Espanyol – Valencia 2:2 (kon.) | Celta Vigo – Real Betis 1:0 (kon.) | Girona – Real Sociedad 3:5 (kon.)
Real Madrid – Osasuna 1:1 (kon.)
Espanyol Barcelona
2:2 (0:0)
Valencia CF
Neděle 02.10.2022, 14:00 • RCDE Stadium, Cornella de Llobregat • Španělská LaLiga • 7. kolo

Je dobojováno. Po přestávce jsme viděli fotbal, kterému nescházelo vůbec nic. Šance, góly, červené karty, drama do posledního okamžiku. Jako první se prosadili hosté, v 53. minutě se po rohu prosadil přesnou hlavičkou Gabriel Paulista, náskok ale Valencii vydržel pouze tři minuty, poté skvělou křížnou ranou srovnal Joselu. V 83. minutě se domácí dokonce dostali do vedení, ranou zpoza vápna překvapil Mamardašviliho Sergi Darder a vypadalo to, že se Espanyol bude radovat ze tří bodů. Hostům byl navíc vyloučen Marcos André, jenže v nastaveném čase srovnal síly na hřišti svým vyloučením Martin Braithwaite a v šesté minutě nastavení se Valencia dočkala srovnání. Po dlouhém autu to vypadalo na snadné odvrácení, jenže Eray Cömert vrátil míč obloučkem do vápna, a gólman Fernández situaci špatně vyhodnotil. Chtěl pustit míč do zámezí, jenže ten se stočil přímo do horního rohu branky a Fernández mohl pouze šokovaně skrýt hlavu do dlaní. Zápas skončil výsledkem 2:2, což znamená pro Espanyol vůbec první bod z domácího stadionu, pro Valencii zase první úspěch z venkovních duelů.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek neděle a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (16:09:46)

Držení míče: 38 % : 62 %.
    Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 3:6. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 16:15.

90+10

90+9
    Na centr z levé strany si ve vápně naskakoval Kluivert a zblízka hlavičkoval jen kousek nad branku!

90+8
    Žlutou kartu za přehnání důrazu a nepříjemný faul dostal hostující Mouctar Diakhaby.

90+7
    No a Valencia se pokouší o tlak a dovršení obratu ve skóre.

90+6
    Valencia právě vstřelila branku!
    Je srovnáno. DLouhý aut do vápna odvracel hlavičkou Gómez a za vápnem se po míči natáhl ERAY CÖMERT. Vznikl z toho oblouček, který chtěl gólman Fernández pustit vedle brány, jenže to špatně odhadl a míč zapadl za jeho záda – 2:2!

90+5
    Valencia tlačí, vypadá to, že závěr zápasu se odehraje výhradně před Fernándezem.

90+4
    Málem bylo srovnáno! Střela Nica Gonzáleze sice šla přesně na gólmana, ten ji ale neudržel a míč už směřoval do branky. Fernández se ale zvládl natáhnout a míč přesně na brankové čáře vyrazit!

90+2
    A uděluje. Martin Braithwaite skutečně udeřil soupeře a jde tak předčasně do sprch!

90+1
    No tak pozor, rozhodčí se jde podívat na video, zda nebyl Correia v souboji s Braithwaitem udeřen a jestli se tedy nebude udělovat dnes druhá červená karta.

90
    Bude se nastavovat sedm minut.

89
    Vypadá to na další přestávku pro ošetřování, na trávníku totiž leží hostující Thierry Correia.

88
    Espanyol drží míč na útočné polovině, tohle domácím bohatě stačí.

87
    Střídání v týmu Espanyol Barcelona:
    ze hřiště odchází Vinícius Souza, přichází Pol Lozano.

87
    ze hřiště odchází Sergi Darder, přichází Simo.

86
    Souza leží na trávníku, je u něj týmový lékař, takže tu máme krátkou přestávku.

85
    Je tu další potíž pro Valencii, když ve vápně Espanyolu při krátké rozmíšce sáhl Marcos André do obličeje Souzovi, ten se skácel k zemi a viník dostal rovnou červenou kartu.

Aleš Pur

Branky: 56. Joselu, 83. Darder (Braithwaite) – 53. Paulista (Gayá I), 90+6. Cömert

Karty:   58. Darder (ESB), 76. Oliván (ESB) – 90+8. Diakhaby (VAL)   90+2. Braithwaite (ESB) – 85. André (VAL)

Espanyol Barcelona: Álv. Fernández – Calero (74. Melamed), Se. Gómez, Cabrera – Puado (46. A. Vidal), Expósito (62. Bare), Darder (C) (87. Simo), Souza (87. P. Lozano), Oliván – Joselu, Braithwaite.
    Náhradníci: Lecomte, García XII – Goméz, Koleosho, El Hilali.

Trenér: Diego Martínez

Valencia CF: Mamardašvili – Correia, Diakhaby, Paulista (74. Cömert), Gayá I (C) – Almeida (73. N. González), Guillamón, Moriba (84. Duro) – Castillejo (46. Kluivert), Cavani (73. André), Lino.
    Náhradníci: Rivero, Herrerín – Lato, Foulquier, Mosquera, J. Vázquez, Özkacar.

Trenér: Gennaro Gattuso

Rozhodčí: Pizarro – Masso, Granel