Olomouc – Přerov 3:0 (kon.) | Vítkovice – HK MD Šumperk 4:1 (kon.) | Mountfield HK – Havlíčkův Brod 4:5 (kon.)
HC Litvínov – Chomutov 6:1 (kon.) | Zlín – Poruba 5:6 (po pr.) | Sparta – Hvězda Praha 3:1 (kon.)
Slavia – Plzeň 9:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Liberec 2:0 (kon.) | Jihlava – Tábor 5:2 (kon.)
Pardubice – Motor ČB 4:3 (kon.) | Kometa Brno – Třinec 6:7 (0:3 po s.n.) | K. Vary – Kladno 9:3 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
HK Mladí Draci Šumperk
Čtvrtek 22.09.2022, 16:00 • MFH Ostrava • Extraliga dorostu • Skupina Východ

Třetí kolo je za námi. Vítkovičtí vyzískali body na Šumperku, a tím jim o kousek pro tuto chvíli odskočili. V zápase se dnes ujali vedení ve třinácté minutě díky Vojtěchu Fojtíkovi, hned zkraje druhé třetiny se trefoval Žídek. Hosté si vypracovali několik slibných šancí a několikrát stála u Viléma štěstí, ale to jak známo přeje připraveným. Ve třetí třetině dostal svůj tým do tříbrankového vedení Vincent Glos, ale hosté vzápětí snížili a zhatili tak myšlenku na čisté konto vítkovického gólmana. Šumperk byl viditelně odhodlaný se zápasem ještě něco udělat, ale tyto plány mu překazil Matějka, který po pěkné kombinaci skóroval do odkryté klece. Zbytek zápasu si dokázali domácí hráči pohlídat a žádná dramata se už nekonala.
    Z Ostravy je to pro dnešek již vše, mějte příjemný zbytek večera a jí se budu těšit brzy zase na počtenou. (18:03:35)

59:55
    Domácí mají puk pod kontrolou.

59:46
    Šumperk posílá puk do pásma před Viléma.

59:33
    Domácí rozjeli přesilovkový kolotoč, po střele Vincenta Glose zaduněly Ondráčkovy betony.

59:07
    Šumperští vyhazují puk do bezpečí, ale hájí své pozice.

58:40
    Bude se vylučovat na straně Šumperka, za podrážení odjíždí za katr hostující Karas.

58:04
    Vítkovice posílají puk na zakázané uvolnění.

57:54
    Pluskal sprintoval do pásma za pukem, ale na Viléma si nepřišel.

57:32
    Matějka našel volného Vincenta Glose, ale ten jen nastřelil Ondráčkovu výstroj.

57:00
    Domácí atakují útočné pásmo, hosté hledají cestu, jak dostat puk do bezpečí.

56:26
    Vítkovice v pásmu, počínání Vincenta Glose u modré nemohl Ondráček vidět, ale přesto se puk zastavil o jeho hůl.

56:12
    Ofsajd pro vítkovické.

55:39
    Zmatky v obranném pásmu domácích, hosté je ale neumějí využít.

54:10
    Domácí atakují hostující branku, ale Ondráček se snaží být v pohotovosti.

53:22
    Na opačné straně si dobře počínal Siedenglanz, jeho střelu Vilém neudržel, ale vyskočivší kotouč bleskově přikryl lapačkou.

52:19
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Domácí kombinovali v pásmu, Saxa místo střely přihrál volnému VOJTĚCHOVI MATĚJKOVI a ten mohl pohodlně poslat puk do odkryté klece – 4:1. Asistence: Markus Saxa, Michael Nazad.

52:01
    Domácí se znovu protáhli do pásma, Nazad střílel z pozice klečícího střelce, ale Ondráčkova bleskurychlá lapačka svírá puk.

51:20
    Fasner se dostal do pásma, objel si hostující branku, ale nemohl přihrát Doudovi, který se mezitím dostal před Ondráčka.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 13. V. Fojtík (Vítězslav Glos), 21. Žídek (Hanák, V. Fojtík), 46. Vincent Glos (Matějka, Saxa), 53. Matějka (Saxa, Nazad) – 47. Pluskal (Pospíšil, Maurer)

HC Vítkovice Ridera: Vilém (Vávra) – Richards, Vincent Glos, M. Fojtík, Man (C), Kisza, Čuba, Vítězslav Glos – Hanák (A), Nazad, Douda, Žídek, Matějka (A), Saxa, V. Fojtík, Fasner, Muroň, Hofman
    Trenér: Darek Stránský

HK Mladí Draci Šumperk: Ondráček (Habas) – Prokop, Plhal (C), Souček, J. Březina, K. Březina, Jarmara – Urban, Verner (A), Siedenglanz (A), Mácha, Pluskal, Pospíšil, Hejátko, Karas, Záruba, Maurer, Novotný
    Trenér: Radek Kučera

Rozhodčí: Šico – T. Kučera, T. Bezděk