Detroit – Colorado 2:5 (kon.) | Montreal – Buffalo 4:0 (kon.) | Tampa – Edmonton 5:3 (kon.)
Dallas – Winnipeg 3:2 (po pr.) | Arizona – Los Angeles 2:3 (kon.)
Detroit Red Wings
2:5 (0:2, 1:1, 1:2)
Colorado Avalanche
Čtvrtek 24.02.2022, 01:30 • Little Caesars Arena, Detroit • NHL

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost a přeji mír a lásku. (04:22:33)

3. Moritz Seider (DET) 0+2

Je konec. Colorado Avalanche zvítězilo nad Detroitem Red Wings poměrem 5:2. Už ve 2. minutě poslal hosty do vedení Landeskog a ve 12. minutě zvýšil vedení Jost. Ve 32. minutě snížil Zadina, ale ve 39. minutě vrátil dvoubrankové vedení na stranu hostů Kadri. Ve 43. minutě to bylo už 4:1 po brance Ničuškina. V 50. minutě sice dal naději domácí Fabbri, ale v poslední minutě ukončil gólový účet Landeskog.
    Colorado zvítězilo na ledě Detroitu 5:2.

59:58
    Detroit byl velmi blízko ke třetí brance v samém závěru, když puk poskakoval po ležícím Pavlu Francouzovi, ale nakonec zapadl do betonu!
    59:22 Gabriel LANDESKOG - 2:5

59:22
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Je definitivně rozhodnuto o výhře Avalanche! GABRIEL LANDESKOG získal puk po buly ve svém pásmu a následně velkou rychlostí přebruslil soupeře a zakončil do prázdné. Asistence: Mikko Rantanen a Devon Toews.

59:12
    Domácí se sice snaží vstřelit třetí branku, ale český brankář opět zasahuje.

59:02
    Lucas Raymond se dostal ke střele z první na levé straně, ale Pavel Francouz jeho pokus vyrazil.

58:42
    Detroitu se zatím nedaří dostat ke střele a Colorado už potřetí vyhodilo puk pryč.

58:23
    Znovu se Avalanche povedlo vyhodit puk ze své třetiny, ale píská se zakázané uvolnění.

57:50
    Hosté se snažili trefit prázdnou svatyni, ale kotouč Cale Makara letěl těsně vedle pravé tyče!

57:22
    Detroit Red Wings hraje bez brankáře!

57:01
    Nyní rozhodčí zastavili hru, jelikož se puk dostal do nehybné pozice.

56:12
    J. T. Compher zkoušel zakončit z pravé strany, ale jeho pokus byl odražen do ochranné sítě.

55:42
    Momentálně je stav střel srovnán na 30:30.

55:06
    Hostům se nepodařil dostat do zakončení a Detroit získal puk.

53:57
    Francouzi tentokrát vypadl kotouč po střele od modré, ale obrana Colorada nebezpečí zažehnala.

Michal Raška

Branky a nahrávky: 32. Zadina (Seider, Dylan Larkin), 50. Fabbri (Seider, Dylan Larkin) – 2. Landeskog (Makar, Helm), 12. Jost (L. O'Connor, Newhook), 39. Kadri (Rantanen, D. Toews), 43. Ničuškin (Burakovsky, Newhook), 60. Landeskog (Rantanen, D. Toews)

Detroit Red Wings: Greiss (Nedeljkovic) – Seider, DeKeyser (A), Hronek, M. Staal (A), G. Lindström, Leddy – Zadina, Dylan Larkin (C), L. Raymond – Fabbri, P. Suter, Bertuzzi – Erne, M. Rasmussen, Naměstnikov – Gagner, Rowney, Veleno.
    Trenér: Jeff Blashill

Colorado Avalanche: Francouz (Kuemper) – Makar, D. Toews, Girard, J. Johnson, E. Johnson, R. Murray, MacDermid – Rantanen (A), Burakovsky, Landeskog (C) – Compher, Kadri, Ničuškin – L. O'Connor, Newhook, Jost – Aube-Kubel, Helm.
    Trenér: Jared Bednar

Rozhodčí: MacDougall, Syvret – Toomey, Rody

Diváci: 18 562