Dortmund – Hoffenheim 1:0 (kon.)
Borussia Dortmund
1:0 (1:0)
TSG 1899 Hoffenheim
Pátek 02.09.2022, 20:30 • Signal Iduna Park, Dortmund • Německá Bundesliga • 5. kolo

Ode mě je to už z tohoto zápasu všechno, přeji hezký zbytek večera. (22:26:40)

Držení míče: 50 % : 50 %.
    Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 11:5. Rohy: 5:8. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 14:15.

Zápas skončil, domácí Borussia Dortmund nakonec poráží Hoffenheim těsně 1:0, což znamená, že se dostává na 12 gólů a jde na první místo tabulky Bundesligy.V prvním poločase byl Dortmund jednoznačně lepším týmem a může být možná i zklamaný, že vede jen o gól. Jedinou branku první půle vstřelil v 16. minutě kapitán týmu Marco Reus. V závěru poločasu měli ještě velké šance opět Reus a Bellingham, ale zakončovali nepřesně, respektive předvedl skvělý zákrok Baumann. Ve druhém poločase se hra vyrovnala a aktivnější byl Hoffenheim, který se logicky snažil vyrovnat. Jenže Dortmund se dobře bránil a udržel si čisté konto.

90+4

90+3
    Dortmund se ubránil dalšímu centr soupeře a pro Dortmund už to vypadá dobře!

90+2
    Střídání v týmu Borussia Dortmund:
    ze hřiště odchází Marco Reus, přichází Youssoufa Moukoko.

90+1
    Anthony Modeste už poněkolikáté odvrátil rohový kop soupeře.

90
    Nastavovat se budou tři minuty.

90
    Kabak dobře odcentroval a Hummels raději míč odehrál na rohový kop.

89
    Vypadalo to, že Kadeřábek má na pravém křídle hodně prostoru a času, nakonec ale jeho centr před branku neprošel.

89
    Míč je u brankáře Hoffenheimu, hosté započnou jednu z posledních akcí tohoto brankáře.

87
    Kobel rozehrával od branky, ale pod tlakem odkopl míč pouze do zámezí.

86
    Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim:
    ze hřiště odchází Georginio Rutter, přichází Jacob Bruun Larsen.

86
    Na hřiště vnikl mladičký fanoušek Dortmundu, hra tedy musí být přerušena.

85
    Kadeřábek ztratil míč a domácí hned vyrazili do rychlého kontru. Ten zakončoval Modeste, ale střelou z hranice vápna minul branku.

84
    Kadeřábkův centr také před brankou nikoho nenašel, ale Hoffenheim pokračuje ve svém tlaku rohovým kopem.

84
    Georginio Rutter poslal hodně vysoký míč do vápna, který na rohový kop uklidil Niklas Süle.

83
    ze hřiště odchází Marius Wolf, přichází Niklas Süle.
    ze hřiště odchází Julian Brandt, přichází Giovanni Reyna.

82
    Hosté nyní dobývají obranu soupeře, ale zatím se jim nedaří dostat míč ani do jeho šestnáctky.