Carolina – Boston 3:2 (kon.) | Toronto – Tampa 1:2 (kon.) | Edmonton – Los Angeles 2:0 (kon.)
Toronto Maple Leafs
1:2 (0:1, 1:1, 0:0) Stav série: 3:4
Tampa Bay Lightning
Neděle 15.05.2022, 01:00 • Scotiabank Arena, Toronto • Play-off NHL • Čtvrtfinále V. konference

To je ode mě pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a budu se těšit u dalších přenosů napočtenou! (03:55:04)

Kdo se postavil do brankoviště
    Jack Campbell (TOR) – 23 zákroků, 2 OG, úspěšnost zákroků 92 %, odchytal 58:01
    Andrej Vasilevskij (TBL) – 30 zákroků, 1 OG, úspěšnost zákroků 96,8%, odchytal 60:00

Československá stopa v utkání
    Ondřej Kaše (TOR) – 0+0, účast 0, 1 střela na bránu, 0 TM, čas na ledě 08:06
    David Kämpf (TOR) – 0+0, -1 účast, 0 střel na bránu, 0TM, čas na ledě 15:10
    Erik Černák (TBL) – 0+0, účast -1, 0 střel na bránu, 0 TM, čas na ledě 26:24
    Ondřej Palát (TBL) – 0+0, účast 0, 0 střel na bránu, 2 TM, čas na ledě 16:21

Fantastická série mezi Torontem a Tampou Bay je za námi. Rozhodující sedmé finále dokázali lépe zvládnout obhájci titulu z Tampy, kteří zvítězili 2:1 a radují se z postupu do semfiinále Západní konferene. Hrdinou dnešního duelu se stal Nick Paul, který vstřelil dvě branky svého celku. Domácí měli ve třetí třetině tlak, vypracovali si několik příležitostí, všechny však pochytal výborně chytající Andrej Vasilevskij, který tak dotáhl svůj celek opět k postupu.

Maple Leafs byli více než vyrovnaným soupeřem obhájci trofeje, ani letos ale nedokázali zlomit své prokletí, vítězná série v play-off ani letos nepřišla. Je z toho tedy opět vypadnutí v 1. kole play-off a na Ontario dnes zřejmě dopadne velký smutek. Naopak Tampa ukázala opět svojí sílu ve vyřazovacích bojů a sezoná pro Lightning bude pokračovat. Ve druhém kole play-off narazí na vítěze základní části Floridu Panthers.

59:10
    Padesát sekund do konce, hraje se v útočné třetině hostů. Pro Toronto to vypadá už nedobře.

58:50
    Domácí střídačka si vyžádala oddechový čas.

58:39
    Marner hledal přes šířku kluziště Tavarese, obětavě hosté dokázali kotouč odpálit do bezpečí.

57:40
    Campbell je pryč z branky, Maple Leafs to zkoušejí v šesti.

57:40
    K odraženému kotouči se dostal Rielly. Z dobré pozice však domácí obránce našel pouze náruč brankáře hostí.

57:09
    Rychlý protiútok hostů končí střelou Kučerova do lapačky Campbella. Hosté budou v útočné třetině šetřit drahocenné sekundy.

56:51
    Maple Leafs dobývají pevnou obranu soupeře, fanoušci ženou svůj celek k vyrovnání, zatím se však hosté s přehledem brání.

55:00
    Giordano odehrál kotouč před všechny čáry. Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před Campbellem.

53:16
    Dobré střídání třetí útočné formace Maple Leafs, ani tentokrát se žádné ze šancí Toronta neujala. Lightning tak drží necelých sedm minut před koncem vedení.

52:43
    Podél levého mantinelu nabral rychlost Michejev, střelou na přední tyč na svého krajana v brance soupeře nevyzrál.

51:38
    Hosté si už nekomplikují situaci, dvakrát po sobě hráči Tampy poslali kotouč lobem do středního pásma.

50:41
    Tvrdé souboje ve středním pásmu, poprvé končí na zemi Marner, o několik sekund později i Cirelli.

49:21
    Celou situaci vyřešil jistým zákrokem Campbell, po komerční pauze se bude vhazovat po levici domácího brankáře.

49:09
    Zakázané uvolnění domácích. Někteří hráč Toronta jsou na ledě již opravdu dlouhou dobu, těžká chvíle pro domácí.