Pittsburgh – Vegas 5:2 (kon.) | Columbus – Minnesota 3:2 (1:0 po s.n.) | NY Islanders – Winnipeg 5:2 (kon.)
Vancouver – Washington 3:4 (po pr.) | Nashville – St. Louis 4:7 (kon.) | Carolina – Philadelphia 3:1 (kon.)
Nashville Predators
4:7 (1:3, 3:1, 0:3)
St. Louis Blues
Sobota 12.03.2022, 18:40 • Bridgestone Arena, Nashville • NHL

Díky za pozornost, hezký zbytek večera a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit opět na shledanou. (21:22:47)

Tři hvězdy utkání

1. Matt Duchene (NSH) 2+1
    2. Ryan Johansen (NSH) 1+2
    3. Robert Thomas (STL) 2+2

Česká a slovenská stopa

Do dnešního duelu nezasáhl ani jeden český nebo slovenský hokejista. V Nashvillu působí český brankář David Rittich, ten ale dnes jen kryl záda Sarosovi.

Kdo se postavil do brankoviště?

Juuse Saros (NSH) – 28 zákroků, 5 OG, úspěšnost 84,8%, odchytal 59:17
    Ville Husso (STL) – 31 zákroků, 4 OG, úspěšnost 88,6%, odchytal 60:00

Dnešní utkání sledovalo 17565 diváků.

Střely na branku: 35 – 35

Je dobojováno, už to vypadalo, že zápas půjde do prodloužení, ale to v osmapadesáté minutě hosté odmítli a strhli vedení na svou stranu. Následně pak ještě přidali další dva góly do prázdné klece a výhru jen pečetili. Domácí tak sahali minimálně po bodu, nakonec doma nezískali ani jeden.

59:48
    Ještě mají puk hosté, ale už se s ním nikam neženou a jen zápas dohrávají.

59:35
    Zápas se už jen dohrává, hosté už vědí, že o takový náskok nepřijdou, domácí zase naopak, že ho nedoženou.
    58:27 Justin FAULK - 4:7

58:27
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    A to už byla pro domácí poslední tečka. V obranném pásmu si našel puk JUSTIN FAULK, jenž přes celé kluziště nasměroval touš znovu do prázdné sítě – 4:7. Asistence: Robert Thomas.

58:24
    Domácí pokračují bez brankáře.
    58:03 David PERRON - 4:6

58:03
    A je asi hotovo. Domácí hned odvolali brankáře a v útočném pásmu od levého mantinelu skóruje do zcela prázdné klece Nashvillu DAVID PERRON – 4:6. Asistence: Brayden Schenn a Ryan O'Reilly.
    57:22 Robert THOMAS - 4:5

57:22
    Hosté v závěru třetí třetiny jdou opět do vedení a možná odmítli nastavenou hrací dobu. Kyrou se protáhl do útočného pásma a stahovačkou pak poslal přihrávku na levou stranu, kde ROBERT THOMAS pohotově zakončil do odkryté klece – 4:5. Asistence: Jordan Kyrou a Vladimir Tarasenko.

56:11
    Torey Krug zahrozil před Sarosem, ten jeho pokus vyrazil a následně pak si poradil i s jeho dorážkou.

55:16
    Filip Forsberg si najížděl po pravé straně až před Hussa, jeho švih pak končí na jeho hrudi a následně pak i v lapačce hostujícího brankáře.

Vendula Zdražilová

Branky a nahrávky: 19. Duchene (F. Forsberg, Johansen), 24. Johansen (Duchene, Josi), 29. F. Forsberg (Ekholm, A. Carrier), 33. Duchene (Johansen) – 7. Perron (Krug, Tarasenko), 8. Saad (R. Thomas, Kyrou), 18. R. Thomas (Saad, Kyrou), 32. Krug (MacEachern, Bozak), 58. R. Thomas (Kyrou, Tarasenko), 59. Perron (B. Schenn, R. O'Reilly), 59. Faulk (R. Thomas)

Nashville Predators: Saros (Rittich) – Fabbro, Josi, A. Carrier, Ekholm, Benning, Harpur – Duchene, Johansen, F. Forsberg – Kunin, Mikael Granlund, Tolvanen – Jeannot, Sissons, Trenin – Tomasino, McCarron, Cousins.
    Trenér: John Hynes

St. Louis Blues: Husso (Binnington) – Parayko, M. Scandella, Faulk, Krug, Bortuzzo, Mikkola – Perron, R. O'Reilly, B. Schenn – Tarasenko, R. Thomas, Kyrou – I. Barbašev, L. Brown, Saad – Toropčenko, Bozak, MacEachern.
    Trenér: Craig Berube

Rozhodčí: Hebert, Chmielewski – Daisy, Fournier

Diváci: 17565