Pittsburgh – Vegas 5:2 (kon.) | Columbus – Minnesota 3:2 (1:0 po s.n.) | NY Islanders – Winnipeg 5:2 (kon.)
Vancouver – Washington 3:4 (po pr.) | Nashville – St. Louis 4:7 (kon.) | Carolina – Philadelphia 3:1 (kon.)
Vancouver Canucks
3:4 (0:2, 0:0, 3:1 - 0:1)
Washington Capitals
Sobota 12.03.2022, 04:07 • Rogers Arena, Vancouver • NHL

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji pěkné sobotní ráno. (06:59:18)

Tři hvězdy utkání

1. Jevgenij Kuzněcov (WSH) 3+0
    2. Bo Horvat (VAN) 2+0
    3. Quinn Hughes (VAN) 1+2

Česká a slovenská stopa

Vítek Vaněček (WSH) – 23 zákroků, 3 OG, úspěšnost 88,5%, odchytal 60:42
    Martin Fehérváry (WSH) – 0+1, -1 účast, 0 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 20:51

Hity: 26:23

Vancouver se sice vrátil do utkání, když prohrával 0:2, ale nakonec se musí spokojit jen s bodem z domácího utkání proti Washingtonu, když prohrál 3:4 v prodloužení. Hosté předvedli velmi dobrou první třetinu, Vancouver hned zasypali sprškou střel a v šesté minutě se dostali do vedení, když puk do branky dorazil po neočekávaném odrazu od zadního mantinelu Jevgenij Kuzněcov. Ruský hokejista si za necelou minutu poté připsal další gól, když z brankové čáry dorazil do sítě Ovečkinovu přesilovkovou střelu. Ve druhé části zápasu měly oba týmy několik šancí, ale vládli brankáři. Několik skvělých zákroků předvedl Demko a zahanbit se nenechal ani Vaněček. Ve třetí třetině padly hned čtyři branky. Nejprve hned po 47 sekundách snížil střelou od modré čáry Quinn Hughes a nedlouho poté vyrovnal z přesilovky na 2:2 Bo Horvat, který se po necelých dvou minutách prosadil znovu a dokonal otočku Vancouveru. Domácí však vedení neudrželi, hrdinou Washingtonu se stal Jevgenij Kuzněcov, který v přesilovce z dorážky dokonal svůj hattrick. V prodloužení pak po pouhých 42 sekundách rozhodl střelou mezi betony z přečíslení o výhře Capitals Lars Eller.

Střely na branku v prodloužení: 0:1.

60:42 Lars ELLER - 3:4

60:42
    Washington právě vstřelil branku!
    Hosté se v obranném pásmu zmocnili puku a šli do přečíslení dva na jednoho. Carlson zvolil přihrávku na LARSE ELLERA, a ten překonal Demka střelou mezi betony. Asistence: John Carlson, Tom Wilson.

60:30
    Vancouver drží puk v útočném pásmu a kombinuje.

60:01

Střely na branku ve 3. třetině: 9:10.

60 minut herního času o vítězi dnešního zápasu nerozhodlo. Vancouver hraje doma s Washingtonem 3:3 a dočkáme se prodloužení.

60:00

59:59
    Tyler Myers ještě v poslední sekundě střílel od modré, ale jeho rána byla sražena mimo.

59:21
    Zdálo se, že nahození Vancouveru bylo tečované, rozhodčí byli ale jiného názoru, a proto se píská icing.

59:11

58:14
    Hughes se rozhodoval, jestli vystřelit nebo přihrát a puk mu místo toho sjel z hokejky, takže domácí přišli o pásmo.

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 41. Q. Hughes (J. T. Miller, Elias Pettersson), 44. Horvat (J. T. Miller, Q. Hughes), 45. Horvat (Hamonic, Q. Hughes) – 6. Kuzněcov (Nick Jensen, Oshie), 7. Kuzněcov (Ovečkin, Carlson), 56. Kuzněcov (Oshie, Ovečkin), 61. Eller (Carlson, T. Wilson)

Vancouver Canucks: Demko (Halák) – T. Myers, Ekman-Larsson (A), L. Schenn, Q. Hughes, Hamonic, B. Hunt – Boeser, J. T. Miller (A), Pearson – Garland, Elias Pettersson, Höglander – Chiasson, Horvat (C), Podkolzin – Highmore, Lammikko, Motte.
    Washington Capitals: Vaněček (Samsonov) – Carlson (A), Fehérváry, Nick Jensen, D. Orlov, J. Schultz, T. van Riemsdyk – Sheary, Kuzněcov, Ovečkin (C) – Oshie, Bäckström (A), Mantha – T. Wilson, Eller, McMichael – Hathaway, N. Dowd, Jonsson Fjällby.