Kometa Brno – HC Litvínov 3:5 (kon.) | Mountfield HK – Vítkovice 2:5 (kon.) | K. Vary – Liberec 0:3 (kon.)
Pardubice – Olomouc 2:4 (kon.) | Sparta – Salzburg 5:0 (kon.) | Slavia – Třinec 5:6 (po pr.)
Jihlava – Havířov 4:3 (2:1 po s.n.)
HC Energie Karlovy Vary
0:3 (0:1, 0:0, 0:2)
Bílí Tygři Liberec
Pátek 28.01.2022, 17:30 • KV Arena, Karlovy Vary • DHL Extraliga juniorů • 35. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Domácí Energii čeká po týdnu další domácí utkání, ve kterém přivítá v KV Aréně hostující Liberec. Přesně tři body, o které se bude v sobotu hrát, dělí tyto dva soupeře v tabulce. Bílí Tygři se po třiatřiceti odehraných zápasech nachází na třetí pozici a karlovarští jsou po stejném počtu duelů o dvě místa níže.

Z prvního vzájemného střetu této sezóny vyšla lépe Energie, když na ledě Tygrů zvítězila 6:3.

HC Energie Karlovy Vary: Bočan (Ebenstreit) – Benda (A), Anton, Kočí, Vogel, Pohanka, Krajčík, Bulka, Zolnaj – Seidler, Kusak, Csabi, L. Adámek (C), Šmajda, Šlechta, Botoš, Handl, Pavelec
    Trenér: Václav Eismann

Bílí Tygři Liberec: Král (Hambálek) – Kollert, Dvořák (A), Starý, Meisel, Patzelt, Hladík – Měchura (A), Nezbeda (C), Zajíček, Jenčovský, Jansa, Leden, Gajda, Pavlík, Cikhart
    Trenér: Richard Lobo

Rozhodčí: Petružálek, Hlinka – Gerát, Belko.

Hráči už nastupují na ledovou plochu a zápas za malý okamžik začne.

00:01

00:16
    Úvodní vhazování vyhráli domácí, kteří se hned snažili dostat do útočného pásma. To se jim nepodařilo a nyní se hraje v jejich obrané třetině.

01:14
    Jansa nabral rychlost ve středním pásmu a dojel kotouč, který se pomalu klouzal za modrou čáru a dostal kotouč až za branku Bočana.

02:06
    Kočí těsně minul hůl Vogela a puk proletěl přes všechny čáry, vhazovat se bude po pravici Bočana.

02:40
    Zajíček projel s pukem z vlastního pásma až do pásma soupeře, Liberec ale v pásmu dlouho nepobyl.

03:37
    Od domácí branky startoval na druhou stranu kluziště Seidler, přihrávka na spoluhráče mu nesedla a tak domácí o kotouč přichází.

04:26
    Hostující Cikhart (LIB) se provinil hákováním v útočném pásmu a svůj tým nyní oslabí na dvě minuty. Dále si vysloužil i dvě minuty za nesportovní chování.

05:16
    Zpoza branky domácích startuje útok Bedna, puk ale po krátkém pobytu v pásmu Liberce míří opět za svatyni Bočana.

06:18
    Energie opět zavezla puk do pásma, jenže má problém se v něm udržet a opět musí spěchat na druhou stranu.

06:50
    Vogel si snažil vylepšit si pozici a od modré si popojel až mezi kruhy, odkud branku soupeře netrefil.

07:46
    Jansa poslal tvrdou střelu na Bočana, ten ji ale odrazil betony a puk má u sebe opět domácí celek.

07:51
    Kollert se s pukem dostal dokonce až ke střele na Bočana, neměl ale moc prostoru na nápřah a jeho trefu tak jednoduše kryje domácí gólman.

09:47
    Liberec právě vstřelil branku!

První gól zápasu si připisuje Liberec. Po nahrávce Adama Starého se trefuje PETR GAJDA. Asistence: Adam Starý.

09:58
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Kollert – 2 min., nedovolené bránění).

11:09
    Domácí mají opět problém se udržet v útočné třetině.

11:39
    Vogel se snažil ze středu kruhu skórovat, ale Král si s jeho střelou poradil.

11:58

12:22
    U kotouče opět Liberec, Zajíček dostal přihrávku z vlastní třetiny a zavezl puk až do útočného pásma Liberce.

13:08
    Adámek zachytil přihrávku soupeře a pokoušel se dostat přes modrou, kde o puk přišel. Dále ale pokračuje s pukem na holích Energie.

13:50
    Hosté dostanou šanci navýšit si vedení. Na trestnou lavici usedá domácí útočník Csabi.

14:22
    Liberec se zatím drží v útočné třetině, ale ke střele se nedostává. Nakonec se domácí osvobozují.

15:01
    V úniku se nyní ocitl domácí kapitán Adámek, který společně se Šmajdou vybojoval alespoň vhazování před Králem.

15:30
    Liberečtí opět v pásmu.

15:50
    Adámek osvobozuje domácí.

