Olympijští sportovci z Ruska – Kanada 1:6 (kon.) | Dánsko – Česko cz 3:2 (kon.) | Švýcarsko – Finsko 3:2 (kon.)
Čína – Švédsko 1:2 (kon.)
Švýcarsko
3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Finsko
Pondělí 07.02.2022, 14:10 • National Indoor Stadium, Peking • Olympijské hry - ženy • Skupina A
Sledujte:

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (16:21:48)

Je konec. Švýcarsko dnes překvapuje stejně jako Dánsko a vítězí nad Finskem 3:2!
    Ve 12. minutě se trefila Lara Christenová a poslala Švýcarsko do vedení. Ve 28. minutě se Finkám podařilo srovnat stav zápasu po brance Laitinenové. Ovšem dlouho to netrvalo, neboť ve 30. minutě poslala Švýcarky zpět do vedení Rüeggová. Do třetí periody vstoupili domácí velmi dobře a po minutě a půl zvýšila náskok Stalderová. V 51. minutě sice Finsko snížilo po brance Holopainenové, ale následně už branka nepadla.

59:58
    Ovšem buly vyhrálo domácí mužstvo a je hotovo.

59:53
    Oddechový čas pro hosty.

59:53
    Necelých sedm vteřin před koncem rozhodčí foukli do píšťalky, protože se puk dostal do nehybné pozice.

59:50
    Bojuje se o puk u mantinelu ve třetině Švýcarek.

59:35
    Finsko teprve teď vyráží ze své třetiny a hraje bez brankářky v šesti.

59:21

59:20
    Švýcarky drží puk na svých holích.

58:58
    Nyní ovšem rozhodčí přerušili hru, když měly Finky puk v držení a nikdo moc netuší proč.

58:48
    Finsko hraje bez brankářky!

58:36
    Elisa Holopainenová nabrala rychlost na levé straně, ale nakonec z toho nebylo nic vážnějšího.

57:59
    Finky si komplikují konec zápasu, neboť nyní hrají v oslabení a čas jim rychle běží.

57:21
    Vyloučení v týmu Finsko (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů na ledě). Trest odpyká Sofianna Sundelinová.

57:11
    Opět Švýcarsko vyhodilo puk do bezpečí a nyní se už spíše jenom brání.

56:32
    Jenni Hiirikoskiová pálila z úhlu na levé straně, ale Andrea Brändliová si poradila a vyrazila tento pokus.

55:56
    Michelle Karvinenová se snažila obhodit soupeřku, ale to se ji nepovedlo, ovšem tlak Finska trvá nadále.

55:19
    Posléze Švýcarsko znovu dostalo kotouč do bezpečí a Finky musí zpět ke své bráně.

Michal Raška

Branky a nahrávky: 12. Christenová (Müllerová, Stalderová), 30. Rüeggová (Müllerová, Leemannová), 42. Stalderová (Müllerová, Sigristová) – 28. Laitinenová (Savolainenová, Tuominenová), 51. Holopainenová (Vainikkaová)

Švýcarsko: Brändliová (Maurerová) – Christenová, Leemannová, Vallarioová, Bullová, Sigristová, Wetliová, Forsterová, Martiová – Stalderová (C), Müllerová (A), Staenzová – Raselliová (A), Ryhnerová, Moyová – Rüediová, Enzlerová, Rüeggová – Quennecová, Zimmermannová, Lutzová.
    Trenér: Colin Muller

Finsko: Keisalaová (Räisänenová) – Hiirikoskiová (C), Savolainenová, Viitasuová, Tuominenová, Rantalaová, Laitinenová, Karjalainenová – Nieminenová (A), Karvinenová (A), Tapaniová – Holopainenová, Vainikkaová, Tulusová – Hakalaová, Sundelinová, Niskanenová – Vanhanenová, Liikalaová, Nylundová – Vesaová.
    Trenér: Juuso Toivola

Rozhodčí: Lieffersová, Manthová – Hanleyová, Mochová