Carolina – Boston 5:2 (kon.) | Toronto – Tampa 3:5 (kon.) | Minnesota – St. Louis 6:2 (kon.)
Edmonton – Los Angeles 6:0 (kon.)
Edmonton Oilers
6:0 (0:0, 3:0, 3:0) Stav série: 1:1
Los Angeles Kings
Čtvrtek 05.05.2022, 04:00 • Rogers Place, Edmonton • Play-off NHL • Čtvrtfinále Z. konference

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji pěkné čtvrteční ráno. (07:01:37)

Tři hvězdy utkání

1. Evander Kane (EDM) 2+1
    2. Mike Smith (EDM) 30 zákroků, 0 OG, úspěšnost 100%
    3. Connor McDavid (EDM) 0+2

Česká a slovenská stopa

Do zápasu nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.

Hity: 48:47

S první třetinou mohlo být asi o něco spokojenější Los Angeles, protože mělo více velkých šancí, a to i díky dvou přesilovek, které hrálo. Nejblíž brance byl Iafallo, jeho střela bekhendem v přesilovce však orazítkovala tyč. Druhá třetina však patřila Edmontonu. Domácí tým si hned v jejím úvodu zahrál přesilovku, kterou okamžitě využil, když se trefil z pravého kruhu Leon Draisaitl. Následně se domácí prosadili také v oslabení, za Quicka zapadla tečovaná střela obránce Darnella Nurseho. V závěru druhé třetiny přidali Oilers ještě třetí branku, střelu Boucharda od modré čáry usměrnil tečí do sítě Ryan McLeod. Ve třetí třetině domácí nedopustili žádné drama a třemi dalšími brankami zápas definitivně rozhodli. Nejprve se po šťastném odrazu trefil Evander Kane, po něm se po krásné McDavidově přihrávce prosadil také Jesse Puljujärvi a tečku dal zápasu gólem na konečných 6:0 opět Evander Kane krásnou střelou z pravého kruhu v přesilovce.

Střely na branku ve třetí třetině: 5:7.

Zápas je u konce, Edmonton na domácím ledě porazil Los Angeles jednoznačně 6:0 a srovnává sérii prvního kola play-off na 1:1.

59:46

59:14
    Tato přesilovka Edmontonu zatím není tak nebezpečná, ale to už domácím vůbec nedaří, protože ti už v podstatě oslavují své vítězství!

57:46
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings:
    Brendan Lemieux – 2 min., hrubost.

57:46
    Píská se icing Los Angeles a za brankou Edmontonu se pak strhla menší potyčka, kterou museli řešit rozhodčí.

57:45

57:18
    Ve druhé polovině přesilovky se zatím hostům nedaří usadit se v útočném pásmu.

56:29
    Domácí získali kotouč a ačkoliv se před nimi otevírala možnost jít do brejku dva na jednoho, hráči raději jeli střídat.

56:07
    Z levé strany pálil Andreas Athanasiou, ale trefil jen hráče Edmontonu před sebou.

55:45
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers:
    Jesse Puljujärvi – 2 min., hákování.

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 22. Draisaitl (Barrie, Nugent-Hopkins), 27. Nurse (McDavid), 37. McLeod (Bouchard, Kassian), 44. Kane, 44. Puljujärvi (McDavid, Kane), 52. Kane (Bouchard)

Edmonton Oilers: Mi. Smith (Koskinen) – Ceci, Nurse (A), Bouchard, Keith, Barrie, Kulak – Puljujärvi, McDavid (C), Kane – Yamamoto, Draisaitl, Hyman – Ryan, Nugent-Hopkins (A), Archibald – Kassian, McLeod, Foegele.
    Trenér: Woodcroft

Los Angeles Kings: Quick (Petersen) – Roy, Edler, Durzi, M. Anderson, Spence, Määttä – Kempe, Kopitar (C), Athanasiou – Moore, Danault (A), Iafallo – D. Brown (A), B. Lizotte, Grundström – Kaliyev, Byfield, Lemieux.
    Trenér: McLellan

Rozhodčí: Sutherland, Brenk – Gawryletz, Murchison

Diváci: 18 347