Philadelphia – Detroit 3:6 (kon.) | Edmonton – Chicago 1:4 (kon.) | Dallas – Nashville 4:3 (kon.)
Calgary – Vegas 6:0 (kon.) | Seattle – Arizona 2:5 (kon.) | Vancouver – NY Islanders 3:6 (kon.)
Edmonton Oilers
1:4 (0:2, 1:0, 0:2)
Chicago Blackhawks
Čtvrtek 10.02.2022, 02:10 • Rogers Place, Edmonton • NHL

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (04:51:32)

Utkání sledovalo 9 150 diváků.

Česká a slovenská stopa

Jakub Galvas (CHI) – 0+0, 0 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 15:28
    Dominik Kubalík (CHI) – 0+0, 0 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 14:22

Trestné minuty: 8:8

Je dobojováno a Chicago si odváží oba body. Velkou měrou se o to zasloužil gólman Fleury a také vyvedená třetí třetina jeho spoluhráčů. Ti v závěrečné části dvakrát udeřili, když se nejprve ve 42. minutě prosadil v přesilovce Dylan Strome a jistotu pak hostům dal v 50. minutě zakončením zblízka Kirby Dach. Edmonton se s nepříznivým výsledkem snažil něco udělat, jenže proti zdi v hostující brance to dnes prostě nešlo. Zápas skončil výsledkem 1:4, Edmonton je po této porážce na pátém místě Pacifické divize se 49 body, Chicago má 41 bodů a v Centrální divizi mu patří sedmá příčka.

59:42
    Před Fleurym se strhla krátká strkanice, do které se zapojil i gólman Chicaga, vylučovalo se však pouze na straně Edmontonu. Dvě minuty za sekání dostal Evander Kane.

59:30
    Ještě jeden Fleuryho zákrok, nyní proti střele Danrella Nurseho.

58:30
    Galvasovi nevyšla rozehrávka na pravé křídlo, mířil totiž na spoluhráče, který už šel střídat.

57:37
    Zákrok předvedl i na druhé straně Marc-Andre Fleury, a to proti teči na brankovišti.

56:57
    Tvrdý golfák kousek za kruhy vyslal hostující de Haan, trefil ale pouze Smithův postoj.

56:07
    Šikovně vyhozený puk hostů, tohle zakázané uvolnění nebude a Chicago může vystřídat.

55:23
    Přesto tu byla Murphyho střela z pravé strany, nic ale, co by mělo Smithe překvapit.

55:05
    Hostům nyní stačí držet hru mimo své pásmo, pospíchat nikam nemusí.

54:24
    Hra se teď bleskově dostala na opačnou stranu, nicméně přečíslení skončilo trochu nepovedenou střelou a s pokusy o dorážku si na svém brankovišti Smith snadno poradil.

53:25
    Další střela domácích, tu ale zablokoval jeden z obránců. Chicago poté dostalo hru do středního pásma.

52:42
    Draisaitl využil volného prostoru na pravé straně, protlačil se až před brankoviště, pokus o bekhendový blafák mu ale Fleury vytlačil do rohu.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 27. Draisaitl (E. Kane, McDavid) – 2. DeBrincat (P. Kane, D. Strome), 3. Hagel (DeBrincat, Dach), 42. D. Strome (DeBrincat, S. Jones), 50. Dach (Hagel, McCabe)

Edmonton Oilers: M. Smith (S. Skinner) – Barrie, Nurse (A), Ceci, Keith, Bouchard, Lagesson – Hyman, McDavid (C), E. Kane – Yamamoto, Draisaitl, Nugent-Hopkins (A) – Puljujärvi, R. McLeod, Foegele – Kassian, D. Ryan, Devin Shore.
    Trenér: Dave Tippett

Chicago Blackhawks: M.-A. Fleury (Söderblom) – S. Jones, de Haan, C. Murphy (A), C. Jones, J. Galvas, McCabe – Hagel, Dach, DeBrincat (A) – P. Kane (A), D. Strome, D. Kubalík – Lafferty, Jo. Slavin, Kurashev – Entwistle, R. Carpenter, Borgström.
    Trenér: Derek King

Rozhodčí: Hebert, StPierre – Knorr, Flemington

Diváci: 9 150