Southampton – Liverpool 1:2 (kon.)
Southampton FC
1:2 (1:1)
Liverpool FC
Úterý 17.05.2022, 20:45 • St. Mary's Stadium, Southampton • Anglická Premier League • 37. kolo

Až „Championship Sunday“ rozhodne o anglickém mistru pro rok 2022! Pro Liverpool se zápas nevyvíjel dobře, od 13. minuty prohrával po krásné trefě domácího Redmonda z ojedinělé šance, ale ve 27. minutě se podařilo vymést na opačné straně šibenici Minaminovi. Od té doby Liverpool vyvinul drtivý, ovšem převážně křečovitý tlak, z něhož vzešla spousta střeleckých pokusů, ale jen málo opravdových šancí. Vysvobozením byla až hlavička Joëla Matipa po rohovém kopu v 67. minutě. Domácí se na nic nezmohli, prohráli potřetí v řadě a z patnáctého místa se již neposunou.
    Liverpool musí k zisku titulu v posledním kole zvítězit a spoléhat na zaváhání Manchesteru City s Aston Villou. (22:46:14)

Držení míče: 29 % : 71 %.
    Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 0:10. Rohy: 1:9. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 6:6.

90+3

90+2
    Adams se v šestnáctce neprokličkoval do palebné pozice, pak zkoušel spoluhráče najít dvěma centry po sobě Armstrong a posléze z opačné strany Walker-Peters, ale obrana Liverpoolu si pokaždé poradila.

90+1
    Tak nakonec změna verdiktu po krátké poradě rozhodčích, Milner byl faulován forčekujícím Armstrongem.

90
    Nastavují se 3 minuty.

90
    Southamtpon přece jen zvýšil úsilí. V posledních vteřinách základní hrací doby vypíchl Milner míč na druhý roh pro domácí.

90
    Dnešní utkání sleduje 31 588 diváků.

88
    Tak ani Alisson Becker není dnes na hřišti zbytečně. Nadvakrát ztlumil nepříjemnou šlehu Nathana Redmonda z 25 metrů doprostřed brány.

86
    Na rohový kop vyskočil nejvýše Ibrahima Konaté, jeho hlavička proletěla metr nad břevnem.

86
    Tečovaná Jonesova střela končí nad břevnem, dnes žlutí Reds rozehrají osmý roh.

85
    Prorážení je pískáno střídajícímu Origimu, který si pomáhal k míči držením za dres Lyanca Vojnoviće.

84
    Hosté u vědomí náskoku zvolnili a profesorsky kontrolují hru. Na kontě Southamptonu je stále jen jediný střelecký pokus, a to gólový ze 13. minuty.

82
    Současně střídá též Liverpool:
    ze hřiště odchází Roberto Firmino, přichází Naby Keïta.

82
    Střídání v týmu Southampton FC:
    ze hřiště odchází Armando Broja, přichází Che Adams.

81
    Hosté si musejí s rozehrávkou pomáhat i zapojením svého brankáře Alissona Beckera.