2:0 (2:0)
Southampton FC
Čtvrtek 21.04.2022, 20:45 • Turf Moor • Anglická Premier League • 30. kolo

Držení míče: 43 % : 57 %.
    Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 4:4. Rohy: 10:10. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 7:7. (22:39:38)

Je konec! Burnley ovládlo duel se Southamptonem výsledkem 2:0. Southampton sice vstoupil do utkání aktivně, ale Romeu hlavou minul. Ve 12. minutě poslal domácí do vedení Roberts. Burnley následně zahodilo další obrovské šance, ale přesto se v závěru první půle dokázal po rohu prosadit Nathan Collins. Po změně stran se domácí koncentrovali na defenzivu. Southampton si připravil jedinou možnost, ale Che Adams si vylámal zuby na domácím brankáři.

90+5

90+3
    Matthew Lowton na polovině hřiště zastavil rozběhnutého soupeře, kterého nenechal projít do nebezpečného prostoru.

90+2
    Hosté už vrhají všechny síly do útoku. Southampton se sice dostává do blízkosti velkého vápna, ale tam naráží na domácí blok.

90+1
    Nastavuje se pět minut!

90
    Nathan Redmond se na levé straně zbavil obránce a odcentroval. James Tarkowski okamžitě odehrál míč do bezpečí.

89
    Southampton se postupnou akcí dostal na polovinu soupeře, ale akce hostů skončila na noze prvního obránce.

87
    Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Dwight McNeil, přichází Matthew Lowton.

87
    Penalta se pískat nebude! Hostující hráč sice zasáhl míč rukou, ale podle sudího to na penaltu nebylo.

86
    Domácí po dalším rohovém kopu reklamovali ruku Ward-Prowse, nicméně sudí zatím nechává pokračovat ve hře.

85
    Livramento se na pravé straně zbavil obránce, přehodil si míč na levačku a nakopl jej za obranu. Ani na jeho pobídku spoluhráči nedosáhli.

84
    Obrana domácího celku zatím hraje skvěle. Burnley po změně stran až na jedinou výjimku nepouští soupeře do šancí.

83
    Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Kyle Walker-Peters, přichází Valentino Livramento.

83
    Dwight McNeil si nechtěl komplikovat život na hranici velkého vápna a před dotírajícím Nathanem Redmondem míč raději odkopl.

82
    Na stadionu dnes panuje opravdu parádní atmosféra. Fanoušci Burnley ženou své oblíbence za nesmírně důležitým vítězstvím.

81
    Nick Pope v pravou chvíli vystartoval ven z branky, vrhl se pod nohy soupeři a schoval míč do rukavic.

80
    Žlutou kartu dostává Romain Perraud (Southampton FC).

80
    Nick Pope deset minut před koncem utkání vyrazil ven z branky a schoval míč do rukavic. Domácí brankář dnes hraje skvěle.