New Jersey – NY Islanders 3:4 (kon.) | Vancouver – Vegas 2:3 (po pr.) | Chicago – Arizona 2:3 (po pr.)
NY Rangers – Philadelphia 3:4 (0:1 po s.n.) | Washington – Minnesota 1:5 (kon.) | Anaheim – Edmonton 1:6 (kon.)
Seattle – Dallas 4:1 (kon.)
Anaheim Ducks
1:6 (0:3, 0:1, 1:2)
Edmonton Oilers
Pondělí 04.04.2022, 02:00 • Honda Center, Anaheim • NHL

Statistické okénko
    Střely na bránu: 32-46; Zablokované střely: 2-17; Vhazování: 52,63% – 47,37%; Hity: 14-13; Přesilové hry: 0/2-1/3; Trestné minuty: 6-4.

John Gibson (ANA) 40 zákroků, 6 OG, úspěšnost 87,0%, čas na ledě 60:00
    Mike Smith (EDM) 31 zákroků, 1 OG, úspěšnost 96,9%, čas na ledě 60:00 (04:50:42)

Poslední třetina přinesla další tři branky. Anaheim byl od začátku této třetiny lepší, ovšem přetavil to pouze v jednu branku. Následně se prosadil znovu Edmonton a to už bylo rozhodující. Oilers potvrdli vítězství ještě šestou brankou asistenta Draisaitla a po vysokém vítězství si zaslouženě bere dva body.

59:18
    V posledních sekundách ještě Anaheim tlačí, ale už to nic neřeší. Zápas se dohrává.

58:43
    Zegras ještě pálil z levé strany, ale Smith se natlačil k levé tyčce a kotouč jednoduše vyrazil.

58:00
    Poslední dvě minutky ze zápasu právě započaly.
    56:02 Leon DRAISAITL - 1:6

56:02
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Demolice Anaheimu pokračuje. LEON DRAISAITL dostal kotouč na pravou stranu, kde byl b hodně těžké pozici, ale pálil z první a velice přesně. Na branku mu nahrál předchozí střelec Kulak. Asistence: Brett Kulak.

55:30
    Na druhou stranu se sám řítil Connor McDavid, který ale obrovskou šanci neproměnil.

55:15
    Jeden z hráčů Anaheimu zkusil vypálit od modré čáry, což poměrně zaskočilo brankáře, který předvedl pouze nejistý zákrok.

54:45
    Za brankou Edmontonu byl jeden z hostů tvrdě sestřelen. Rychle se ale zvedl a pokračuje ve hře.
    52:13 Brett KULAK - 1:5

52:13
    Tak nyní už je určitě rozhodnuto. Po střele BRETTA KULAKA je mezi týmy opět čtyřbrankový rozdíl. Zajímavé ovšem bylo, jakým způsobem kotouč prošel do branky. Po střele právě Kulaka ho brankář extrémně zpomalil, ale nedokázal zastavit a puk tak pomaličku doklouzal za brankovou čáru. Asistence: Cody Ceci a Leon Draisaitl.

51:16
    Edmonton připomíná soupeře z předchozí třetiny. Hraje hodně laxně, skoro se nehýbe a skoro se nedostává z obranného pásma.

51:03
    Dlouhé nahození do pásma se minul os účinkem. Anaheim akorát přišel o kotouč, víc se nestalo.,

50:08
    Simon v posledních chvílích tahá obranu Anaheimu. Nyní vypíchl z pásma další důležitý kotouč.

49:36
    Po zákroku přišel Smith o hokejku. Musel se s tím vypořádat. Další ránu z dálky chytil do náruče jako při vybíjené.

48:49
    Laxní střelu Ryana měl Gibson jednoduše v lapačce.

48:21
    Hra v posledních chvílích postrádá tempo a vypadá to, jako by už oba týmy jen čekaly, až vyprší čas a budou konečně moci do kabin.

Jiří Polášek

Branky a nahrávky: 44. Aston-Reese – 5. Barrie (McDavid), 9. McDavid (Barrie, Nugent-Hopkins), 16. Nugent-Hopkins (Barrie, Kulak), 25. Puljujärvi (E. Kane), 53. Kulak (Ceci, Draisaitl), 57. Draisaitl (Kulak)

Anaheim Ducks: J. Gibson (Stolarz) – Drysdale, Fowler, Shattenkirk, Vaakanainen, Šustr, Mahura – T. Terry, Zegras, Milano – Mayhew, Henrique, Comtois – Aston-Reese, Lundeström, D. Grant – D. Simon, S. Carrick, Steel.
    Trenér: D. Eakins

Edmonton Oilers: M. Smith (Koskinen) – Ceci, Nurse, Barrie, Kulak, Bouchard, Keith – Puljujärvi, McDavid, E. Kane – Yamamoto, Draisaitl, Hyman – Kassian, Nugent-Hopkins, Brassard – J. Archibald, R. McLeod, Foegele.
    Trenér: J. Woodcroft

Rozhodčí: T. Hanson, K. Pollock