Detroit – Colorado 2:5 (kon.) | Montreal – Buffalo 4:0 (kon.) | Tampa – Edmonton 5:3 (kon.)
Dallas – Winnipeg 3:2 (po pr.) | Arizona – Los Angeles 2:3 (kon.)
po s.n. (1:0)
HC Sparta Praha
7:6 (0:0, 2:4, 4:2 - 0:0)
HC Slavia Praha
Čtvrtek 24.02.2022, 18:00 • Sportovní hala v Holešovicích, Za Elektrárnou 419/1, 170 00 Praha 7-Bubeneč • Extraliga dorostu - o pořadí v play-off • Skupina A

Dnešní zápas opět potvrdil, že dorostenecká derby mezi Spartou a Slavií často zdobí velice divoké výsledky. Hosté se v průběhu třetí třetiny dostali dokonce do třígólového vedení, nakonec však byli za prodloužení rádi, když při hře bez brankáře vyrovnali. Po bezgólovém prodloužení díky jedinému úspěšnému exekutorovi v samostatných nájezdech Žmolovi nakonec Sparta přeci jen zaznamenala vítězství po samostatných nájezdech, a připisuje si tak dva body do tabulky. (20:35:29)

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Sparta Praha.
    Jediným úspěšným exekutorem se v nájezdech stal JAKUB ŽMOLA, který tak pro Spartu uzmul druhý bod za vítězství 7:6 po nájezdech!

5. série
    1:0
    Přikryl likviduje i poslední slávistický nájezd a Sparta tak vítězí!

1:0
    Přesná Žmolova klička znamená první gól zápasu!

3. série
    0:0
    Rychlá klička před Přikrylem Tomasovi nevyšla.

2. série
    0:0
    Už to vypadalo, že se kotouč dostal do branky, rozhodčí ale rozpažil a sparťanská radost se tak nekoná.

2. série
    0:0
    Ani ve druhém nájezdu zápasu se Curran neprosazuje.

1. série
    0:0
    Odehnal prostor branky vůbec netrefil.

1. série
    0:0
    Razantní řešení v tomto případě gólem nekončí, zvoní pouze tyč!

Samostatné nájezdy začínají.

V prodloužení si obě mužstva vytvořila velké šance, všechny ovšem bez gólové tečky, a tak o vítězi utkání rozhodnou až samostatné nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:15
    Spartě se teď naskytla situace hned 3 na 1, tu však naprosto trestuhodně promarnila!

63:52
    Curran teď při trestném střílení zkusil bekhendovou kličku, kterou mu Přikryl vystihl a drží tak Spartu ve hře!

63:52
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Adam Marton – trestné střílení, hákování).

63:17
    Zajímavé individuální akci Porta chyběla pouze lepší finální přihrávka.

Jakub Houžvička

Branky a nahrávky: 21. Vašíček (Fábry, Port), 39. Odehnal (Byakov), 47. Vašíček (Fábry, Port), 49. Odehnal (Stepanchuk, Žmola), 53. Odehnal (Křišťan), 54. Křišťan (Port), rozh. náj. Žmola – 25. Nemes (Tichý), 26. Curran (Švec, Málek), 29. Kříženecký (Švec, Curran), 38. Nemes (Málek, Ciolek), 46. Vosmík (Hlavička, Ciolek), 59. Vosmík (Curran, Tomas)