Vancouver – Toronto 3:2 (kon.) | Nashville – Winnipeg 2:5 (kon.) | St. Louis – Chicago 5:1 (kon.)
Minnesota – Carolina 3:2 (kon.) | Calgary – NY Islanders 5:2 (kon.) | Washington – Ottawa 1:4 (kon.)
Montreal – Buffalo 3:5 (kon.) | New Jersey – Pittsburgh 2:4 (kon.) | Dallas – Colorado 0:4 (kon.)
Vancouver Canucks
3:2 (2:0, 1:2, 0:0)
Toronto Maple Leafs
Neděle 13.02.2022, 01:00 • Rogers Arena, Vancouver • NHL
    Brankář Demko dovedl Canucks k výhře 51 zákroky a zaslouženě byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 24:53 (11:12, 7:24, 6:17)
    Zblokované střely – 18:4
    Vyhraná vhazování – 25:30
    Trestné minuty – 6:10
    Hity – 38:20

Skončilo nesmírně dramatické utkání mezi Vancouverem a Torontem. Hostům na bodový zisk nestačila ani velká střelecká převaha. Na branku soupeře vypálili hned 53 ran, ovšem vynikající brankář Thatcher Demko pustil jen dvě. S 51 úspěšnými zákroky si vytvořil kariérní maximum.

Domácí měli vynikající vstup do utkání a po šesti minutách hry vedli po trefách J. T. Millera a Brocka Boesera už 2:0. Od druhé třetiny převzali Maple Leafs iniciativu a sypali na Demka jednu ránu za druhou. Gólman Kosatek odolával do 32. minuty, kdy ho překonal Auston Matthews. Poté se hostům podařilo i srovnat stav, když v přesilovce tečoval Spezzovu střelu Ondřej Kaše. Ještě před druhou přestávkou však vrátil domácím vedení z dorážky Juho Lammikko. A jeho trefa byla nakonec i vítězná, jelikož hosté už žádnou z dalších příležitostí proměnit nedokázali. K vyrovnání nevedl ani závěrečný závar, po němž Demko dokázal udržet puk před brankovou čarou.

60:00 Závěrečný tlak Toronta vyrovnání nepřinesl.

60:00
    Po naskočení Tavarese na led hosté ještě stačili opět odvolat brankáře a rozpoutat před brankou soupeře pořádný závar! V posledních sekundách pálil z pravé strany Auston Matthews a u brankoviště se pak marně snažili dostat puk za Demkova záda Michael Bunting s Johnem Tavaresem. Gólman Kosatek udržel kotouč před brankovou čarou a doslova vychytal Vancouveru vítězství!

59:34
    Rozhodnout mohl Bo Horvat! Ten se objevil sám před Petrem Mrázkem, jenž vytěsnil jeho zakončení do ochranné sítě!
    59:17 Nakonec neuznaný gól domácího Millera. Předcházelo mu postavení mimo hru.

59:17
    Gól neplatí! Boeser posílal puk na J. T. Millera, který ale neudržel brusli na modré čáře a vystavil se tak do ofsajdu. To po jeho střele do prázdné klece reklamoval i Marner a posléze také trenéři Toronta. Jejich výzva byla úspěšná.

59:17
    Domácí vstřelili gól do prázdné branky, ale rozhodčí si ještě situaci prohlédnou na videu! Situaci totiž možná předcházel ofsajd, na který si vzala střídačka Toronta challenge. No, vypadalo to hodně na hraně...

59:01
    Poslední minuta třetí třetiny...

58:42
    Další vyhození, kterému už mnoho nescházelo! Opět je to ale icing.

58:33
    Vyhození Brada Hunta minulo prázdnou branku soupeře. Pískáno zakázané uvolnění.

58:17
    Hosté odvolali brankáře a srovnali tak počet hráčů v poli!

57:50
    Ondřej Kaše vyrazil v oslabení dopředu. Podpořil ho Muzzin, Kašeho přihrávka však až na něj neprošla.

57:38
    John Tavares zasáhl hokejkou do tváře Tylera Motteho a dvouminutovým trestem hostům výrazně komplikuje závěrečný nápor!

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 2. J. T. Miller (Horvat, Boeser), 6. Boeser (Ekman-Larsson, J. T. Miller), 39. Lammikko (Chiasson, Motte) – 33. Matthews (Tavares, W. Nylander), 36. O. Kaše (Spezza, R. Sandin)

Vancouver Canucks: Demko (Halák) – T. Myers, Ekman-Larsson (A), L. Schenn, Burroughs, Hamonic, B. Hunt – Boeser, Horvat (C), J. T. Miller (A) – Höglander, Elias Pettersson, Podkolzin – Garland, Dickinson, Pearson – Chiasson, Lammikko, Motte.
    Toronto Maple Leafs: P. Mrázek (J. Campbell) – Brodie, Rielly (A), Holl, Muzzin, Liljegren, R. Sandin – Marner (A), Matthews, Bunting – W. Nylander, Tavares (C), Kerfoot – O. Kaše, Kämpf, I. Michejev – Simmonds, Spezza, Engvall.

Rozhodčí: Hebert, L’Ecuyer – Nagy, Cormier