15:50

16:21
    Adámek se pokoušel o střelu od modré, střela ale po několika odrazech od bruslí končí v rohu kluziště.

16:56
    Csabi po přechodu do útočného pásma nahrál přesně na soupeřovu hůl a dopředu může Liberec.

17:40
    Hosté se po bojích ve středním pásmu dostává do útočného pásma, jejich střelu ale Bočan viděl a s přehledem chytil.

18:26
    Před domácí bránou se snažil tečvoat Jansa a puk se odrazil až do ochranné sítě.

18:58
    Brankář Tygrů nyní zariskoval za brankou, kotouč ale k jeho štěstí doputoval až k jeho spoluhráči.

19:38
    Hosté teď mohli do útoku, jejich nahození ale kryje Bočan.

19:49
    Střela od Handla trefila sice Královy betony, odrazila se ale jen před něj. Bohužel pro domácí nikdo na dorážku nedosáhl.

20:00

V první polovině úvodní dvacetiminutovky měla tlak domácí Energie. Bohužel pro ně se jim nepodařilo využít ani jednu ze dvou přesilových her, kterou jim Tygři nabídli. V desáté minutě nakonec střelili úvodní branku. K dispozici měli ještě šanci na navýšení náskoku, tu se jim ale také nepodařilo využít. Z první třetiny tak odchází vítězně hosté z Liberce.

Další část začne přibližně v 18:14.

20:01

20:23
    Po vyhraném úvodním vhazování se vrhají dopředu hosté.

20:35
    Dvořák zkoušel střelu od modré, kterou poslal moc vysoko a puk tak byl v moci Energie v rohu kluziště.

21:11
    Jansa byl sám před brankou, jenže prudká přihrávka mu přeskočila hůl, tudíž se nedostal ani ke střele.

21:55
    Handl vyslal dopředu Šlechtu, jenže na modré čáře se puk ještě odrazil od bránícího hráče, takže puk měl opět Handl. Energie teď drží útočné pásmo.

23:00
    Skvělý zákrok Bočana! Cikhart ujel obráncům a hrnul se sám na karlovarskou branku, jenže gólman domácích kličku zastavil a skóre je tak beze změn.

23:50
    Pavelec nyní mohl spěchat sám na branku, ale rychlost mu nestačila a puku se ujímají Tygři.

24:23
    Zpoza vlastní branky startuje Benda.

25:00
    Nepřesné přihrávky Energie se jim vymstily a zůstávají kvůli nim ve svém pásmu. Nakonec střelu hostů chytý Bočan.

25:17
    Liberec opět u puku, jenže tentokrát střela trefila pouze nohy jednoho z obránců.

26:02
    V útočném pásmu byl Adámek, jenže za brankou byl odzbrojen.

26:33
    Domácí kapitán nyní oslabí svůj tým, protože hákoval soupeře v rohu kluziště.

27:05
    Liberečtí se sice dostali do pásma, jenže jim kotouč ujel a domácí se můžou osvobodit.

27:43
    Bočan chytá střelu od modré, na kterou skoro neviděl a Liberci zbývá posledních padesát vteřin přesilové hry.

28:17
    Tygři moc kombinují a nedostávají se moc ke střele. Jejich poslední střela letěla mimo branku domácích.

28:33

29:14
    I po přesilové hře se dostali hosté do pásma, jenže se nemohli dostat ke střele.

29:48
    Domácí mají signalizovanou výhodu a v šesti se dostávají do pásma.

30:03
    Domácí mají šanci vyrovnat, za zbytečné podražení v útočném pásmu pyká Tomáš Kollert (LIB).

30:49
    Adámek krouží v rohu kluziště a čeká, až mu spoluhráči přejedou modrou čáru.

31:18
    Kočí pálil od modré, chvíli poté pálil i Benda. Oba pokusy se podařilo Královi královsky zlikvidovat.

32:03

32:22
    Pavecel zachytil přihrávku soupeře a spěchá přes modrou čáru.

33:09
    Napadání Energetiků v útočném pásmu zastavuje ofsajd.

33:40
    Intenzivní souboj v rohu kluziště, odkud nakonec mají puk liberečtí.

34:27
    Šmajda poslal zadovku před branku, u puku byl ale dřív bránící hráč. Tlak Energie přesto pokračuje.

35:34
    Šlachta zrovna vyjížděl zpoza branky a tak nestihl nahrávku od Pochanky.

36:19
    Energie je stále v útočném pásmu, jenže žádnou větší šanci nepředvedla.

36:47
    Tečovanou přihrávku Bulky dojeli za svou brankou hosté. Ti nyní zakládají útok.

37:34
    Střelu Hladíka si opět pokryl domácí gólman.

37:58
    Pecku od modré, kterou vyslal Pochanka, nikdo z jeho spoluhráčů netečoval, tudíž s ní Král neměl problém.

38:34
    Nyní jeli hosté tři na jednoho! Puk se dostal až ke kapitánu Nezbedovy, který neprostřelil Bočana. Domácí brankář nechtěl riskovat a radši puk pokryl.

