Larnaka – Midtjylland 1:1 (3:4 po pen.) | Plzeň – Helsinki 5:0 (kon.) | Šeriff Tiraspol – Maribor 1:0 (kon.)
Dudelange – Pjunik 1:4 (kon.) | Shkupi – Dinamo Záhřeb 0:1 (kon.) | Shamrock – Ludogorec 2:1 (kon.)
po penal. (3:4)
AEK Larnaka
1:1 (1:1)
FC Midtjylland
Úterý 26.07.2022, 17:30 • AEK Arena, Larnaka • Liga mistrů (předkola) • 2. předkolo

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (20:32:09)

Žluté karty: 2 – 2.

Dalším sokem Midtjyllandu bude portugalská Benfica Lisabon. Poražená Larnaka ve třetím předkole Evropské ligy narazí na Partizan Bělehrad.

Do konce dvanácté minuty si oba kluby okusily gólovou radost. Stejně jako před týdnem se první prosadila Larnaka a stejně jako v prvním duelu udržela vedení pouhé tři minuty, neboť na hlavičku Olatunjiho z rohu odpověděl Dalsgaard. Do druhé půle oba kouči naordinovali hru ze zabezpečené obrany. Trochu rušno začalo být až ve druhé polovině prodloužení. To začalo smůlovaté období kyperského týmu a jmenovitě Omriho Altmana, který trefil tyč a stejnou věc si zopakoval i zkraje penaltového roszstřelu. Midtjylland v něm byl stoprocentní až do páté série. Kabova minela situaci zdramatizovala, nicméně Luís Gustavo hned po něm zasáhl tyč a rozhodl tím o postupu dánského vícemistra.

Luís GUSTAVO neproměnil

5. série
    3:4
    Kabovi spadl kámen ze srdce. Navzdory jeho omylu se Midtjylland může radovat. Luís Gustavo svou střelou políbil pravou tyč a Larnaka je vyřazena.

5. série
    3:4
    Sory Kaba mohl rozhodnout. Penaltu ale kopl mizerně a Pirić ji zlikvidoval. Pokračujeme!

4. série
    3:4
    Bruno Gama se zařadil do početné skupiny hráčů, kteří se prosadili trefením levého dolního růžku.

4. série
    2:4
    Nikolas Dyhr to udělal drze. S minimálním rozběhem vystřelil doprostřed branky.

3. série
    2:3
    José Romo chladnokrevně skóruje a drží Larnaku ve hře.

3. série
    1:3
    Do naprosto stejného místa vypálil také Oliver Sørensen. Pirić opět vystihl směr, jenže byl krátký.

2. série
    1:2
    Stoper Hrvoje Miličević svou penaltu zvládl. I on si vybral levý dolní roh, kdežto Ólafsson skákal na opačnou stranu.

2. série
    0:2
    Pione Sisto se v zápase střelecky trápil, avšak teď precizně uklidil míč do levého dolního rohu.

1. série
    0:1
    O největším smolaři utkání je jasno. Omri Altman trefil před pár minutami tyč a při této penaltě nasměroval míč do břevna.

1. série
    0:1
    Anders Dreyer neomylně zahájil penaltový rozstřel střelou do opuštěné poloviny brány.

Střílení penalt začíná.

120+1
    Druhé prodloužení skončilo.

120
    Rafael Lopes pravděpodobně odešel ze hřiště se svalovým zraněním. Nový muž na place, Rafail Mamas, se uvedl faulem na Kouakoua.

Michal Břuchanský

Branky: 9. Olatunji (Faraj) – 12. Dalsgaard (Andersson)

Karty:   78. Rosales (LAR), 100. Gama (LAR) – 59. Onyedika (MID), 69. Juninho (MID)

Držení míče: 54 % : 46 %.
    Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 8:13. Rohy: 8:5. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 12:16.
    AEK Larnaka: Pirić – Rosales (88. Christoforou), Tomović, Miličević, García – Sanjurjo, Gustavo – Faraj (65. Altman), Tričkovski (C) (91. Romo), Gyurcsó (83. Gama) – Olatunji (65. Lopes, 118. Mamas).
    Náhradníci: Toumpas – González, Casas, Gama, Romo, Lopes, Englezou, Christoforou, Naoum, Andreou, Altman, Mamas.

Trenér: José Luis Oltra

FC Midtjylland: Ólafsson – Andersson, Dalsgaard, Sviatchenko (C), Juninho (73. Thychosen) – Onyedika (114. Kouakou), Charles (84. Sørensen), Paulinho (46. Dyhr) – Isaksen (83. Kaba), Dreyer, Chilufya (46. Sisto).
    Náhradníci: Ugboh, Ousted – Gartenmann, Thychosen, Kouakou, Sørensen, Ortíz, Dyhr, Lind, Bak, Sisto, Kaba.

Trenér: Bo Henriksen

Rozhodčí: Vad – Tóth, Albert (HUN)