Columbus – Boston 2:3 (po pr.) | Tampa – Toronto 2:6 (kon.) | St. Louis – Arizona 5:1 (kon.)
Los Angeles – Calgary 2:3 (kon.)
Los Angeles Kings
2:3 (2:1, 0:2, 0:0)
Calgary Flames
Úterý 05.04.2022, 04:30 • Crypto.com Arena, Los Angeles • NHL

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezké úterní ráno. (07:19:00)

Hity: 27:29

Zápas je u konce, Calgary ve velmi kvalitním a pohledném zápase nakonec vítězí 3:2 na ledě Los Angeles. Není vůbec nereálně, že se tyto dva týmy potkají i v play-off. Pokud se tak stane, šlo by o hodně zajímavou sérii. Zápas začal rychlým gólem Calgary, už po deseti sekundách se prosadil střelou ze záporného úhlu Johnny Gaudreau. Domácí se ale dokázali zvednout a skóre ještě v první třetině otočit. O obě branky se postaral švédský snajpr Adrian Kempe svou tradiční střelou z pravého kruhu. Nejprve vyrovnal a pak ve dvojnásobné přesilovce zařídil svému týmu vedení. Druhá třetina vyšla lépe Calgary, které dvěma brankami otočilo průběžné skóre. O obou branek byl podepsán Johnny Gaudreau, který nejprve přihrál na vyrovnávací gól Eliase Lindholma a o minutu a pět sekund později sám poslal Calgary do vedení. Ve třetí třetině už žádná branka nepadla, i přesto, že Los Angeles mělo povětšinu času tlak a svého soupeře jasně přestřílelo. Nepomohla ani přesilovka v závěru a odvolání brankáře, Calgary veškerý tlak ustálo.

Střely na branku ve 3. třetině: 10:5.

59:56
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Sean Durzi – 2 min., hákování).

59:18
    Kopitar dostal nabito na střelu z pravého kruhu, ale netrefil branku.

59:00
    Oddechový čas pro domácí.

59:00
    Poté došlo k další střele a následně i potyčce před branku Calgary. Závěrečná minuta ještě bude pořádně dramatická.

58:49
    Kopitar nahodil puk před branku pro Moora, tomu se však Markströma také překonat nepovedlo.

58:14
    Kopitar natáhl ke střele z pravého kruhu, ale Markström dokázal zasáhnout, přestože mu stál ve výhledu Moore.

57:57
    Domácí mají nyní ideální možnost na vyrovnání, budou hrát přesilovku a navíc budou hrát bez brankáře v šesti.

57:57
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Matthew Tkachuk – 2+2 min, vysoká hůl).

57:57
    Tkachuk zasáhl hokejkou do hlavy Danaulta a to může být pro Calgary problém. Rozhodčí už se dívají na video.

57:40
    Domácí už hrají bez brankáře a zkouší to v šesti!

57:40
    Kempe byl na chvíli s pukem úplně sám před Markströmem, ale nedokázal ideálně zakončit, kotouč mu podjel pod hokejkou.

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 14. A. Kempe (Kopitar, Iafallo), 20. A. Kempe (Kopitar, Durzi) – 1. J. Gaudreau, 34. E. Lindholm (J. Gaudreau, M. Tkachuk), 35. J. Gaudreau (R. Carpenter, Michael Stone)

Los Angeles Kings: C. Petersen (Quick) – Durzi, Björnfot, O. Määttä, M. Anderson, Stecher, Edler – A. Kempe, Kopitar (C), Iafallo (A) – Arvidsson, Danault (A), T. Moore – Kupari, Byfield, Vilardi – Kaliyev, L. Andersson, Grundström.
    Trenér: McLellan

Calgary Flames: Markström (Vladař) – R. Andersson, Hanifin, Michael Stone, Ch. Tanev, Gudbranson, Zadorov – M. Tkachuk, E. Lindholm, J. Gaudreau – Toffoli, Backlund, Mangiapane – Coleman, Adam Ružička, D. Dubé – T. Lewis, R. Carpenter, Lucic.
    Trenér: Sutter

Rozhodčí: Rank, Hebert – Rody, Daisy

Diváci: 13 464