)

Dnešní utkání sledovalo 1000 diváků.

Střely na branku v dnešním zápase –⁠ 37:26.

Máme za sebou duel 38. kola Chance ligy, ve kterém Kolín nasázel pověstného "bůra" pražské Slavii. Možná až moc krutý výsledek pro sešívané, ale to kolínského hokejisty asi zrovna netrápí. Ve třetí třetině sice domácí v oslabení inkasovali, ale pak si pomohli v dlouhé přesilovce po vyloučení Šteinera na pět minut. Trefili se postupně Šafránek, Štohanzl a Morong, kteří stanovili konečné skóre pondělního duelu Chance ligy na 5:1.

59:48
    Kolín má v závěru k dispozici přesilovku a zápas v klidu dohrává.

59:15
    Na druhé straně si musel další zákrok připsat Michajlov. To se sice povedlo, ale následně se z čisté frustrace pustil do Vojtěcha Síly před brankou obránce Radek Havel. Ten fasuje dvouminutový trest za hrubost.

59:03
    Žejdl se Všetečkou se ještě snaží něco vymyslet v útočném pásmu, ale moc se jim to nedaří.

58:20
    Kolínští už si mohou vychutnávat závěrečné minutky, protože dnes zvítězí.
    57:21 Matěj MORONG - 5:1

57:21
    Kozlové právě vstřelili branku!
    Přesilovka sice zůstala nevyužita, krátce po ní ale domácí střílí pátý gól! Autorem je MATĚJ MORONG, kterému stačilo jen nastavit hůl po skvělém pasu Piegla. A v Kolíně to bouří! Asistence: René Piegl a Martin Štohanzl.

56:40
    Až nyní měli domácí slušnou možnost, ale s pokusem ze zajímavé blízkosti si poradil Michajlov.

56:28
    Ta se však zatím moc nedaří...

55:18
    Štohanzl krátce po buly skáče na led, Kolín nyní hraje takřka kompletní přesilovku.

55:15
    Dopředu se chtělo i v oslabení hnát duo Síla, Morong. Jenže první jmenovaný byl faulován Vlčkem, takže se Morong rozhodl nebezpečně zakončit sám. Michajlov si nakonec se střelou do protipohybu poradil. Vlček nicméně dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

54:52
    A o chvilku později znovu.

54:38
    Po buly se hned Kolínští osvobozují.

54:21
    Nyní se to již hostům podařilo. Slávisté si tak chvilku vyměňovali kotouč, až se ke střele odhodlal Poletín. Ale Lukeš puk drží na své hrudi.

54:00
    Slavia má problém se zavezením kotouče do útočného pásma.

Daniel Krátký

Branky a nahrávky: 4. J. Sklenář (Zorko, Váchal), 27. Z. Král, 45. David Šafránek (Jankovský, Niko), 48. Štohanzl (Miškář, Kukla), 58. Morong (Piegl, Štohanzl) – 45. Žejdl (T. Duda)

SC Marimex Kolín: Š. Lukeš (G. Kuzněcov) – Piegl, Kukla, Pinkas, Niko, Zorko, Váchal – Z. Král (A), David Šafránek, Jankovský – Jan Veselý, Štohanzl, J. Sklenář – Miškář, Matějček, L. Krejčík (C) – Petržilka, Morong, Síla.
    Trenér: Jan Šťastný.

HC Slavia Praha: M. Michajlov (Pittr) – Veber, Daniel Krejčí, Mikuláš Hovorka, T. Duda, R. Havel, Zelingr – Kružík, Žejdl, R. Všetečka – Šteiner, Kern, T. Pšenička – Vlček, Poletín (C), J. Doležal (A) – D. Soukup, Havrda, D. Petrov.
    Trenér: Jiří Veber.

Rozhodčí: Sýkora, Čáp – Maštalíř, Roischel.

Diváci: 1000.