Pittsburgh – Vegas 5:2 (kon.) | Columbus – Minnesota 3:2 (1:0 po s.n.) | NY Islanders – Winnipeg 5:2 (kon.)
Vancouver – Washington 3:4 (po pr.) | Nashville – St. Louis 4:7 (kon.) | Carolina – Philadelphia 3:1 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
1:3 (1:2, 0:1, 0:0) Stav série: 1:1
HC Olomouc
Sobota 12.03.2022, 17:00 • Ostravar aréna • Generali play off Tipsport extraligy • Předkolo

Druhý zápas této série je tedy u konce. Olomouc dnes srovnala a zpátky domů si veze naději. Hosté teď mají před sebou dva domácí zápasy, ve kterých se budou snažit dostat do play-off.
    Z Ostravy je to už opravdu vše a já se budu těšit brzy zase na počtenou. (19:48:48)

Hosté otevřeli skóre už v páté minutě, kdy Dolejše překonal Bambula, ale vítkovičtí dokázali rychle odpovědět Bittenem. V patnácté minutě strhl vedení na stranu Hanáků Knotek a do kabin šli hosté v lepším rozpoložení. Do druhé části nastoupili domácí se snahou o vyrovnání, ale hosté dohrávali přesilovku z první části, kterou využil tečí znovu Knotek. Olomoučtí svého soupeře k brance nechtěli moc pouštět a když už se k brance dostali a udrželi se u ní, jim plány hatil pozorný Konrád. Kromě zvedajících se emocí ve druhé části žádný další gól nekonal. Třetí třetina nabídla vítkovickým dvě přesilovky, ale olomoučtí jim příliš prostoru pro kreativitu nenechávali. V závěru domácí ještě odvolali Dolejše z branky, ale ani to jim nepomohlo. Hanáci už nepustili zápas ze svých rukou.

60:00
    Se závěrečnou sirénou se v rohu u olomoucké branky strhla bitka, za kterou je potrestán hostující Švrček za hrubost a domácí Krenželok na dvě minuty za sekání a dvě minuty za hrubost.

59:56
    Ještě poslední zásah pro hostujícího gólmana.

59:45
    Kusko zachytil kotouč a posílá jej do pásma, Vítkovice se jej ujímají včas.

59:40
    Domácí trenéři si vybírají oddechový čas.

59:10
    Hosté se snažili protáhnout k brance, ale Guman u mantinelu dostal puk pod kontrolu.

58:59
    Olomoučtí v útočném pásmu, ale puk mají stále pod kontrolou domácí.

58:08
    Dolejš je na střídačce.

57:55
    Vítkovičtí mají puk pod kontrolou.

57:20
    Solovjov tvrdě nastřelil Navrátila před sebou.

57:06
    Kolouch v pásmu nabíral rychlost, ale přišel o puk.

56:20
    Tři z olomouckých hráčů střeží střední pásmo, nemají kam spěchat.

55:42

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 9. Bitten (Illéš, P. Koch) – 5. Bambula (Kusko, J. Knotek), 15. J. Knotek (Dujsík, Bambula), 21. J. Knotek (Ondrušek, Navrátil)

HC Vítkovice Ridera: Dolejš (D. Bartošák) – R. Pedan, A. Solovjov, Plášil, Jakub Stehlík, P. Koch, L. Kovář – L. Krenželok (C), J. Hruška (A), Lakatoš – R. Bondra, Lindberg, M. Kalus – Dej, Bitten, Illéš – Guman, Chlán, Fridrich – Flick.
    Trenér: Miloš Holaň

HC Olomouc: Konrád (Lukáš) – Ondrušek (C), T. Černý, Švrček, Dujsík, Řezníček, Škůrek, Rašner – J. Káňa, David Krejčí (A), Nahodil – Kusko, J. Knotek (A), Bambula – Navrátil, P. Kolouch, V. Tomeček – Lichanec, Burian, Michal Kunc.
    Trenér: Zdeněk Moták

Rozhodčí: P. Úlehla, T. Veselý – M. Kis, J. Gebauer

Diváci: 7 425