Ottawa – Nashville 2:3 (kon.) | New Jersey – Montreal 4:7 (kon.) | NY Rangers – Pittsburgh 3:0 (kon.)
Columbus – Philadelphia 1:4 (kon.) | Carolina – Buffalo 5:3 (kon.) | Dallas – Toronto 3:4 (po pr.)
Chicago – Seattle 0:2 (kon.) | Arizona – Vancouver 1:5 (kon.) | Los Angeles – Edmonton 2:3 (kon.)
San Jose – Calgary 2:4 (kon.)
Arizona Coyotes
1:5 (0:1, 1:3, 0:1)
Vancouver Canucks
Pátek 08.04.2022, 04:00 • Gila River Arena, Glendale • NHL

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezké páteční ráno. (06:33:17)

Hity: 26:32

Vancouver na ledě Arizony předvedl velmi dobrý výkon a vyhrál 5:1. I dál tak ještě může živit alespoň malou naději na postup do play-off. První polovina první třetiny byla jasně v režii Vancouveru, který navíc dostal k dispozici přesilovou hru, kterou hned využil, prosadil se Alex Chiasson. Domácí postupem času hru trochu vyrovnali a také si vytvořili šance, jenže skvělý výkon zatím předvádí brankář Cacnucks Halák. Vancouver vstoupil skvělým způsobem do druhé třetiny, už po 52 sekundách se prosadil po rychlém objetí branky Bo Horvat. A nezůstalo jen u toho, za dalších 38 sekund se kapitán Vancouveru prosadil střelou z pravého kruhu ještě jednou a Canucks vedli už 3:0. Snížit se poté povedlo Nicku Schmaltzovi a následně se domácím povedlo vstřelit ještě jednu branku, tak však nakonec kvůli ofsajdu neplatila. Vzápětí se Vancouver vrátil do tříbrankového vedení, po obrovské chybě Arizony jeli dva jeho hráči sami na branku a Säteriho překonal Elias Pettersson. Ve třetí třetině Vancouver svou výhru ještě o jednu branku vylepšil, v přesilové hře se trefil podruhé v utkání šikovnou tečí střely Ekmana-Larssona Alex Chiasson.

Střely na branku ve 3. třetině: 9:11.

59:42
    Ještě jednou se dnes musel Halák zapojit do hry, hokejkou posunul puk do bezpečí.

59:24
    Vladislav Koljačonok si navedl kotouč na střelu z mezikruží, Haláka však nezaskočil, slovenský brankář je dnes spolehlivý.

58:36
    Alex Galchenyuk se pokusil z otočky naslepo nastřelit puk na branku, prostor mezi třemi tyčemi ale netrefil.

57:46

57:46
    V závěru přesilovky se ještě ke střele dostal Shayne Gostisbehere, ale jeho pokus obrana Canucks zablokovala.

56:32
    Elias Pettersson získal kotouč a namířil si to sám na branku Arizony. Säteriho ale v souboji jeden na jednoho nepřekonal, finský brankář zasáhl betonem.

55:46
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Kyle Burroughs – 2 min., podrážení).

54:40
    Travis Dermott poslal z levé strany puk na branku. Byla to spíše nabídka na teč než střela, nikdo však hokejku do dráhy puku nevložil.

54:17
    Po nepřesné přihrávce Arizony se píská zakázané uvolnění domácího mužstva.

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 28. N. Schmaltz (T. Boyd) – 4. Chiasson (Elias Pettersson, Horvat), 21. Horvat (Podkolzin, Garland), 22. Horvat (Podkolzin, Garland), 32. Elias Pettersson (Chiasson, J. T. Miller), 45. Chiasson (Ekman-Larsson, Elias Pettersson)

Arizona Coyotes: Säteri (K. Vejmelka) – Mayo, Gostisbehere, Strälman, Dineen, Koljačonok, Capobianco – N. Schmaltz, T. Boyd, N. Ritchie – Kessel, Hayton, Carcone – L. Eriksson, Beagle, Fasching – J. Jeník, Galchenyuk, Maccelli.
    Trenér: Tourigny

Vancouver Canucks: Halák (Demko) – T. Myers, Dermott, L. Schenn, Ekman-Larsson, B. Hunt, Burroughs – Elias Pettersson, J. T. Miller (A), Pearson – Garland, Horvat (C), Dickinson – Chiasson, Lammikko, Podkolzin – Lockwood, B. Richardson, N. Petan.
    Trenér: Boudreau

Rozhodčí: Rank, Hebert – Gibbons, Shewchyk

Diváci: 9 679