Třinec – Motor ČB 0:2 (kon.) | Litvínov – Vítkovice 2:3 (kon.) | Mladá Boleslav – Sparta 4:2 (kon.)
Plzeň – Olomouc 1:2 (kon.) | Mountfield HK – Liberec 1:2 (po pr.) | Kladno – Pardubice 4:5 (po pr.)
Rytíři Kladno
4:5 (1:0, 2:2, 1:2 - 0:1)
HC Dynamo Pardubice
Pátek 16.09.2022, 18:00 • ČEZ stadion, Kladno • Tipsport extraliga • 1. kolo

Děkuji za pozornost a přeji pěkný zbytek pátečního dne.

Máme za sebou vyrovnaný zápas, ve kterém padlo celkem 9 branek. Kladno až do 57. minuty vedlo nad Pardubicemi o dva góly. V posledních minutách však dokázali Pardubičtí vyrovnat a prodloužení se úspěšně překlopilo ve vybojované dva body na jejich stranu. Dynamo tak vyhrálo 5:4 po prodloužení a z prvního venkovního zápasu sezony si vezou dva body. Na novém ČEZ zimním stadionu zůstal pro domácí pouze jeden bod.

64:40
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno:
    Albert Michnáč – 2 min., nesportovní chování. (09:23:52)

64:40
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Dynamo v posledních vteřinách vítězí v prodloužení! Michnáč byl zablokován při svém pokusu u pardubické branky a tak se k puku dostaly právě Pardubice. Z mezikruží Hyka přihrál krásně na levý kruh ROBERTU ŘÍČKOVI a ten vymetl roh Bowovy branky. Asistence: Tomáš Hyka, Jan Košťálek.

63:31
    Vhazování vyhrálo Kladno a Kubík se žene dopředu se svými dvěma spoluhráči.

63:29
    Odpískán ofsajd a vhazovat se bude ve středním pásmu.

62:50
    A Procházka v další šanci, byl však dobře bráněn hráčem Pardubic a bylo vidět, že mu ke střele došly síly.

62:27
    Procházka tvrdou střelou od kruhu minul.

61:33
    Prodloužení je zatím jedna šance za druhou. A. Musil v šanci na druhé straně, ale puk Bow sklapl pevně mezi betony.

61:26
    I na druhé straně byl v dobré příležitosti Zikmund, ale ani on na gólmana nevyzrál.

60:59
    Říčka z těsné blízkosti vystřelil na Bowa. Ten však puk drží ve svém náručí.

60:05
    K puku se dostávají Kladenští, ale v útočném pásmu ho ztratili. Dopředu tak míří Pardubice.

60:01

Pardubice si přenesly z minulé třetiny přesilovou hru, kterou ale nedokázaly využít. Dokonce si ji narušily vyloučením kvůli příliš mnoho hráčům na ledě. Stejným trestem se ale provinili také Kladenští, nicméně těsně po konci trestu se radovali z gólu Adama Kubíka. Kladno už se skoro těšilo z výhry nad těžkým soupeřem, na konci třetiny ale přišla studená sprcha. Kladno dostalo v posledních 5 minutách 2 góly a hra se tak přesune do prodloužení.

60:00

59:40
    Tomáš Plekanec – 2 min., hrubost.

Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice:
    Matej Paulovič – 2 min., hrubost.

58:55
    A máme tady vyrovnání! TOMÁŠ ZOHORNA zkompletoval hattrick, když stál příhodně u odraženého puku, a uklidil puk do prázdné sítě. Hra bez brankáře se tak Pardubicím vyplatila. Asistence: Matěj Paulíček, Jan Košťálek.

Anna Ardonová

Branky a nahrávky: 2. Kubík (Plekanec, Slováček), 27. Michnáč (Procházka, Babka), 31. Beran (Babka), 46. Kubík – 21. Zohorna (Radil, Hyka), 27. Zohorna (Radil, T. Dvořák), 57. Poulíček (D. Musil, Paulovič), 59. Zohorna (Paulovič, Košťálek), 65. Říčka (Hyka, Košťálek)

Rytíři Kladno: Bow (Brízgala) – Dotchin (A), Slováček, Ticháček, Sotnieks, Babka, Cibulskis, Kehar – Filip, Plekanec (C), Kubík – Michnáč, Klepiš, Procházka – Brodecki, Zikmund (A), Beran – Melka, Indrák, Bláha.
    HC Dynamo Pardubice: Will (Frodl) – D. Musil, Čerešňák (A), T. Dvořák, Košťálek, Vála, Hrádek, Bučko – Radil, Zohorna (A), Hyka – Říčka, A. Musil, Rohlík – Paulovič, Poulíček (C), Matýs – Koffer, Rákos, Urban.

Rozhodčí: Pražák, Micka – Ondráček, Špůr