Olomouc – Sparta 1:3 (kon.)
HC Olomouc
1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
HC Sparta Praha
Středa 26.01.2022, 17:30 • Zimní stadion Olomouc • DHL Extraliga juniorů • 34. kolo

Těším se na Vás u dalších sportovních přenosů. (19:41:26)

Přesto, že konečné skóre zápasu tak nevypadá nabídlo dnešní utkání výkonnostně vyrovnanou hru. O první změnu skóre se postaral Tomáš Tomek, který svou střelu zavedl nad ramena olomouckého Kmece. Hosté tak odcházeli po první třetině s gólovým náskokem. Podobný průběh měla i druhá třetina. Ta nabídla početní výhody obě celkům, ty však nedokázali využít. Čtyřicet sedm vteřin před koncem druhé periody navýšil vedení hostů Jakub Zembol. Jeho střela se odrazila od olomouckého Kmece přímo do branky. Ve třetí třetině se Kohoutům podařilo snížit na rozdíl jedné branky. O snížení se postaral Marek Matašovský. Sparta nenechala nic náhodě a po chvíli si vzala dvougólové vedení zpět. Děkovat za to může dvougólovému Tomáši Tomekovi. Sparta si tak z Olomouce odváží plný počet bodů.

59:30
    Olomouci už moc času nezbývá.

58:58
    Sparta se opět formuje v útoku a snaží se udržet skóre.

57:07
    Na led se vrátil jeden z trestaných olomouckých hráčů a ihned se zapojil do hry.

56:16
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Tomek – 2 min., hákování).

55:26
    Olomouc si bere oddechový čas.

55:26
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Handl – 2 min., sekání).

55:20
    Další rána pro olomoucký celek. Za krosček byl vyloučen Jan Kučera.

55:02
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Kučera – 2 min., krosček).

54:51
    Ofsajd přerušil Spartě vznik dalšího útoku.

53:25
    Olomouc je teď ve velmi nepříjemné situaci. Po velké snaze na vyrovnání soupeř opět odskakuje o dvě branky.

52:02
    Sparta právě vstřelila branku! Autorem branky je TOMEK. Dvougólové vedení vrací svému týmu TOMÁŠ TOMEK. Asistence: Senčák, Hrabík.

51:40
    Olomouc se stále drží na puku.

50:32
    Olomoucký útok se postaral o velkou šanci, ta ale potřebným gólem neskončila.

Jakub Škoda

Branky a nahrávky: 42. Matašovský (Fibigr) – 17. Tomek (Vitouch, Senčák), 40. Zembol (Vitouch, Senčák), 53. Tomek (Senčák, Hrabík)

HC Olomouc: Kmec( Špunar) – Kočí, Přecechtěl, Groch, Panáček, Drábek, Poledne (C) – Tichý, Kučera, Havel – Fasner, Matašovský, Fibigr – Handl (A), Mácha (A) – Tarnoczy, Belan
    HC Sparta Praha: Krbeček (Hrabal) – Tomov, Tůma, David, Tomek, Červenka, Ducháč (C), Port – Senčák, Kubánek, Krupička – Hrabík, Fábry, Ton – Vágner, Theimer – Vitouch, Zembol (A)

Rozhodčí: Pavel Obadal, Filip Vrba – Marek Bubela, Tomáš Bezděk