New Jersey – Carolina 7:4 (kon.) | NY Rangers – Arizona 7:3 (kon.) | NY Islanders – Toronto 1:3 (kon.)
Colorado – Montreal 3:2 (po pr.) | Washington – Ottawa 3:2 (po pr.) | Nashville – Detroit 4:1 (kon.)
Minnesota – Chicago 4:3 (po pr.) | Edmonton – Calgary 5:3 (kon.) | San Jose – Tampa 1:7 (kon.)
Pittsburgh – Winnipeg 3:2 (1:0 po s.n.)
Minnesota Wild
4:3 (1:2, 0:0, 2:1 - 1:0)
Chicago Blackhawks
Neděle 23.01.2022, 03:00 • Xcel Energy Center, St. Paul • NHL

Minnesota Wild v tomto zápase dokázala ve třetí třetině vyrovnat, a pak v prodloužení rozhodla o své výhře. Autorem rozhodující branky v zápase je Marcus Foligno. (06:03:23)

Kdo se postavil do brankoviště?

Kaapo Kähkönen (MNS) – 33 zákroků, 3 OG, úspěšnost 91,7%, odchytal 63:12
    Kevin Lankinen (CHI) – 40 zákroků, 4 OG, úspěšnost 90,9%, odchytal 64:22

Česká a slovenská stopa v utkání

Dominik Kubalík (CHI) – 0+0, 0 účast, 3 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 12:50

Minnesota právě vstřelila branku!
    Domácí celek vyhrává, je rozhodnulo. V prodloužení se po rychlé akci prosazuje střelou z mezikruží MARCUS FOLIGNO. Asistence: Jordan Greenway a Alex Goligoski.

63:46
    Brandon Hagel se vrátil do středního pásma, následně puk získali domácí.

63:17
    Jonathan Toews na dlouhou přihrávku nedosáhl, do nájezdů ani jeden tým nechce.

63:10
    Wild nyní nezakončili.

62:51
    Mats Zuccarello zakončoval nyní sám, ale trefil brankáře.

62:27
    Mats Zuccarello připravil šanci pro spoluhráče, ten ale minul branku.

61:47
    Brandon Hagel mohl rozhodnout, udělal pěknou kličku na střed, ale trefil jen brankáře.

61:22
    Ani jeden celek se nežene do zakončení, sledujeme klidnější hru.

61:09
    Kevin Fiala vrací hru do svého pásma.

61:03
    Ofsjd přerušil akci Chicaga, vhazovat se bude ve před brankou Chicaga. Sledujeme hodně nervózní prodloužení.

60:43
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Kirill Kaprizov – 2 min., vysoká hůl).
    Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Patrick Kane – 2 min., hákování).

60:30
    Seth Jones a Patrick Kane se dostali do útočného pásma, ale vypálit nedokázali.

60:01
    Úvodní buly pro hostující celek.

60:01

Utkání za stavu 3:3 dospělo do prodloužení.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 20. J. Eriksson Ek (Zuccarello, Spurgeon), 51. Kaprizov (Zuccarello, Spurgeon), 58. K. Fiala (Greenway, Goligoski), 65. M. Foligno (Greenway, Goligoski) – 10. Borgström (E. Gustafsson), 18. DeBrincat (S. Jones, D. Strome), 53. Borgström (Entwistle, R. Carpenter)

Minnesota Wild: Kähkönen (A. Hammond) – Goligoski, Spurgeon (C), D. Kulikov, Dumba (A), Merrill, Addison – Kaprizov, Hartman, Zuccarello – Greenway, J. Eriksson Ek, M. Foligno (A) – Boldy, F. Gaudreau, K. Fiala – Dewar, N. Sturm, Duhaime.
    Trenér: Dean Evason

Chicago Blackhawks: Lankinen (M.-A. Fleury) – McCabe, S. Jones, de Haan, C. Murphy (A), C. Jones, E. Gustafsson – Hagel, D. Strome, P. Kane (A) – DeBrincat (A), J. Toews (C), D. Kubalík – Kurashev, Dach, Entwistle – Lafferty, R. Carpenter, Borgström.
    Trenér: Derek King

Rozhodčí: Anderson, O'Rourke – Baker, Galloway

Diváci: 19 092