Švédsko – Kanada 3:4 (po pr.) | Německo – Česko cz 1:4 (kon.) | Švýcarsko – USA 0:3 (kon.)
Finsko – Slovensko 4:2 (kon.)
Finsko
4:2 (1:2, 1:0, 2:0)
Slovensko
Čtvrtek 26.05.2022, 19:20 • Nokia Arena, Tampere • Mistrovství světa • Čtvrtfinále

Děkujeme vám za pozornost a přejeme pěkný večer! (21:42:42)

Ve třetí třetině vyhráli na střely Finové 6:2, celkově přestříleli Finové Slováky 25:21.

Slováci sice vypadli, ale mohou odjet se vztyčenou hlavou. Bojovali jako lvi a ve 49. minutě mohl ještě vyrovnat Slafkovský, ale trefil jen tyč. Na olympiádě mu tam spadlo skutečně téměř všechno, nyní takové štěstí neměl.

Slováci vstoupili do zápasu výborně a po brankách Sýkory a Regendy vedli už 2:0 a kdyby ubránili dvoubrankové vedení do konce první třetiny, mohlo to být ještě zajímavější. Dvěma brankami však dokázal vyrovnat Marko Antilla, když na tu druhou mu přihrál slovenský obránce Nemec a ve 45. minutě vstřelil vítězný gól Sakari Manninen. Necelou vteřinu před koncem pak Finové vstřelili čtvrtý gól a postoupili do semifinále, kde se střetnou se Spojenými státy americkými. V prvním semifinále se od 17:20 střetne český národní tým s Kanadou.

Nejlepšími hráči Slovenska byli vyhlášeni Adam Húska, Tomáč Tatar a Juraj Slafkovský.

Nejlepším hráčem Slovenska v zápase byl vyhlášen Pavol Regenda. Nejlepším hráčem Finska pak Marko Anttila. Zejména finský miláček publika zažívá velké ovace.

59:59 Saku MÄENALANEN - 4:2

59:59
    Finsko právě vstřelilo branku! SAKU MÄENALANEN s Anttilou si dávali přednost, kdo že to prázdné branky vystřelí. Nakonec to vyšlo na prvního jmenovaného, který do prázdné branky upravuje na konečných 4:2. Asistence: Marko Anttila.

59:23
    U levého kruhu mohl do prázdné branky zamířit Valtteri Filppula, trefil ale jen a pouze blokujícího hráče.

58:50
    Slováci hrají v šesti!

58:03
    Miro Heiskanen se na modré čáře ukvapil a poslal nepovedenou střelu, kterou Slováci díky blokům ani nepustili na branku.

57:22
    Skákavou přihrávku zpoza branky do mezikruží se snažil na branku zamést Juraj Slafkovský, on ani žádný z jeho spoluhráčů ale puk netrefili.

56:44
    Přihrávku na útočnou modrou se snažil Alex Tamáši, tomu ale puk přeskočil čepel a odšoural se na finské hole.

56:14
    Finové skvěle zahušťují střední pásmo a Slováci se přes něj vůbec nemohou dostat.

55:31
    Finové se snažili konstruktivně rozehrát, jejich zmatky ve středním pásmu ale způsobily jen zakázané uvolnění.

55:11
    Probíhá komerční pauza.

55:01
    Michal Ivan s rozehrávkou nespěchá a couvá za vlastní branku. Následný slovenský útok zastavuje ofsajd.

54:24
    Mikael Seppälä se snažil prostřelit skrumáž těl před brankou. To se mu však nepodařilo, jeho rána na branku ani nedoputovala.
    Cestu našich mladých reprezentantů U18 šampionátem ve Finsku si můžete připomínat originálním dresem. Ten nyní můžete získat v této aukci.

David Schlegel

Jakub Ruč

Branky a nahrávky: 19. Anttila (Friman, Pokka), 24. Anttila, 45. Manninen (Sallinen, Lehtonen), 60. Mäenalanen (Anttila) – 9. Sýkora (Lunter), 16. Regenda (Takáč, Ivan)

Finsko: Olkinuora (Säteri) – Hietanen, Lehtonen, Seppälä, Heiskanen, Friman, Pokka, Ohtamaa, Lindell – Hartikainen, Manninen, Granlund (A) – Sallinen, Filppula (C), Rajala – Lammikko, Pesonen, Armia – Mäenalanen, Björninen, Anttila (A).
    Trenér: Jukka Jalonen

Slovensko: Húska (Tomek) – Čerešňák (A), Fehérváry, Ivan, Nemec, Rosandić, Grman, Gachulinec, Jánošík – Tatar (C), Slafkovský, Krištof (A) – Regenda, Takáč, Roman – Tamáši, Liška, Lantoši – Kollár, Lunter, Sýkora.
    Trenér: Craig Ramsay

Rozhodčí: Fraser Lawrence (CAN), Sean MacFarlane (USA) – Jake Davis (USA), Emil Yletyinen (SWE)

Diváci: 11341