New Jersey – NY Islanders 3:4 (kon.) | Vancouver – Vegas 2:3 (po pr.) | Chicago – Arizona 2:3 (po pr.)
NY Rangers – Philadelphia 3:4 (0:1 po s.n.) | Washington – Minnesota 1:5 (kon.) | Anaheim – Edmonton 1:6 (kon.)
Seattle – Dallas 4:1 (kon.)
Washington Capitals
1:5 (0:2, 0:1, 1:2)
Minnesota Wild
Pondělí 04.04.2022, 01:00 • Capital One Arena, Washington • NHL

Minnesota Wild poráží Washington Capitals poměrem 1:5!

Už od samého začátku diktovala Minnesota tempo hry, když skórovala dvakrát v prvních dvou minutách hry. Svůj náskok dokázala navýšit zásluhou Erikssona ve druhé části. Ve třetí třetině, podobně jako v té první hosté opět rychle udeřili a Washingtonu už nezbývalo mnoho možností. Po brance Hathawaye zkusili Caps hru bez brankáře, ale tu využil akorát hostující kapitán Deslauriers.

Hvězdy utkání
    1. Joel Eriksson Ek (MIN); (2+1), 3 střely, 17:25
    2. Cam Talbot (MIN); 96.15% (25/26), 60:00
    3. Jordan Greenway (MIN); (0+3), 1 střela, 15:14 (03:41:24)

59:22

59:00
    Běží poslední minuta třetí třetiny.

57:22
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Ryan Hartman – 2 min., sekání).
    57:15 Nicolas DESLAURIERS - 1:5

57:15
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Z rohu kluziště Spurgeon vyslal vysoký oblouček, který si ve střední třetině zvládl zpracovat NICOLAS DESLAURIERS, jenž puk dopravil do prázdné branky. Asistence: Jared Spurgeon a Nick Bjugstad.

56:59
    Domácí to zkoušejí se šesti hráči v poli. Icing hostí ve snaze trefit prázdnou klec.

55:40
    Orlov stáhl hru na sebe a uvolnil na pravé křídle Bërgströma. Ten se neunáhlil a ještě zkusil adresovat přihrávku k modré čáře, kam si z druhé vlny sjížděl Ovečkin. Ten už se ke střele díky pozornosti hostí nedostal.

53:21
    Vyloučení v týmu Washington Capitals (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů na ledě). Trest odpyká Alexandr Ovečkin.

53:09
    Pětka Minnesoty drží hru co nejdál od branky a šetří čas. Z pravého křídla zkusil překvapit Vaněčka pohotovou ranou Spurgeon.
    50:29 Garnet HATHAWAY - 1:4

50:29
    Washington právě vstřelil branku!
    Tak přeci jen se dočkali také domácí hokejisté. Ovečkin v neobvyklé pozici pálil z levé strany modré čáry na bližší tyč, kde clonil GARNET HATHAWAY. Ten ve snaze vyskočit trefil bruslí kotouč, jenž zaplul mezi betony dosud nepřekonaného Talbota. Asistence: Alexandr Ovečkin a Jevgenij Kuzněcov.

49:18
    Bez přípravy pálil Hartman, ale tomu se nepodařilo prostřelit bránícího hráče před sebou.

48:46
    Minnesotě útok příliš nevyšel, ale ani následující pokus o protiakci nevyšel domácím.

48:33
    Eller se vylepšil pozici na vrchu mezikruží, odkud prověřil Talbota.

47:47
    Vaněček si dal pozor proti střele Bjugstada, jenž kotouč pouze odevzdal během střídání jeho spoluhráčů.

45:24
    Bäckström přihrával na pravé křídla, ale pas na Ovečkina byl příliš prudký. I přesto to Ovečkin zkusil na vzdálenější tyč po zpracování kotouče.

Lukáš Ureš

Branky a nahrávky: 51. Hathaway (Ovečkin, Kuzněcov) – 1. J. Eriksson Ek (Greenway, Goligoski), 2. Jost (J. Brodin, Hartman), 34. J. Eriksson Ek (Greenway, M. Foligno), 41. M. Foligno (Greenway, J. Eriksson Ek), 58. Deslauriers (Spurgeon, Bjugstad)

Washington Capitals: Vaněček (Samsonov) – Fehérváry, Carlson, D. Orlov, Nick Jensen, T. van Riemsdyk, J. Schultz – Ovečkin, Bäckström, Marcus Johansson – Mantha, Kuzněcov, Oshie – Sheary, Eller, T. Wilson – Johan Larsson, N. Dowd, Hathaway.
    Minnesota Wild: C. Talbot (M.-A. Fleury) – Goligoski, D. Kulikov, J. Brodin, Dumba, J. Middleton, Spurgeon – Duhaime, Bjugstad, Deslauriers – Jost, F. Gaudreau, K. Fiala – Greenway, J. Eriksson Ek, M. Foligno – Kaprizov, Hartman, Zuccarello.