Přerov – Třebíč 5:2 (kon.) | Slavia – Sokolov 4:3 (po pr.) | Kolín – Prostějov 5:3 (kon.)
Poruba 2011 – Vsetín 1:4 (kon.) | Šumperk – Zlín 2:4 (kon.) | Pardubice B – Litoměřice 2:5 (kon.)
HC Dynamo Pardubice B
2:5 (1:2, 0:3, 1:0)
HC Stadion Litoměřice
Sobota 17.09.2022, 18:00 • Zimní stadion Chrudim • Chance liga • 2. kolo

Je za námi první utkání pardubického "béčka" před domácími fanoušky, na které ovšem nebudou vzpomínat nejlépe, protože zejména díky nevydařené druhé třetině zvítězili hosté z Litoměřic jednoznačným rozdílem 5:2. Ve třetí třetině se hned v úvodu trefil krásnou ranou k tyči Matýs. (20:13:33)

59:35
    Turek přihrál do ideální pozice na brankovišti Drtinovi, který ale puk dobře netrefil!

58:48
    Výtisk je s pukem za bránou Kloučka a šetří čas...

57:34
    Lichtagovu střelu měl Král v lapačce, ale hned mohl rozehrát na Holého.

56:37
    Litoměřice už jen odráží ataky domácích a nikam se zbytečně neženou.

55:53
    Po individuální akci se před bránou ocitl Herčík, jehož střela byla zblokována. Drtina poté pálil do připravené obrany.

54:31
    Turek byl před bránou dobře postavený, puk ale srazil vedle brány.

53:07
    Po tvrdém Výtiskově nárazu to za bránou odnesl Kaštánek, ale už se zvedá a sám míří na střídačku.

52:08
    Rouha propadl ve středním pásmu a Svobodova přihrávka už mířila na volného spoluhráče před bránu, ale pardubický obránce se stačil vrátit a akci překazit zbouráním brány.

51:26
    Lichtag dobře schoval střelu, ale Král mezeru mezi betony včas ucpal.

Dnešní utkání sleduje 354 diváků.

50:07
    Zabloudil se dostal ke střele, ale byl těsně bráněn a střela postrádala razanci. Klouček raději přikrývá v brankovišti.

48:39
    Litoměřice úspěšně ubránily další hru v oslabení.

48:30
    Půhoný vystřelil od modré čáry, ale Král si povyjel a letící kotouč vytěsnil.

47:18
    Kaut dostal po delší době přesnou přihrávku na půlkruh a trefil tyčku!

46:56
    Domácí se musí probojovat do pásma, Litoměřice dobře brání.

46:39
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice:
    Michal Vitouch – 2 min., vysoká hůl.

45:44
    Nedbalovo nahození těsně prosvištělo vedle tyče, Král se jen ohlédl.

Michal Pospíšil

Branky a nahrávky: 6. Rouha (Půhoný), 41. Matýs (Zdráhal, Lichtag) – 10. Guman (Procházka), 19. Slavíček (Jícha, Válek), 26. Zabloudil (Svoboda V, Holý), 34. Guman (Procházka, Kracík), 36. Gajda (M. Vitouch, Hampl)

HC Dynamo Pardubice B: Klouček (Nečas) – Bučko, Zdráhal (A), Nedbal, Kaštánek, Kubíček, Drtina, Oliva – Matýs, Kaut (C), Lichtag – Rouha, Herčík, Půhoný – T. Zeman, Štetka, M. Machač – Turek, Pochobradský, Rohlík.
    Trenér: David Havíř

HC Stadion Litoměřice: T. Král (Sklíba) – Marcel, Š. Němec, Výtisk (C), Holý (A), Hampl, Mikyska, Šindelek – Procházka, Kracík, Guman – Válek, Jícha, Slavíček – Zabloudil, Kuťák, Svoboda V – Gajda, M. Vitouch, Ramik.
    Trenér: Miroslav Přerost

Rozhodčí: Jechoutek, Květoň – Maňák, Pěkný