Carolina – Boston 5:1 (kon.) | Toronto – Tampa 5:0 (kon.) | Minnesota – St. Louis 0:4 (kon.)
Edmonton – Los Angeles 3:4 (kon.)
Toronto Maple Leafs
5:0 (1:0, 3:0, 1:0) Stav série: 1:0
Tampa Bay Lightning
Úterý 03.05.2022, 01:30 • Scotiabank Arena, Toronto • Play-off NHL • Čtvrtfinále V. konference

Je za námi první utkání série mezi Torontem a Tampou. Radoval se kanadský celek, který vyhrál 5:0. Domácí dnes zvítězili zcela zaslouženě, poněvadž ve všech třetinách byli lepším týmem. Jediným střelcem první dvacetiminutovky byl Jake Muzzin. Ve druhém dějství se hokejisté Maple Leafs radovali celkem třikrát, když zavěsili Auston Matthews, David Kämpf a Mitchell Marner. Ve třetí třetině se prosadil ještě jednou elitní střelec Matthews, který tedy play-off načal ve velkém stylu. Pokračování série je na programu ve čtvrtek nad ránem.

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (04:31:18)

59:22
    Scotiabank Arena je na nohou a děkuje svým hráčům za výkon v dnešním utkání.

58:55
    Pomalu ale jistě se dostáváme do poslední minuty tohoto utkání. Hraje se ve středním pásmu.

57:59
    Černák z pravého kruhu netrefil puk ideálně. Domácí moc dobře ví, že teď už hrají jen o sebevědomí brankáře Campbella do dalších zápasů. Brankáři s číslem 36 na zádech by nula určitě pomohla.

57:44
    Giordano nerozehrál přesně, a proto byl odpískán icing Toronta. Těžiště hry se stěhuje do pásma Maple Leafs.

57:06
    Kämpf málem získal kotouč na svou hokejku po nepříliš přesné pobídce Hagela. Ke střele se však domácí v tomto střídání nedostali.

56:31
    Kotouč opustil hrací plochu. Hra je přerušena a za okamžik by se mělo vhazovat ve středním pásmu.

56:09
    Pro puk se musel vracet Černák, jenž nastartoval akci, kterou střelou z mezikruží zakončil Hagel. Campbell předvedl výborný zákrok lapačkou.

55:38
    Dlouhá přihrávka hledala rozjetého Engvalla, kterému se ale nepovedlo zpracování.

54:43
    Alex Killorn se snažil domácího brankáře překvapit z nulového úhlu, ale volný prostor tak úplně netrefil. Stále tak drží Jack Campbell čisté konto.

54:09

53:56
    Na konci přesilovky byla zablokovaná střela Michejeva.

53:14
    Matthewsova střela zápěstím vyplavala před brankovištěm, kde se snažil doklepávat Tavares, ale touš mu byl vypíchnut.

52:36
    Vasilevskij si pokryl střelu Engvalla z pravé strany. Hru raději přerušil, protože chvíli předtím byli hosté pod velkým tlakem.

52:08
    Domácí si vytvořili obrovskou šanci, když mohli dorážet do prázdné klece. Timothy Liljegren byl asi centimetr od vstřelení gólu, ale hokejka obránce puk vyrazila.

51:06
    Tampa už vyhazuje černou gumu přes všechny čáry. Nyní může poslat na led čerstvé síly.

50:45
    Nylander se už už chystal pálit z levého kruhu, ale ve finální fázi mu kotouč z čepele utekl.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 19. Muzzin (Kaše, Michejev), 27. Matthews (Marner, Tavares), 30. Kämpf (Marner), 37. Marner (Rielly, Matthews), 49. Matthews (Kaše, Rielly)

Toronto Maple Leafs: Campbell (Källgren) – Ljubuškin, Rielly (A), Liljegren, Giordano, Brodie, Muzzin – Marner (A), Matthews, Kerfoot – Kaše, Tavares (C), Michejev – Engvall, Kämpf, Nylander – Simmonds, Blackwell, Clifford.
    Trenér: Sheldon Keefe

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Elliott) – Rutta, Hedman, Černák, McDonagh (A), Foote, Sergačjov – Kučerov, Stamkos (C), Palát – Cirelli, Point, Hagel – Paul, Colton, Killorn (A) – Perry, Bellemare, Maroon.
    Trenér: Jon Cooper

Rozhodčí: O’Rourke, Pochmara – Cherrey, Suchánek

Diváci: 19 338