39:20
    Šlechta vyjel s pukem z obranného pásma až do útočného, tam se mu ale nepodařilo nahodit a odrazem se puk dostal až do ochranné sítě.

39:41
    Ke střele bekendem se dostal Adámek i přes obránce, ale trefil se přímo do Královy lapačky.

40:00

Ve druhé třetině byli jasně aktivnější domácí. To ale nijak nezužitkovali a prostřední třetina tak zůstala bezbranková. Oba týmy měli k dispozici přesilovou hru, ale ani jednomu z nich se nepodařila využít.

Závěrečná třetina začně přibližně v 18:45.

40:01

40:31
    Liberec rozehrává zpoza své branky.

41:11
    Domácí se vlastní chybou dostali z útočného pásma a po nepřesné přihrávce puk doletěl až na zakázané uvolnění.

41:47
    Šlechta si nahodil puk a sám ho i dojel. Jenže po boji za brankou spěchá do útoku Liberec.

42:41
    Adámek se snažil dojet si puk, jenže dvojice obránců ho nepustila dál.

42:55
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Vogel – 2 min., faul kolenem).

43:09
    Bočan nyní neuvěřitelně drží svůj tým! Po první střele se nešťastně dostal do na záda, ale vytáhl lapačku a s tou vytasil druhý zákrok!

44:00
    Liberec vyhrál vhazování v útočném pásmu a snaží se držet zámek.

44:32
    Energie podruhé v řadě vypíchla kotouč a dostává ho tak z pásma.

44:55

45:17
    Hosté zaváhali s rozehrávkou ve svém útočném pásmu a k puku se za jejich brankou dostali karlovarští.

45:58
    Zajíček byl před brankou Bočana, když se k němu dostal puk. Jenže místo šibenice branku netrefil vůbec.

46:41
    Krajčík nahrává puk do jízdy spoluhráči na modrou, jenže dál se domácí nedostali.

48:08
    Z obranného pásma, kde zachytili hosté přihrávku, spěchají do útoku.

48:36
    Z první zkoušel střelu Benda, ale na tu Král viděl a chytil ji.

49:13
    Adámek nyní dostal přihrávku na modrou čáru, objel si obránce. K neštěstí Energie se ale puk odrazil od břevna svatyně hostů.

49:30
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Krajčík – 2 min., držení).

50:02
    Hosté mají k dispozici přesilovou hru pět na tři! Za kotoučem, který putoval do rohu u Královy brány, jel Adámek. Ten se před dojetím puku provinil podražením.

50:22

Liberečtí nakonec využívají dvojitou přesilovou hru a jdou nyní do vedení o dva góly! O trefu se postaral PETR GAJDA. Asistence: Lukáš Nezbeda, Adam Měchura.

51:16

A i normální přesilovou hru hráči Liberce využívají! Po nahrávce Adama Starého se o navýšení vedení postaral FILIP JANSA. Asistence: Adam Starý, Šimon Pavlík.

52:04
    Energie se snaží dostat do pásma, jenže nahrávku od spoluhráče se podařilo Csabimu jen tečovat.

52:57
    Jansa zkoušel dělovkou pozornost Bočana, ten vyráží.

53:46
    Krajčík teď zavezl puk do středního pásma a nahodil za Krále.

54:28
    Liberec se po své chybě dostává z útočného pásma.

55:19
    Nyní se dlouho bojuje u mantinelu a nakonec se puk dostává ven ze třetiny domácích.

55:59
    Domácí mají nyní šanci na snížení. Dvořák (LIB) totiž vyhodil puk až na tribuny, za což si odpyká dvě minuty.

56:45
    Domácí se usazují v pásmu a hledají recept na Krále.

57:01
    Od modré poslal dělovku Vogel, branku minul.

57:59

58:00
    Oznámeny poslední dvě minuty poslední třetiny.

58:12
    Zlonaj v útočném pásmu zachytil liberecké vyhozené. Po střele se bude vhazovat po levici Krále.

58:58
    Rozehrávka se nyní domácím nepovedla, tudíž mohli dopředu hráči Liberce. Jejich šanci ale ukončil Bočan.

59:40
    Odpískána přihrávka rukou. Vhazovat se bude na modré čáře blíže k Bočanovi.

60:00
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Nezbeda – 2 min., nedovolené bránění).

Ve třetí třetině se hostům podařilo navýšit jejich náskok, čímž si zajistili tři body. O druhý gól Tygrů se postaral Petr Gajda ve dvojité přesilovce a v čase 50:22. O necelou minutu později se trefil ještě Filip Jansa a využil i tu normální početní výhodu.

Ode mne je to pro dnešní den vše. Přeji pěkný zbytek pátečního večera a pohodlný víkend. (19:32:30)

Robert Vosika

Branky a nahrávky: 10. Gajda (Starý), 51. Gajda (Nezbeda, Měchura), 52. Jansa (Starý, Pavlík)

Rozhodčí: Petružálek, Hlinka – Gerát, Belko