Columbus – Florida 4:8 (kon.) | Detroit – Anaheim 2:1 (po pr.) | Chicago – Vancouver 1:3 (kon.)
Ottawa – Edmonton 3:2 (po pr.) | Toronto – New Jersey 6:4 (kon.)

Přesilové hry: 0/3 – 1/2 (04:21:15)

Je konec! Ottawa vítězí po prodloužení. Vítěznou trefu si připsal Tim Stützle. Ani skvělé zákroky Koskinena nepomohly Oilers k vítězství. Pro oba celky to byl zajisté velmi těžký zápas. Oba týmy si vytvořily hodně šancí, ale gólmani je nechtěli pustit za svá záda.

64:28 Tim STÜTZLE - 3:2

64:28
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Kotouč pronikl esne mezi tělem Koskinena a boční tyčkou. TIM STÜTZLE střílí vítěznou branku Ottawy.

63:40
    Murray nahrál kotouč svému spoluhráči. Toho ale nechali domácí hráči jet samotného a ten tak neměl šanci probojovat se sám mezi hráči Edmontonu.

62:40
    Oilers si drží útočné pásmo. Střílí, ale na Murrayho zatím nevyzráli.

61:40
    Ani McDavid netrefuue branku.

61:10
    Bishop měl šanci, ačkoliv byl sám na 2 bránící hráče. Jeho pokus ale konci mimo branku. Následně ake musel hru Koskinen přerušit po dorazce Stützlea.

60:01

Základní hrací doba nestačila, aby se rozhodlo. Edmonton dokázal ve 48. minutě srovnat a od té doby už žádný gól k vidění nebyl. Zápas jde proto do prodloužení.

60:00

57:20
    Tvrdá střela Keith a od modré letěla přímo do lapačky domácího brankáře.

57:02
    Ani další přechod od útočného pásma Edmontonu nevyšel. Hru přerušuje další ofsajd.

56:50
    Ofsajd Kana přerušuje hru.

56:20
    Týmy si pouze přehazují kotouč že strany na stranu a ani jeden se nemůže dostat do šance.

55:24
    Koskinen raději přikrývá pomalu se blížící kotouč.

54:28
    Následovala příležitost Oilers. Puljujärvi vystřelil a po chvilkovém zmatku ho Murray ukryl pod svou lapačku.

Natálie Poláčková

Branky a nahrávky: 12. Chabot (B. Tkachuk, Sanford), 38. N. Paul (Brännström, Tierney), 65. Stützle (B. Tkachuk, Chabot) – 13. McDavid (Bouchard, Yamamoto), 48. Nurse (D. Ryan, Hyman)

Ottawa Senators: M. Murray (A. Forsberg) – L. Thomson, Chabot (A), Zub, Holden, J. Brown, Brännström – Ennis, Stützle, B. Tkachuk (C) – Gaudette, Tierney, Formenton – Watson, N. Paul (A), J. Sokolov – Kastelic, C. Bishop, Sanford.
    Trenér: D. J. Smith

Edmonton Oilers: Koskinen (S. Skinner) – Bouchard, Nurse (A), Ceci, Keith, K. Russell, Lagesson – Yamamoto, McDavid (C), E. Kane – Puljujärvi, Draisaitl, Foegele – Kassian, Nugent-Hopkins (A), Hyman – D. Ryan, R. McLeod, Devin Shore.
    Trenér: Dave Tippett

Rozhodčí: St. Pierre, MacDougall – Daisy, Barton